Skocz do zawartości

Zdjęcie

imbir naturalny antybiotyk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
meinecoon

meinecoon

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 69 postów
Od kilku dni leczę intensywnie przeziębienie. Właśnie dlatego zaopatrzyłam się w imbir.
Mam swoją sprawdzoną recepturę -
Zmiksuj:
ząbek czosnku,
2 łyżeczki miodu,
2 łyżeczki świeżego imbiru,pół łyżeczki pieprzu cayenne,pół łyżeczki cynamonu,pół filiżanki soku z cytryny
trzymam to w lodówce i popijam kilka razy dziennie.
Czy ktoś z Was leczył się już imbirem i ma jakąś sprawdzoną miksturę z tym produktem :)
Dodam, że używam miodu lipowego - najlepszy na tę porę :)



...



...



#2
Marysia Jadlik

Marysia Jadlik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 88 postów
JA słyszałam, że Imbir jest niesamowicie skutecznym lekiem na chorobę lokomocyjną i rozstroje żołądka.

Kiedyś naukowcy przeprowadzili takie badanie, że ochotników sadzano na obrotowych krzesłach i obracano nimi w bardzo szybko. Ci którzy zażyli pospolity lek przeciw nudnością, wytrzymali średnio 4 i1/2 minuty i zaczynały błagać by zatrzymano krzesła, Natomiast Ci którzy zażyli IMBIR, wytrzymali 6 minut i do tego miały mniejsze nudności niż Ci którzy wzięli lek.

Imbir jest bardzo ciekawy.
Diety Diety Diety ! czy dam radę ? orety ! :)

#3
tanita

tanita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 postów
jeśli na chorobę lokomocyjną, to coś dla mnie. Spróbuję i powiadomię o efektach :)
mnie imbir wyciągnął z porządnego przeziębienia, prawda!
Dodaję do niego miód lipowy, czyli działanie jest podwójne.
Miód lipowy jest najlepszy na tę porę i rewelacyjnie uzupełnia się z imbirem. Ja imbir trę na tarce, moja koleżanka kroi na cienkie plasterki, zalewam wodą, cytryna, miód lipowy.
Miód lipowy dzięki dużej zawartości olejków eterycznych jest idealny na przeziębienia, bo jak żaden inny, błyskawicznie niszczy drobnoustroje występujące na błonach śluzowych dróg oddechowych, zwłaszcza nosa i gardła. Z

#4
niania

niania

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 6 postów
Moje harbatki z imbirem świetnie od lat leczą przeziebienia mojej rodziny.
Oto jak je zrobić. Są smaczne i zdrowe
1. Zielona Herbata z Imbirem

Składniki
• 4 łyżki zielonej herbaty
• 2 łyżki miodu
• 4 plasterki cytryny
• 200 gramów imbiru
• liście świeżej mięty
Etapy przygotowania
1. Zaparzyć przez 4 minuty zieloną herbatę w 1 litrze gorącej wody, potem dodać cytrynę i imbir pokrojony w cienkie plasterki.
2. Odstawić na kilka godzin do lodówki, podawać z liśćmi świeżej mięty i miód

2. Herbata imbirowa

Potrzebne: kawałek żywego, świeżego imbiru;
Miód, cytryna.

Wykonanie:

Ucieramy obrany imbir na małej , gęstej tarce do jarzyn do emaliowanego garnka.

Na 1 litr wody potrzebujemy dużą łyżkę stołową utartej masy. Po zalaniu masy imbirowej wodą stawiamy garnek na ogień i gotujemy 20 minut zmniejszając ogień po zagotowaniu. Zestawiamy ugotowany imbir, dodajemy dużą łyżkę miodu i wciskamy sok z jednej cytryny (można więcej!). Cedzimy i pijemy póki gorące.

#5
Joachim Kolar

Joachim Kolar

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 237 postów
  • LocationRzeszów

sprawdzone i działa dzięki za przepis ;)


Podjadasz w nocy? Ładka na brzuchu nie daje Ci spokoju? Sprawdź jak może pomóc Ci afrykańskie mango!Natura daje Ci siłę do walki z kilogramami. Metabolizm szybko przyśpieszy i rezultaty będą widoczne lada dzień!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych