Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diety i dietetycy online, macie jakieś doświadczenia ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1
Margosia

Margosia

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 65 postów
Dzień dobry!

Czy macie drodzy forumowicze jakieś doświadczenia w korzystaniu z usług dietetyka online? powstaj mnóstwo takich serwisów i zastanawiam sie nad skorzystaniem z jednego z nich...

Konsultacja kosztuje kilkadzisiąt złotych i myślę, że ta cena może konkurować z placówkami dietetycznymi w okolicy w której mieszkam...

Jakie jest Wasze zdanie na ten tema? korzystał ktoś już z dietetyka online?



...



...



#2
chmurka

chmurka

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 62 postów
Ja słyszałam, że często dostaje się gotowe menu, nie do końca dopasowane do tego, co np. wskazało się w ankiecie jako produkt, którego się nie lubi... Chyba lepiej jednak spotkać się z dietetykiem na żywo, który Cię zobaczy, zważy, zmierzy i pogada z Tobą.

#3
Margosia

Margosia

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 65 postów
Właśnie cały fenomen poradni dietetycznych online polega na oszczędności czasu i pieniędzy, wg. mnie takie poradnie są przyszłością dietetyki. Zresztą widać też w google, że powstaje ich strasznie dużo... wg mnie dobry pomysł....

#4
Marysia Jadlik

Marysia Jadlik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 88 postów
Dietetycy online na pewno zaspokajają wiele potrzeb osób które cenią sobie czas i pieniądze, zresztą widać ilu dietetyków zakłada swoje własne strony internetowe by właśnie dotrzeć do jak największej ilości klientów.

Porady żywieniowe jak najbardziej będą istnieć w internecie i ja się z tego bardzo cieszę :clap2:
Diety Diety Diety ! czy dam radę ? orety ! :)

#5
Daria84

Daria84

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 99 postów
Dietetycy online? na pewno nie trzeba stać w kolejce, dojeżdżać do dietetyka, łatwić skierowanie i dostępność bez wzgl. na wiek i płeć...

To jest duży plus, no i taniej zawsze w internecie :-)

Tylko trzeba wybierać dietetyka z doświadczeniem :chef:

#6
doradca

doradca

    Administrator

  • Moderators
  • 226 postów
Fajna sprawa wg. mnie. Do normalnego dietetyka na wizytę możemy iść 1-2 razy w miesiącu?

a taki dietetyk online może służyć radą w praktycznie każdej chwili...gdy tylko pojawi się jakieś pytanie.

#7
basza

basza

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 postów
z dietami pseudo to mam masę złych wspomnień.
Dieta z Allegro, kupiona za 25 zł, tzw 14 dniowy plan żywieniowy. Była to dieta kopiuj-wklej. Niestety osoba sprzedająca miała setki sprzedanych aukcji.
Czy ktoś kiedyś kupował na Allegro dietę?

Dieta w Nature Hause - porażka, same suplementy. Kilkaset złotych wydanych na produkty, które zalegały u mnie kilkanaście miesięcy.
Dieta w centrum odchudzania - miałam zakazaną kaszę gryczaną, orzechy, tłuste ryby...Nadmieniam, ze jestem osobą zdrową, bez problemów żołądkowych i metabolicznych, a w diecie miałam napisane, że kaszy nie wolno, bo mam refluks. Czyli kolejna dieta kopiuj-wklej.
Czy macie podobne odczucia po Natur Hausie - zbiorówka nastawiona na zysk i wciskanie niepotrzebnych produktów

#8
doradca

doradca

    Administrator

  • Moderators
  • 226 postów
Wydaje mi sie, ze nalezy omijac szerokim łukiem portale/serwisy ktore oferuja gotowe zestawy diet czytaj: białe proszki niewiadomego pochodzenia :)

Co innego serwisy które oferuja jedynie usługę porady i ukladanie diety.

#9
Sylwia Panaszek

Sylwia Panaszek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 postów
Ja mam bardzo pozytywne doświadczenia, skorzystałam kiedyś z porady dietetyka online, miałam do wypełnienia ogromna ilość pytań, czasem pytania były dziwne np. w jakim stanie są moje włosy? czy szybko rosną mi paznokcie? :) itd.

Te pytania na pewno padły bo miały jakieś znaczenie dla dietetyka.

Bodajże po dwóch dniach otrzymała pewien plan do zrealizowania jeśli chodzi o dania i ich przygotowywanie. Otrzymałam też sporo materiałów do poczytania, tak więc wiedzę swoją na temat diety także udało mi się poszerzyć...

Podsumowując - dietetyk online ! jestem na tak 8-)

Schudłam to co było zaplanowane i przeze mnie oczekiwane :D

#10
Wera

Wera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 postów
Ja natomiast korzystałam z porady online, kontakt z dietetykiem odbywał się na zasadzie wysyłania maili, koszt takiego jednorazowego pytania to było 10 zł, całkiem ciekawa usługa bo mam pewna wiedzę na temat odżywiania i diety jednak było coś czego nie wiedziałam a w internecie każdy pisał co innego. Więc postanowiłam zapytać dietetyka. Opłaciło się :chef:

A samo pofatygowanie się do dietetyka w moim mieście po krótką poradę zabrało by mi za dużo czasu i pieniędzy, bo koszt godziny kontaktu z dietetykiem u Nas w mieście kosztuje 90zł :-(

papa

#11
K. Dypczak

K. Dypczak

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 23 postów
Konsultacja z dietykiem online jest szybkim i tanim sposobem na zrzucenie wagi, szukanie w internecie informacji na temat danej diety może okazać się karkołomne bo czasem jest tak, że w każdym miejscu piszą co innego hehe.

Trzeba tylko wziąść sobie do sercas taki przygotowany przez dietetyka jadłospis na dany okres i konsekwentnie go stosować...

I bardzo ważna rzecz: nie wolno kłamać w przeprowadzanym wywiadzie żywieniowym, jesli nie uprawiamy żadnej aktywności fizyczne to po prostu to napiszmy, takie pisanie nieprawdy moze bardzo źle wpłynąć na nasze odchudzanie, więc pierwsza zasada :
nie szkodzić sobie! :evil:

Ja zanim skorzystam z usługi: dietetyk online, sprawdzam też dyplomy danego dietetyka, bo nie chce powieżać mojego zdrowia komuś kto myśli, że się zna a nie skończyła odpowiedniej edukacji żywieniowej :geek:

#12
szynszylek

szynszylek

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 61 postów
Też bym wolała chyba oddać swoje zdrowie i swoją wagę w ręce wyspecjalizowanego dietetyka/dietetyczki. Zastanawia mnie jak wygląda droga edukacji by zostać dietetykiem. Na pewno jest to długa i wyczerpująca droga bo przedmioty na takim kierunku nie należą do łatwych, coś np jak anatomia, biologia, psychologia itd.

I chyba nawet zawód dietetyka zwolniony jest z podatku, tylko juz nie pamiętam jakiego rodzaju podatku :blink:

Pozdrawiam
Szynszylek
Moc Diety !

#13
Daria84

Daria84

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 99 postów
Lepiej skorzystać z takiego dietetyka online który ułoży dietę "pod Nas" niż kupować gotowe diety... kupić gotową dietę to tak jak skorzystać z którejś z miliona które dostępne sa w internecie.

W diecie specjalnie przygotowywanej pod nas muszą znaleźć się produkty które jadamy ( jeśli są zdrowe) i nie może być tych których nie cierpimy... wyobrażacie sobie jeść przez miesiąc cos czego nie cierpicie :D ? krócho widzę skuteczność takiej diety :!:

#14
Buńka

Buńka

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 21 postów
Dietetyk to nie tylko osoba która pomaga schudnąć osobom otyłym, dietetyk także zajmuje się badaniem żywności, odpowiada za racjonalne odżywianie osób chorych a także planuje żywienie zbiorowe.

By zostać dietetykiem trzeba mieć odpowiednie także predyspozycje czyli, być empatycznym, otwartym, cierpliwym i umieć słuchać.

Posiadając już dyplom dietetyczny, dietetyk może pracować w szpitalach, ośrodkach zdrowia, gastronomii, klinikach piękności i poradniach chorób metabolicznych.

Przedmioty jak ma się na studiach to głównie: anatomia i fizjologia, pedagogika, biochemia, etyka, biochemia, mikrobiologia, towaroznawstwo, podstawy żywienia człowieka, przedmioty związane z organizacji pracy dietetyka oraz wyposażenie techniczne dietetyka. Do tego dochodzą różne praktyki w szpitalach i placówkach np. pomocy społecznej.

Nauka kończy się zdaniem egzaminu zawodowego i po otrzymaniu uprawnienia można zacząć wykonywać zawód, to wszystko w wielkim skrócie :hmmm: na pewno nie jest łatwo zostać dietetykiem.

#15
Wera

Wera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 postów
Ostatnio przegladając oferty diet/dietetykow online coraz czesciej spotykam sie z "prawie" gotowymi dietami np.

dieta na dobre krążenie
dieta na cellulit
dieta dla kobiet w ciąży
dieta w chorobie
dieta dla kochających słodycze
dieta po 40stce, 50tce
dieta itd....

Pamiętam, że kiedyś tylko były w ofercie zwykłe diety odchudzające a teraz zobaczcie jak wiele opcji jest do wyboru... Myślę, że to Nam, osobom z nadwagą może wyjść chyba tylko na zdrowie..

A może korzystał ktoś z takiej specjalistycznej diety ?

#16
K. Dypczak

K. Dypczak

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 23 postów
W internecie na forach dietetycznych mozna wiele się naczytać o tym, że diety nie działają, diety sa głupie itd.. albo nawet spotkałam się ze stwierdzeniem, że ktoś na diecie odchudzającej najzwyklej przytył! :roll:

Nawet gdy komus uda sie zrzucić parę kilogramów to i tak te same osoby po jakimś czasie wracją na forum by poskarżyć się, że kilogramy wróciły (efekt jo-jo) :blush: albo że nawet przytyły dodatkowe parę kilogramów!!!

Dlatego apeluję do wszystkich o rozwagę, nie starajmy się przeskoczyć ścianę, która jest bardzo wysoka, nie igrać ze zdrowiem, lepiej stracić te kilkadziesiąt złotych i zgłosić się do dietetyka o fachową poradę...

Nie warto dla kilkudziesięciu złotych narażać się na ubytki w zdrowiu, żeby przytyć poźniej jeszcze dodatkowe parę kilogramów w efekcie jojo....

Pozdrowionka

#17
dorota

dorota

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 78 postów
Tak, poradni dietetycznych jest coraz więcej w internecie, radzę omija te anonimowe które nawet nie udostępniają danych dietetyka. Bo co jeśli cierpimy na jakąś chorobę i jakiś niekompetentny dietetyk zacznie wypisywać cuda wianki.

Na zdrowiu się nie oszczędza, zawsze jest lepiej wydać trochę więcej pieniędzy ale mieć pewność, że plan dietetyczny otrzymujemy od sprawdzonego dietetyka. Najlepiej żeby na stronie było widać dyplomy ukończenia szkół o profilu dietetycznym.

papa.
Dorka W.


#18
Manieczka

Manieczka

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 3 postów
Hejka, ja jako, że mam już jakaś wiedzę na temat odchudzania, nie korzystałam jeszcze nigdy z dietetyka online, sama sobie ułożyłam i dobrałam dietę do stanu zdrowia i jedzenia które toleruję i to którego nie wezmę do ust nigdy :fun:

Natomiast dwukrotnie skorzystałam z usługi zwanej: porada dietetyczna poprzez email.

miałam kiedyś pewną zagwozdkę, nie wiedziałam jak zastąpić pewne dania które na przełomie kilku lat po prostu zbrzydły się :myśli1:

Za taką porade dietetyczną musiałam zapłacić 20 zł, wydaje mi się, że cena ok bo co dziś kupisz za tą kwotę hehe...

Usługa była przeprowadzona w ten sposób, że wpłaciłam pieniądze na konto dietetyczki, otrzymałam adres email i tam mogła nadrukować co mnie boli i czego nie wiem, w ten sam dzień miałam maila zwrotnego z odpowiedzią, nie będę podawał nazwy tej poradni dietetycznej bo dostanę bana od admina :P

ciał.

#19
Dagmara S. dietetyk

Dagmara S. dietetyk

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 8 postów
Dzień dobry, każda poradnia dietetyczna, z tego co wiem, 80% swoich usług kieruje do klientów którzy przychodzą bezpośrednio do przychodni. Ale rzeczywiście, widać trend, trend w którym dietetyk online udziela porad coraz to większej grupie osób i to właśnie przez internet.

Ja od strony poradni dietetycznej, widzę same plusy takiej usługi internetowej.

Kluczową rolę będzie grał tutaj dobrze przeprowadzony wywiad żywieniowy, czyli dobrze przygotowany formularz z właściwymi pytaniami. Często widzę, że w ankiecie online którą wypełnia klient by otrzymać poradę dietetyczną, znajdują się pytania zupełnie niepotrzebne oraz nie ma tych które powinny się znaleźć.

Dietetyk online to świetna usługa oszczędzająca czas i pieniądze klientów z problemami, jednak wiele poradni dietetycznych jest na nią jeszcze nieprzygotowana.

Pozdrawiam
Dagmara
Dietetyk żywieniowy.

#20
doradca

doradca

    Administrator

  • Moderators
  • 226 postów
Gdy potrzebujemy pilnie skontaktować się ze specjalistą często nie zdajemy sobie sprawy czym kierować się przy jego wyborze.

Na rynku aktualnie znajdziemy bardzo wielu dietetyków o różnym doświadczeniu we współpracy z pacjentami. Aby z powodzeniem wybrać tego właściwego lekarza najpierw musimy przeanalizować jego kompetencje. Warto zwrócić uwagę nie tylko na okres jego doświadczenia, ale przede wszystkim przeanalizować jego referencje. Często decydujemy się na skorzystanie z nowoczesnych możliwości. Ich przykładem są konsultacje w formie video z udziałem dietetyk online.

W ten sposób na pewno nie będziemy żałować, gdy zdecydujemy się na skorzystanie z takiej alternatywy. Przede wszystkim dlatego, że jest to nie tylko popularne i łatwe, ale również pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze na transport. Unikamy też stania w tradycyjnych kolejkach do lekarza, a z dietetyk możemy się umówić na najbardziej pasujący nam termin na kilka dni z wyprzedzeniem.

Ponadto zanim zdecydujemy się na znalezienie specjalisty pamiętajmy o tym, aby nie dokonywać tego pod wpływem presji. Najskuteczniejszym wyborem będą polecani dietetycy przez naszych znajomych, szczególnie takich, którym ufamy. W ten sposób szybciej często możemy znaleźć dietetyka i to w momentach w których jest nam najbardziej potrzebny.

Pamiętajmy też, że w zależności od stopnia doświadczenia są uzależnione ceny za poszczególne wizyty. Ponadto im bardziej doświadczony specjalista tym dłuższy czas oczekiwania na spotkanie. Dlatego jeśli zależy nam na czasie musimy o tym pamiętać, ponieważ wtedy w krótszym czasie znajdziemy odpowiedniego lekarza.

Szukać ich możemy niemal wszędzie – od prywatnych przychodni, po polecenia od znajomych, kończąc na wynikach wyszukiwania w Internecie. W ten sposób ułatwiamy sobie zadanie i jednocześnie niewiele przy tym ryzykujemy. Jeśli poświęcimy czas na znalezienie właściwego dietetyka to na pewno będziemy bardzo zadowoleni. Najważniejsze to porównanie cen i terminów ewentualnych wizyt.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych