Skocz do zawartości

Zdjęcie

A MOżE SKAKANKA?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#41
Agnieszka71

Agnieszka71

    Dietowa szycha

  • Members
  • 9 287 postów
Ja nie moge skakac bo by mi sasiedzi ze skarga przyszli co za slonia w domu trzymam.A na dworze jakos mi tak glupio :blink:

Wydaje mi sie ze na nogi na pewno dobra ,a ramiona tez machaja wiec pewno tez. :hmmm:



...



...



#42
Anusiak

Anusiak

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 12 306 postów

bo by mi sasiedzi ze skarga przyszli co za slonia w domu trzymam

Ło tam jakiego słonia kochana? Ja też sobie kicam w mieszkaniu na drugirm piętrze i sąsiedzi nie przychodzą. Tyko na palce trzeba skakać a nie na całe nogi bo tak to faktycznie jak słoń
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#43
Agnieszka71

Agnieszka71

    Dietowa szycha

  • Members
  • 9 287 postów
Oj to moich sasiadow nie znasz...... :evilmad: ......Niemcy to dziwny narod,wiecej nie musze chyba dodawac :whistle:
No i male dzieci maja-to ich wymowka.obojetnie co sie dzieje i glosniej jest-"my mamy"male dzieci.Cholera

#44
Loriette

Loriette

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 68 postów
niech dodają do diety drożdże szybciej staną się duże. :roll:
Dołączona grafika
loriette.photoblog

#45
iwonka69

iwonka69

    Dietowa szycha

  • Members
  • 2 586 postów
A pamiętacie skakanie przez sznura?

Ja w latach szkolnych uwialbiałam te forme zabawy. Zawsze zbieralismy sie przed blokiem (mieszkałam z rodzicami w wieżowcu) przy trzepaku i mielismy długi sznur, którym 2 osoby kręca a inni skaczą. Bardzo tę zabawę lubiłam a i kondycje miałam wtedy niesamowita, mogłam skakac i skakać .......
W ubiegłym tygodniu jak mieliśmy gości na grillu to moje córki (też mają sznura), wpadły na pomysł konkursu ze skakania w sznurze. Ludzie, ale mieliśmy ubaw. skakali wszyscy i dzieci i dorośli, a że niektórzy byli po kielichu więc ........ :-D

Ja tez skakałam i to był koszmar, bo myslałam, że mi cycki sie urwa a zadyszkę to miałam taką jak stary parowóz. Ale zabawa świetna przy kilku osobach i nie droga, bo ile może kosztować 10 m sznura od bielizny? ciekawe ile sie spala kalorii podczas takiego intensywnego skakania, może ktoś wie?
Dzisiaj tez mam gości i imprezkę na tarasie napewno zrobimy, więc sznur w pogotowiu będzie, a co ....
Polecam gorąco
Dołączona grafika

#46
gufinka

gufinka

    Dietowa szycha

  • Members
  • 2 734 postów

Ja też sobie kicam w mieszkaniu na drugirm piętrze


Kicający Anusiak :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :thumbsup:

niech dodają do diety drożdże


:yikes: szwabiątka takie spulchnione :whistle: jak ten paskudny ork z Władcy Pierścieni :crazy:

Matko co ze mnie za potwór :oops:
Dołączona grafika

Viva Italia!!!

#47
Loriette

Loriette

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 68 postów

Matko co ze mnie za potwór :oops:

Tylko czasami! ;D
Dołączona grafika
loriette.photoblog

#48
Magdziołek

Magdziołek

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 56 postów
SKACZEMY? SKAKANKA C.D........
:!: Rozgrzewka :!:

skacząc przez skakankę, przygotowujesz ciało do dalszych ćwiczeń, pamiętaj jednak, by się nie forsować
wbrew pozorom, ćwicząc ze skakanką, można się solidnie zmęczyć!
Optymalna rozgrzewka to 10-15 minut niskich skoków wykonywanych w rytm swoich możliwości. Nie spiesz się – ważniejsza od tempa jest postawa – staraj się mieć brzuch wciągnięty, cofnięte barki, łokcie trzymaj jak najbliżej ciała, zaś dłonie lekko odsunięte od tułowia. Skacz na palcach, nie na całych stopach!

:!: Zwiększ tempo :!:

zacznij od ćwiczenia kilku wolnych skoków, potem wykonaj 10 szybkich, a następnie 10 skoków wolnych itd.
Krzyżuj ręce

co drugi obrót linką, krzyżuj ręce przed sobą i wykonaj skok, następny skok podstawowy, po nim znów skrzyżuj ręce. Ćwiczenie wymaga wprawy, nie zrażaj się, jeśli skakanka będzie się plątać; regularny trening pozwoli ci nad nią zapanować.
Postaraj się zrobić 3 serie po 40 powtórzeń z półminutowymi przerwami.
:!: Skacz na jednej nodze :!:

wyrobisz sobie wyczucie równowagi. Ugnij nogę w kolanie, wykonaj skok, a przy następnym obrocie linki, zmień nogę. Lepiej ćwiczyć zmieniając nogi po każdym skoku niż skakać na tej samej nodze cały czas. Wykonaj 3 serie po 40 podskoków, z 30-sekundowymi przerwami.
:!: Zrób przysiady :!:

złóż dwukrotnie skakankę na pół, tak, by jej końce trzymać w dłoniach. Stań w lekkim rozkroku, wyciągnij ręce przed siebie na wysokość ramion i ugnij kolana, tak, jakbyś chciała usiąść. Powtórz ćwiczenie 10 razy, zrób trzy serie.

Kolejną zaleta skakanki jest jej przystępność – kupisz ja w każdym sklepie ze sprzętem sportowym, czy chociażby w sklepie z zabawkami. Nie jest droga – najtańsze można nabyć już za kilka złotych, droższe, wykonane z rzemienia lub skóry, wyposażone w regulację długości i ergonomiczne chwytaki kupisz za 20 – 40 zł. Ostatecznie, możesz pożyczyć skakankę od młodszej siostry i... do dzieła!

:!: Przeciwwskazania: :!: :!:

otyłość
zwyrodnienie stawów
ostra niewydolność serca/układu krążenia
Magdziołek
Dołączona grafika

#49
Sprężynka

Sprężynka

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 16 postów
Hmm poskaczę sobie jutro, mam taką fioletową skakankę, ale dla mnie to raczej nie jest zabawa. Już próbowałam i wolę inne sporty, przy których spala się więcej kalorii. W niedzielę idę na basen :dumbells: . Ale spróbuję podejść do tego inaczej, a nuż się uda?
Dołączona grafika

#50
Magdziołek

Magdziołek

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 56 postów
A ja dalej brykam na skakance i z każdym dniem mam większe możliwości i zwiększam sobie ilośc podskoków mało tego to, aż mnie ciągnie do skakania - chora chodze jak nie poskaczę???
Do czego to doszło a ja niecierpniałm ćwiczyć :!:
Magdziołek
Dołączona grafika

#51
Anusiak

Anusiak

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 12 306 postów
A ja teraz na dwa dni jadę na działeczkę to będę mogła skakać ile wlezie i nie będę musiała rzejmować sie sąsiadami. A z mojego słoniowego skakania to nawet pożytek może być bo przynajmniej krety pójdą precz :grin: :fun:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#52
Kid_SiSter

Kid_SiSter

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 postów
Ja też skaczę na skakance :fun: i przyznaję, że zapomniałam jak bardzo można się przy tym zmęczyć! :-P
Dołączona grafika

#53
Magdziołek

Magdziołek

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 56 postów
Skakanka to jest to .... naprawdę można się zmęczyć, a przy tym ile kalorii spalić.
:?: Ile podskoków wykonujecie dziennie :?:
Magdziołek
Dołączona grafika

#54
Kid_SiSter

Kid_SiSter

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 postów
Nie wiem ile podskoków ale dziennie skaczę 30 minut w różnym tempie (czasem naprawdę szybko), wykonuję różne podskoki (na jednej nodze, "rowerkiem", na dwóch, na krzyż)
Dołączona grafika

#55
Antoś

Antoś

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 98 postów
O tego szukałam:D A wiec zabieram się za skakankę hihi. Tylko że ja się strasznie szybko męczę:/ Zrobię 50 i już zadyszka, ale mam nadzieję że z dnia na dzień będę robiła coraz więcej:))
Dołączona grafika

#56
syla19799

syla19799

    Dietowa szycha

  • Members
  • 4 635 postów
Antoś, wlasnie w necie przed chwila przeczytalam ze skakanie bardzo pomaga zgubic brzuch i podkreca metabolizm

#57
Antoś

Antoś

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 98 postów
syla19799, o to super:D Dzieki wielkie:* :thumbsup:
Dołączona grafika

#58
syla19799

syla19799

    Dietowa szycha

  • Members
  • 4 635 postów
Antoś, nie ma za co jestesmy po to zeby pomagac wspierac a jak trzeba do wyzywac powodzenia w skakaniu

#59
Anusiak

Anusiak

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 12 306 postów

Zrobię 50 i już zadyszka

Antoś na początku zawsze jest cięzko ale już po tygodniu skakania zauważysz, że możesz wyskakac znacznie więcej.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#60
miki

miki

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 postów
dziewczyny super pomysł kupuje też skakanke i skacze wami :jupi: :clap:
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych