Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buty do biegania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
Marysia Jadlik

Marysia Jadlik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 88 postów
Proszę, doradźcie, jakie buty do biegania dla osoby początkującej ?
Tak, żeby mi się w nich wygodnie, fajnie i skutecznie biegało?

Na jakich wartościach powinnam się skupić, co brać przede wszystkim pod uwagę? Rozumiem, że lepiej kupić w sklepie stacjonarnym?

Jakoś specjalnie o nie dbać później ?
Diety Diety Diety ! czy dam radę ? orety ! :)



...



...



#2
sabia

sabia

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 141 postów
Na pewno musisz udać się do sklepu stacjonarnego i tam kupić buty, ewentualnie przymierzyć, spisać model i zamówić w e-sklepie. Ważne jest również po jakim podłożu masz zamiar biegać. Pamiętaj o tym, że najlepiej udaj się do sklepu popołudniu kiedy nasze stopy są trochę opuchnięte bo podczas biegania również będą. Przymierzaj buty w skarpetkach podobnych do takich w jakich masz zamiar biegać oraz wybierz parę, która pasuje idealnie do twojej stropy, gdyż buty tego typu są produkowane tak by się nie rozciągały.

Życzę udanych zakupów i miłego biegania :biegnie:

#3
Natala91

Natala91

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 postów
Najlepiej kupować w sklepach, które sprzedają przez internet i stacjonarnie. Wtedy idziesz do sklepu i przymierzasz, a zamawiasz przez internet, często wychodzi parę złotych taniej, nawet z przesyłką:)

#4
Tomaszq

Tomaszq

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 17 postów
Polecam Ci buty Ecco z serii Biom, są bardzo lekkie i doskonałe do bieganie. Przede wszystkim podeszwa jest bardzo dobrze wyprofilowana, w środku są miękkie i mega wygodne. Co do konserwacji to jedynie musisz je popryskać jakimś impregnatem przed pierwszym użyciem.

#5
Daria84

Daria84

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 99 postów
Chyba największym błędem popełnianym przez ludzi jest zakładanie do biegania starych butów albo takich zupełnie do tego nie przystosowanych... np trampki albo tenisówki :blink:

Przemęczenie stóp lub po prostu bóle mamy gwarantowane przy takim systematycznym bieganiu w niedopasowanych butach, do tego dochodzi niebezpieczeństwo uraz kręgosłupa i stawów moi drodzy.

Naprawdę warto jest kupić dobre buty do biegania...

#6
doradca

doradca

    Administrator

  • Moderators
  • 226 postów
Ja też pozwolę sobie wtrącić swoje 5 groszy :))

Kilka najważniejszych moim zdaniem zasad przy wyborze butów do biegania:

Buty zawsze kupujmy popołudniem, chodzi o dobranie właściwego rozmiaru buta, po całym dniu chodzenia stopy zawsze trochę puchną i podczas biegania też jest to nie do uniknięcia więc by nas nie cisnęły, zawsze przymierzajmy je po "ciężkim dniu na nogach" :)

Buty zawsze muszą być troszkę większe!

Zawsze przymierzajmy oba buty bo Nasze stopy nigdy nie są i nigdy nie będą takie same... więc upewnić się trzeba, że oba buty pasują idealnie...

no i starajmy się przymierzać buty na skarpetki w których będziemy ćwiczyć :strong:

#7
Guest__*

Guest__*
  • Guests
Mój kolega ostatnio zaczął biegać i sam twierdzi, że odpowiednie buty to podstawa. Najlepiej wybierz się do jakiegoś sklepu sportowego i tam Ci ktoś doradzi. No i to muszą być buty do biegania, a nie na przykład do fitnessu. Wtedy katastrofa gwarantowana. ;)

#8
Joachim Kolar

Joachim Kolar

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 237 postów
  • LocationRzeszów

ja zaczynałem w nike bomba ale teraz kupiłemz  firmy asics


Podjadasz w nocy? Ładka na brzuchu nie daje Ci spokoju? Sprawdź jak może pomóc Ci afrykańskie mango!Natura daje Ci siłę do walki z kilogramami. Metabolizm szybko przyśpieszy i rezultaty będą widoczne lada dzień!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych