Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ból zębów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
Cziqa

Cziqa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 postów
Mam problem gdyż przy spożywaniu ciepłych/gorących jak i zimnych potraw i napojów bolą mnie strasznie 3 zęby.
Są to dokładnie 3 górne,znajdujace się na środku zęby.(1,1,2)
Ktos miał podobny problem? Wie jak "wyleczyc"?



...



...



#2
Roland

Roland

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 postów
Ja bym poszedł z tym do Dentysty.

#3
Marysia Jadlik

Marysia Jadlik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 88 postów
@Cziqa wiesz że, połowa ludzi na całym świecie odczuwa dyskomfort podczas spożywania zimnych lub gorących potraw ? spowodowane jest to nadwrażliwością zębów.

Na pewno nie wolno lekceważyć tego i udać się do dentysty.

Najbardziej popularnym sposobem na leczenie nadwrażliwości zębów jest fluoryzacja, czyli tak zwane lakierowanie zębów. Metoda zupełnie bezbolesna i szybko przynosi ulgę :-)
Diety Diety Diety ! czy dam radę ? orety ! :)

#4
Saya

Saya

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 postów
Miałam podobny problem. Jest to spowodowane przetarciem szkliwa. Pomaga tak jak ktoś już mówił fluoryzacja,jednak trochę to drogi wydatek,ale tak jak mówiła Marysia,bezbolesny :)

#5
DawidFB

DawidFB

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 postów
Aż taka droga nie jest,ale za to normalnie można jeść,bez żadnego bólu.

#6
krokodile1

krokodile1

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 4 postów
Ewentualnie przyczyną mogą być nadwrażliwe dziąsła.

#7
kalino

kalino

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 1 postów
Mam podobny problem ale mnie bolą prawie wszystkie zęby;/
A dentysty tak się boje że nic z tym nie robię.

#8
doradca

doradca

    Administrator

  • Moderators
  • 226 postów
@Kalino :) jedno musisz wiedzieć... im szybciej tym lepiej... czas tu gra na Naszą niekorzyść...niestety...

#9
sabia

sabia

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 141 postów

@Kalino :) jedno musisz wiedzieć... im szybciej tym lepiej... czas tu gra na Naszą niekorzyść...niestety...


no cóż z naszymi zębami z dnia na dzień nie jest lepiej tylko gorzej :P to kolejny powód dla którego opłaca się być na diecie bo jak ogólnie wiadomo słodycze przyspieszają próchnice ;)

a co do tych nadwrażliwych zębów to są podobno jakieś specjalne pasty na to ale myślę że najlepiej skontaktować się ze stomatologiem w ustaleniu dokładnej przyczyny tego bólu

#10
krokodile1

krokodile1

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 4 postów
zapomniałam dodać że często są to rzeczy dziedziczone, można to łagodzić płucząc usta mieszankami ziołowymi

#11
Lucjan

Lucjan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 postów
Ja bym tez poszedł do dentysty na przegląd, a później ew. z jego polecenia zmienił pastę i jakiś płyn do płukania stosowny zakupił. Na własną rekę można próbować, ale chyba lepiej mieć pewność co do stanu swoich zebów.

#12
Joachim Kolar

Joachim Kolar

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 237 postów
  • LocationRzeszów

sa specjalne pasty na andwrażliwość zębó, zobacz czy po 2 tyg stosowania pasty do mycia zębów zauważysz efekty jak nie to dentysta pomoze ;)


Podjadasz w nocy? Ładka na brzuchu nie daje Ci spokoju? Sprawdź jak może pomóc Ci afrykańskie mango!Natura daje Ci siłę do walki z kilogramami. Metabolizm szybko przyśpieszy i rezultaty będą widoczne lada dzień!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych