Skocz do zawartości

Opis diety jabłkowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Guest_Silva_*

Guest_Silva_*
  • Guests
Dieta jabłkowa

Jesz naprawdę dużo, a mimo to chudniesz! Dlaczego? Bo jesz jabłka. To fantastyczne owoce. Są pyszne, orzeźwiają, sycą i... odchudzają. Zawarte w jabłkach składniki przyczyniają się do niszczenia zbędnych komórek tłuszczowych.

Ogólne zasady diety

1. Rano, przed śniadaniem, wypij szklankę letniej wody, wymieszanej z łyżką octu jabłkowego (pobudza przemianę materii, oczyszcza z toksyn).

2. W ciągu dnia wypijaj 2 litry płynów (herbatek ziołowych, niegazowanej wody mineralnej).

3. Nie obieraj jabłek, tylko dokładnie je myj. W skórce bowiem jest wiele cennych składników - witamin, minerałów, kwasu jabłkowego i pektyn.

4. Sól stosuj bardzo oszczędnie, za to nie żałuj sobie świeżych ziół. Natomiast w ogóle zrezygnuj ze słodzenia napojów i potraw.

5. Do surówek dodawaj oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia. Pektyna - co to jest?

To jeden z rodzajów błonnika, rozpuszczalny w wodzie. Pektyna ogranicza przyswajanie tłuszczów i znacznie przyspiesza ich trawienie. Wspomaga więc odchudzanie, a także obniża poziom cholesterolu, zmniejsza ryzyko kamicy żółciowej i chorób serca.

Plan diety:

Dzień 1

Śniadanie: chudy jogurt naturalny (150 g) z 2 łyżkami kiełków soi, 2 kromki chrupkiego pieczywa cienko posmarowane masłem i miodem; szklanka soku jabłkowego oraz herbata lub kawa z mlekiem (197 kcal).

II śniadanie: szklanka soku z warzyw, banan (180 kcal).

Obiad: 50 g ugotowanego ryżu, wymieszanego ze startym jabłkiem i 5 pokrojonymi śliwkami, przyprawionego cynamonem i 2 łyżkami oliwy; do picia kubek (150 g) chudego jogurtu naturalnego (263 kcal).

Podwieczorek: kromka chleba pełnoziarnistego z 2 łyżkami chudego twarożku i pokrojoną na plasterki połówką jabłka, posypana kiełkami soi (164 kcal).

Kolacja: 2 sadzone jajka smażone na patelni bez tłuszczu, do tego łyżka gotowanego szpinaku; na deser upieczone jabłko. Kawa lub herbata (212 kcal).

Dzień 2

Śniadanie: jabłko pokrojone na małe kawałki, 1/2 grejpfruta podzielonego na cząstki, zalane szklanką chudego jogurtu naturalnego, posypane łyżką płatków kukurydzianych; kromka chrupkiego pieczywa z miodem; do picia herbata lub kawa (216 kcal).

II śniadanie: 5 liści zielonej sałaty, drobno pokrojone jabłko i 2 marchewki starte na tarce, wymieszane i skropione sokiem z cytryny, polane jogurtem (150 g); tost z pieczywa pełnoziarnistego posmarowany masłem; szklanka soku z warzyw (178 kcal).

Obiad: 2 naleśniki (100 g mąki, 6 łyżek mleka, łyżka oleju, jajko, szczypta soli), smażone na patelni bez tłuszczu; do naleśników nadzienie z 2 jabłek (pokrojonych i uduszonych z niewielką ilością wody, przyprawionych odrobiną cukru i cynamonu). Sok z warzyw (343 kcal).

Podwieczorek: kubek naturalnego jogurtu (150 g) wymieszanego ze startym jabłkiem i 2 łyżkami miodu (190 kcal).

Kolacja: 200 g białej kapusty drobno pokrojonej, wymieszanej z łyżką ziaren słonecznika i pokrojonym jabłkiem, doprawionej sokiem z cytryny, 2 łyżkami oliwy, odrobiną cukru, kminku i gałki muszkatołowej; do tego herbata lub kawa z chudym mlekiem (166 kcal).

Dzień 3

Śniadanie: grzanka chleba pełnoziarnistego z masłem, plasterkiem szynki wołowej i pokrojoną na plasterki połówką jabłka, posypana kiełkami soi; do picia szklanka soku z jabłek (168 kcal).

II śniadanie: starta marchewka i jabłko, wymieszane z drobno pokrojonymi: łodygą selera naciowego, małym ogórkiem kwaszonym i 1/4 czerwonej papryki, doprawione łyżką soku z cytryny, 3 łyżkami oliwy, odrobiną soli i pieprzu; 2 kromki chrupkiego pieczywa z masłem; jogurt (192 kcal).

Obiad: filet z dorsza (150 g) obficie skropiony sokiem z cytryny i upieczony w folii bez tłuszczu, do tego ryż ugotowany na sypko (50 g) i starte na grubej tarce jabłko, duszone z 1/2 drobno posiekanej cebuli, przyprawione 2 łyżkami oliwy, odrobiną pieprzu, majeranku i curry (305 kcal).

Podwieczorek: 2 kromki chrupkiego pieczywa z chudym twarogiem, pieczone jabłko, szklanka soku z warzyw (180 kcal).

Kolacja: chudy naturalny jogurt (150 g), wymieszany z cienko pokrojonym jabłkiem, startą marchewką i łyżką płatków kukurydzianych oraz grzanka z ciemnego pieczywa cienko posmarowana miodem; do picia herbata lub kawa (169 kcal).

źródło: zdrowie.onet.pl



...



...



#2
Oliwiaa

Oliwiaa

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 1 postów
Próbowała któraś?

#3
szynszylek

szynszylek

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 61 postów
Jak w każdej diecie, także i w tej najważniejsze jest ograniczenie kalorii :)

Nie da się przecież zastąpić wszystkich posiłków jabłkami, ponieważ możemy doprowadzić do wyniszczenia organizmu...

Trzeba się napewno odpowiednio przygotować do diety :chef:
Moc Diety !

#4
Natala91

Natala91

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 postów
Trzeba mieć mocne samozaparcie do tego typu diet, same jabłka... Ja wolę mieszać różne owoce:)

#5
sabia

sabia

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 141 postów

Trzeba mieć mocne samozaparcie do tego typu diet, same jabłka... Ja wolę mieszać różne owoce:)


Racja, poza tym obecnie lepiej korzystać ze świeżych owoców i warzyw, które daje nam wiosna bo jabłka o tej porze roku nie są za smaczne ;)

#6
Guest__*

Guest__*
  • Guests
Jestem wielką fanką jabłek w każdej postaci. Swego czasu jadłam naprawdę ogromne ilości jabłek. Jednak w pewnych sytuacjach tj. sezon zimowy, wzmożona aktywność fizyczna czy ciąża, taka dieta nie jest zalecana. Mój ginekolog podpowiedział mi, co powinnam jeść. Zwłaszcza, że jestem w 5 miesiącu ciąży. Najważniejsza jest świadomość tego, co i kiedy można jeść.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych