Skocz do zawartości

Zdjęcie

Torcikowy pamiętnik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
145 odpowiedzi w tym temacie

#1
torcik

torcik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 172 postów
Kto to jest Torcik?
Torcik to pani po 40-stce z lekką nadwagą do 5 ciu kg wzrost 166 cm z mocnym postanowieniem ,że zgubi te 5kg ,obecnie jest na odwyku antynikotynowym strasznie cierpi ,jjest również na całkowitym odwyku słodyczowym :roll: niedługo pojawię się znów z suwaczkiem ,tabelą wymarów i spisem jedzeniowym teraz się pięknie kłaniam wszystkim .



...



...



#2
torcik

torcik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 172 postów
Nastał następny dzień...Waga dziś rano na czczo pokazywała 66,7 kg coś się ruszyło słodyczy nie jadłam od niedzieli tj. od 02.12.br. Strasznie bym coś słodkiego zjadła-pomarzyć.....szczególnie ,że dziś mikołajki,śniadanie i przekąska już zjedzone.

Śniadanie
------------
2 kromki chleba razowego
1 łyżeczka margaryny
1 plasterek szynki
parę kiełków słonecznika
herbata zielona
kawa rozp. z mlekiem 1,5%

II Śniadanie
---------------


1 aktivia
1 kawa z mlekiem 1,5%
2 mandarynki

.....potem podam rozpiskę z obiadem i kolacją .Na razie popiszę sobie.
Zima jak co roku zaskoczyła naszych drogowców ,nasza lokalna szosa rano była strasznie Śliska :blink: Mrozik dziś też dałdo wiwatu -12st.C rano o 6.30! Teraz pewnie połowa tego lub mniej ok. temat neutralny zamknięty.Wracając do diety ktoś może sobie pomyśleć oj tam te marnych pięć kilosków kobitka chce zrzucić o co ten krzyk,a nie prawda ,bo jest o co jeśli pokazuje się sadełko tzw. ''falujące'' przy ruchu to coś nie halo prawda? trzeba się tego pozbyć.Dlatego jestem ,a że należę do ludzi niecierpliwych do chyba znalazłam się w odpowiednim miejscu :mrgreen: .Zapomniałam dodać ,że jeszcze postanowiłam dodać aktywność fizyczną ,co prawda niedużo tego ale zawsze,nordik w. ok dwa kilometry dziennie jeśli nie będzie padało itp dziś chyba nie ,zresztą zobaczę ,bo ma być też tak mroźno.

#3
torcik

torcik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 172 postów
Gdzie mój suwaczek??
Dołączona grafika

#4
torcik

torcik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 172 postów
zanim zacznę pisać już po raz trzeci :evil: tak po raz trzeci wylogowało mnie ustrojstwo :roll:

obiad
--------
polędwiczka z kurczaka na wodzie
1 ziemniak gotowany
1 ogorek kiszony
szklanka wody mineralnej
szkl. herbaty
Dołączona grafika

#5
torcik

torcik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 172 postów
podzielę posta na dwa pewnie jest jakis limit czasowy na odp.Od godziny nadal pada śnieg jajk tak dalej pojdzie to nie będzie dziś mojej aktywności fizycznej na kijkach tylko aktywność fizyczna przed domem z łopatą i miotłą w ręku.
Prawie się dzis zalamalam i chciałam kupić ciastko nie dalam się jednak grzecznie podziękowalem lece do swoich zajęć będę pewnie po kolacji
Dołączona grafika

#6
torcik

torcik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 172 postów
Miałam być po kolacji stało się inaczej.

Kolacja
----------

1szklanka herbaty
chleb slonecznikowy
jajko
salatka z pomidorów ,ogórków, kiełków,jabłuszka,mandarynki i kiwi plus szczypiorek i sałata.

Wieczorkiem machanie łopatą i miotłą
Dołączona grafika

#7
torcik

torcik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 172 postów
Śniadanie dziś było trochę podobne

Śniadanie
-------------
1 szklankaherbaty
1kawalek chleba słonecznikowego
margaryny trochę
sałatka


Czuję ,że trochę za mało zjadłam będzie prędzej mnie ssało w żołądku z głodu.
Jeśli chodzi o aktywnośc fizyczną to nie wiadomo wypadałoby trochę się poruszac.
Widzę pierwsze efekty chyba od niedzieli ubyło mi 0,5 kg lepiej sie czuję "oponka" :mrgreen: tak nie przeszkadza.Będę ok. obiadu liub krótko po.
Dołączona grafika

#8
ciacho

ciacho

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 127 postów
Torciku, dziękuję za odwiedziny:D Aż człowiekowi chce się zmobilizować... co do rzucania, to trzymam za Ciebie kciuki... ja jestem na etapie ograniczenia obu substancji. I przede wszystkim drinków. MAm wrażenie, że to mój podstawowy wróg... :krzyczy:

Pozdrawiam cieplutko :zimno:
Dołączona grafika

Aby popłynąć ku nowym horyzontom trzeba się nie bać spuścić brzegu z oczu.(W.Faulkner)

#9
torcik

torcik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 172 postów
Witaj ciacho w moich skromnych progach :mrgreen:
Przydadzą mi się kciuki ,ręce jednym słowem wszystkie kończyny ,chyba zaczynam sie łamać ...
Trzeba się wspierać ja mój nałóg rzuciłam lecz on do mnie tęskni mniej moja rodzinka ale nie dam sie slodyczom stanowcze nie!!!Czekam na wsparcie 8-)

Mój obiadek dzisiejszy nie jest powalający nie wiem nawet czy to jest dietkowe

talerz rosołu z makaronem z kurczaka (ponoć)
Dołączona grafika

#10
torcik

torcik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 172 postów
obiad to wspomnienieale zapomniałam wpisać drugie śniadanie :blush: oj ten wiek..
aktivia-jogurt
kawa z mlekiem nat. rozp.
4 paluszki :oops:
2 mandarynki

Jestem po aktywności fiz. godzinka na kijkach po pracy machnęłam się do lasku na spacerek tyłeczek mi zmarzł ale było fajnie lekki mrozek biało wszędzie super mykam ,bo mnie czas goni
Dołączona grafika

#11
torcik

torcik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 172 postów
Kolacja
----------
1 szkl. herbaty
2 kromki chleba razowego
kapka margaryny
liść sałaty
plaster sera żółtego
wędlinka
1 pomidor mały i szczypiorek do posypania kanapeczki :mrgreen:
Dołączona grafika

#12
torcik

torcik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 172 postów
Niestety muszę dzielić posty ... co jakiś czas mnie wylogowuje.
Powinnam rozejrzeć się za tzw. aktywnością fiz. zastępczą przecież nie zawsze jest pogoda na kijki myślalam o jodze tylko czy mój kręgosłup to wytrzyma?Najgorzej to zacząć szukać .Szkoda ,że w realu nikt się nie wybiera .Nie ma co wzdychać .
Jutro jadę oglądać choinki(takie w donicach).Przymierzam się od 3 lat i zawsze coś w tym roku nie popuszczę.Będę się cieszyła z prawdziwej choinki :jupi:
Dołączona grafika

#13
torcik

torcik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 172 postów
Witam w ten piękny mroźny poranek,humor dopisuje to najważniejsze nie potrzebne wspomagacze :-> śniadanko już zjedzone

śniadanie
------------
50g serka wiejskiego
1 kawalek chleba słonecznikowego
kapka margaryny
liść sałaty kawalek wędlinki
2 plastry pomidora
trochę ogórka kiszonego
1 szkl herbaty

Zaraz idę do obowiązków domowych ale najpierw chcialam sie podzielić taka myślą ,że chyba zaczynam trochę się oswajać z ograniczeniem posiłków,bo i nastrój minorowy uciekł
chyba ,że to zasługa soboty :->
Dołączona grafika

#14
ciacho

ciacho

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 127 postów
Oj, to ograniczanie:D Ja się zapycham błonnikiem trochę. Nie wiem czy można pisać nazwy na forum? Kupiłam sobie i już zużyłam jedno opakowanie, ale zupełnie inaczej się najadam i mój brzuch zaczyna pracować normalnie... jeszcze tydzień i będę jeść go tylko raz dziennie (bo póki co zalecają przed śniadaniem i kolacją... niestety ten przed śniadaniem mnie tak zapycha, że śniadanie zjadam po godzinie/dwóch)
Ech, dla mnie weekend zacznie się za parę godzinek... ale już się nie mogę doczekać...
A co do jogi, to podobno z mądrym instruktorem jest bardzo bezpieczna - mogą ją trenować nawet kobiety w zaawansowanej ciąży - ja sama mam ochotę spróbować ale jedyna joga u nas jest w środy i w soboty od 8:00 rano i nijak mi to nie pasuje.
Tak mi się wydaje, że skoro masz problemy z kręgosłupem, to dobry dla Ciebie mógłby być aerobic w wodzie, generalnie basen dla osób z problemami tego typu jest bardzo przyjazny a nawet korygujący.
Dołączona grafika

Aby popłynąć ku nowym horyzontom trzeba się nie bać spuścić brzegu z oczu.(W.Faulkner)

#15
torcik

torcik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 172 postów
Bylam na obiedzie u teściowej niby zapomniała ,że jestem na diecie zjadłam z dwóch dań bez oporów :evil: :evil: Potknięcia zdarzają się szczególnie na początku u mnie zawsze życie towarzyskie zamiera .Dlatego okres przedświąteczny dla mnie jest spokojny zadnych urodzin i imprez .Współczuję naprawdę .Jeśli chodzi o nazwy produktów to chyba nie można pisać chyba :hmmm:
Dołączona grafika

#16
torcik

torcik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 172 postów
zapomnialam dopisać
II śniadanie
---------------
jabłko,2 mandarynki
herbata
jogurt

obiad
--------
kotlet
ziemniaki
surówka
zupa owocowa
kawa z mlekiem 2%

wiem ,że to masakrycznie dużo jak widzisz ja też poległam
Dołączona grafika

#17
torcik

torcik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 172 postów
Teraz podam wczorajsz kolację

Kolacja
-------
szklanka herbaty
kanapka wędlinką plus salatka z pomidorow i ogorka kisz/

Ranek przywitał nas dziś mrozikiem -8 st .C. I prószącym śniegiem.

Śniadanko
-------------
Kanapka z pomidorem i ogórkiem
herbata


II śniadanie
----------------
kubeczek jogurtu pieczone jabłko
kawa z mlekiem 1,5%

Obiad
-------
pieczarki
mięsko mielone z indyka got. na parze


Siedzę wygodnie w fotelu piszę i popijam sobie zieloną herbatę.Zadowolona ,najedzona i zrelaksowana w ciszy i w spokoju :grin: :mrgreen:
biegam po forum
Dołączona grafika

#18
torcik

torcik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 172 postów
Jutro ważne wydarzenie a mianowicie dzień ważenia już się ruszyło jestem ciekawa ile dokladnie będzie na wadze.
Niedziela troszę dziś jakby "pospieszna''Rano wiadomopotem szybko do domu ,bo dziś basen był zamiast soboty(dzieci oczywiście ja nie).Z basenu prosto do Obi po choinkę tam nie było ładnych więc do Castoramy zakup zrobiony .W domu szybkie sadzenie w donicę i do garów dobrze ,że młodzież odśnieżyła przed domem i uff prawie koniec dnia
:yikes:
Dołączona grafika

#19
torcik

torcik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 172 postów
Oj,z tego pośpiechu ........ :diabel: oczywiście Ja do garów a choinka do donicy :->
Dołączona grafika

#20
torcik

torcik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 172 postów
Nadal mróż dziś -7st.C. w nocy napadało.
Moje śniadanie
------------------

Kanapka z dżemem
herbata

II Śniadanie
---------------

kawa z mlekiem
serek homogenizowany

waga dziś pokazuje równe 66 kg !! 1 kg w dół
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych