Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szybki spadek wagi jak najmniejszym kosztem :)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
37 odpowiedzi w tym temacie

#1
Nox

Nox

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 9 postów
Witam.
Nigdy odchudzac sie nie musialem.Cale zycie w biegu a do tego typ czlowieka ktory gdy jest chudy wyglada okropnie :) Mozna to tez nazwac genetycznymi predyspozycjami do dosc postawnej sylwetki.
Dwa lata temu mialem wypadek ktory sprawil ze do dzisiaj nie moge uprawiac zadnego sportu.Wysilek fizyczny=0 ( podobno kiedys sie to ma na 100% zmienic ale kiedys to bedzie kiedys...).
Wzrost 177
Waga 113
Jak widac prawie identyczne parametry wagi i wzrostu ;)

Kilka lat temu potrafilem prawie nic nie jesc i "przez przypadek" schudlem w ciagu 2 miesiecy o 35 kg. W tej chwili bez wysilku fizycznego jest to prawie niemozliwe.
Od trzech dni staram sie zmienic nawyki zywieniowe bo wiem ze dieta to nie tylko szybki spadek wagi ale tez zmiana nawykow zywieniowych prawdopodobnie na zawsze.

Jesc moge wszystko - nie mam zadnych dan/produktow ktore by byly dla mnie problemem.

Na dzien dzisiejszy zrezygnowalem calkowicie z cukru oraz alkoholu ( pilo sie po 2-3 piwka dziennie a czasami i wiecej ).

Na sniadanie 2-4 kawalki pieczywa chrupkiego z salata ( akurat salate lubie ;) ), plus herbata.
Obiadek to mieszanka warzyw okraszona ok 2 lyzkami oliwy z oliwek.
Kolacyjka ( ostatni posilem o 18 ) to albo reszta warzyw alko 2-4 kromki pieczywa chrupkiego z serem lub salata/pomidorem.

Radzilem sie dietetyke ale z nimi roznie bywa. Ja osobiscie moge nie jesc nawet przez jeden dzien w tygodniu i nie czuje ani zmeczenia ani sennosci i zlego samopoczucia.

W przeciagu miesiace chce pozbyc sie ok 10-20 kg. Nie wiem czy taka dieta jaka teraz mam sprawdzi sie bo wiadomo ze bez wiekszego wysilku fizycznego jest trudniej, ale jestem zdesperowany i mam jak zawsze silna wole :)



...



...



#2
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
witaj Nox ,przerażają mnie twoje założenia :yikes:
10-20 kg w ciągu miesiaca? :yikes:
to chyba nie do końca dobry pomysł :hmmm:
a ile masz lat? czy wiesz,jakie będziesz miał wory skórne ,jaką ilość takiej skóry niepotrzebnej,która się nie wchłonie ? i tylko operacyjne usuwanie jej w alternatywie?
wiem co mówie,uwierz
ja swoje 49 kg chudłam przez pełnych 8 msc,można wyliczyć średnią...,zostało mi tak 2-3 kg skórki...i uprawiam sport,mam codziennie mnóstwo ruchu,gimnastykuję,roluję i ujędrniam sie na okrągło...
na mój gust to powinieneś podejść do tego bardziej racjonalnie,wprowadzić przynajmniej chude mięso i chudy nabiał...,zrezygnować z soli
a ktos ci poradził takie założenia?
Dołączona grafika Dołączona grafika

#3
Mazia

Mazia

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 5 331 postów
ja też uważam ze to nie dobrze tak schudnąć aż tyle w tak krótkim czasie, a przede wszystkim niezdrowe :!: :!: :!: Lepiej pozbyć się kilogramów wolniej ale przynajmniej na zawsze a inaczej może być efekt jojo, nox przemyśl to :!:
Dołączona grafika

#4
Nox

Nox

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 9 postów
Wiek : 28 lat a nadwaga tak duza od ok 2 lat. Co do "worow skurnych" to mam nadzieje ze moje cialo jest na tyle jeszcze mlode i jedrne ze jakos sobie z tym poradzi :)
Nie bede sie totalnie glodzil. Po prostu bede jesc mniej lub produkty ktore maja mniej kalorii. Do tego jeden raz w tygodniu glodowka oczyszczajaca ( woda mineralna - dowiadywalem sie ze nie szkodzi byle nie robic tego dluzej niz ciaglosc 2-3 tygodniowa ).
Mysle ze tak rozsadnie to 10 kg na miesiac bedzie dobrym wynikiem.

#5
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
Nox, no niezle postanowienia ale chyba nawet to 10kg na miesiąc to troszkę za dużo-ale najważniejsze na razie,żebyś się przestawił na zdrowe odżywianie a co do wagi to sam zobaczysz jak Ci spada na tej diecie-trzymam :thumbsup: za Ciebie i pisy jak Ci idyie

#6
Nox

Nox

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 9 postów
Jest lepiej niz myslalem :) Wczoraj cztery deski ( chrupkie pieczywo ;) ) z salata i kurczakiem w galarecie.Do tego duzo wody i jak zwykle prawie zero ruchu...Ciezko bedzie bez wysilku ale nic na to nie poradze. Dzisiaj 3 deski bez dodatkow i duzo duzo wody ( nic wiecej dzisiaj nie przewiduje ). W pierwszym tygodniu nie nastawiam sie na jakies wielkie odchudzanie a raczej na przestawienie organizmu na mniejsze ilosci jedzenia. Jest coraz lepiej bo ani nie czuje zlego samopoczucia, nic mnie nie boli....w brzuchu burczy ale to normalne :) Musze sobie wreszcie zakupic wage by wiedziec ile dokladnie chudne :)
Duzym plusem jest duza ilosc zajec ktora sprawia ze o jedzeniu nie mysle prawie wcale.
Jutro mam zamiar wszamac cala paczke warzyw podsmazonych na 1-2 lyzki oliwy i kilka desek z salata lub pomidorem. Taka paczka warzyw to ok 300 kcal plus oliwa :) Nie jest to tak duzo a czlowiek po zjedzeniu takiej paki (450g) czuje sie jak slon w ciazy :)

#7
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
Nox, oby tak dalej a będzie gites :thumbsup:

#8
nadzwyczajna

nadzwyczajna

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 979 postów
Na pewno będzie dobrze :clap:

#9
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
podziwiam cię Nox,i bardzo mnie ciekawi ten spadek wagi,jak już bedziesz miał, wagę to pisz,ja sobie w notesie notowałam codziennie,co i jak i każde 200-300g cieszylo mnie niesamowicie
z twoim samozaparciem naprawdę jestem ciekawa wyników :thumbsup:
Dołączona grafika Dołączona grafika

#10
mcichon

mcichon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 postów
Nox, witaj moim zdaniem njpezpieczniej chudną kg tyg
mcichonDołączona grafika

#11
Nox

Nox

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 9 postów
Kolejny dzien prawie sie skonczyl :) Dzisiaj troche kulawo z silna wola bylo.Zjadlem 4 (zlozone, czyli po 2 ) z kurczakiem w galarecie i... 1 jogurt z ziarnami ( cos ok 300 kcal ). Duzo duzo herbaty. To wszystko na dzisiaj bo po jogurcie czuje sie strasznie napelniony.Dziwne to bo ma wielki zoladek a przez 4 dni widac przestawil sie troszke :)

#12
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
Nox, niom faktycznie troszkę dziwne to ale co tam najważniejsze,że głodu nie czujesz ;-)

#13
Nox

Nox

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 9 postów
Samopoczucie dopisuje.
Dzisiaj bylem na wiekszych zakupach. Kilka litrow soku pomidorowego,kilka kg kapusty kiszonej i ogorkow kiszonych.Do tego pomarancze i grapefruity.Podobno jablka sa dobre na diete ale nie lubie ich...przejadlem sie kiedys :)
Dzisiaj 2 suche deski i to wszystko...Nie jestem glodny :) Planuje o 17 zjesc spora ilosc kapusty i ogorkow plus sok pomidorowy,wieczorem jeden pomarancz lub grapefruit i to wszystko :)
W diecie jak widze wazna jest nie tylko silna wola i zmiany przyzwyczajen ale tez zajecie.Jestem zajety i nie mam czasu myslec o jedzeniu :)
Wage dostane dopiero w poniedzialem czyli tydzien po rozpoczeciu diety ale zawsze to cos :)
Gorna czesc brzucha spadla jak nigdy ale dolna...jak zwykle :) Coz, tluszczyk szybko sie odklada ale trudniej sie go pozbyc :)

PS: Zastanawiam sie nad sokiem pomidorowym.Uwielbiam go i moge go pic litrami.Czy wlaczenie powiedzmy 1L soku pomidorowego do codziennej diety nic zlego nie zrobi?Duzo witamin i skladnikow,malo kalorii i smak za ktory dam sie pokroic :)
Pozdrawiam.

#14
mcichon

mcichon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 postów
oj strasznie malo jesz moim skromnym zdaniem to ty sie głodzisz i na takiej diecie daleko nie zajedziesz organizm bedzie bronil przed utratą zapasów metabolizm spowolni dzialanie a pozatym będziesz mial efekt jojo :sick:
mcichonDołączona grafika

#15
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
Nox, mnie się wydaje,że ten sok możesz sobie włączyć do dietki a co tam :->

#16
Nox

Nox

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 9 postów
Glodzenie..tak to moze wygladac. Od dzisiaj mam zamiar jesc duzo warzyw, sokow, ogolnie witamin i potrzebnych organizmowi produktow. Jesli zaczne jesc wieksze ilosci to nie mam szans na schudniecie.Problem u mnie polega na tym ze jesli jem malo to jest ok, ale jesli zaczne jesc wiecej to glod zwielokrotnia sie do niewyobrazalnych rozmiarow :) Od dzisiaj mam zamiar jesc sniadanie ( surowka,salatka ) plus obiad ( warzywa, chude mieso z warzywami ) i do tego duzo soku pomidorowego oraz pieczywo chrupkie z pomidorami/serami chudymi/salata itp. Glodzilem sie przez ostatnie dni tylko po to by moj zoladek przestawil sie na mniejsze dawki. Teraz sie troszke skurczyl i bede jadl male porcje niskokalorycznych produktow ale 3-4 razy dziennie bez podjadania i tluszczow plus cukru.
Nigdy bym sie nie glodzil na poczatku gdybym nie wiedzial ze bede mial potem problem ze zwalczeniem glodu.
Taki dziwny ze mnie czlowiek po prostu :) Musze pierw przycisnac pasa by potem jesc troszke wiecej ale nadal malo :)
O efekt jojo sie nie martwie gdyz moja dieta nie ma byc tylko sposobem na schudniecie.Postanowilem calkowicie zmienic nawyki zywieniowe.Slodycze i inne tuczace produkty bede spozywal raz na jakis czas przy danej okazji :) W tej chwili calkowicie je wyeliminowalem gdyz pierw chce dosc do jako takiej wagi. Gdy juz schudne to wtedy bede sobie od czasu do czasu pozwalal na odrobine tluszczu czy innych "pustych" kalorii :)
Anja - Mam nadzieje ze duza ilosc soku nie zaszkodzi bo ja go po prostu uwielbiam :)
Lubie tez bardzo zupe szczawiowa ale wiem ze nie mozna jej jesc nawet 2 razy w tygodniu.
Ogolnie rozpisuje sobie dopiero taka diete z duza iloscia posilkow. Mysle ze ustale sobie takich diet tygodniowych 4-5 i wtedy nie znudza mi sie posilki.

#17
mcichon

mcichon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 postów
Nox, w takim razie oki :-D
mcichonDołączona grafika

#18
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
ogórki kiszone,kapusta kiszona,zupa szczawiowa?
boję się,że nadkwasoty dostaniesz ;-) :lol:
a z tymi sokami,zwłaszcza owocowymi,to też trzeba ostrożnie,brat sąsiada dietkę sobie wymyślił straszliwą:
soki owocowe,warzywne -litrami,2 miesiące i skutki: cukrzyca :yikes: ,w tej chwili jedzie na insulinie...
moim skromnym zdaniem,wszystko jest dobre,ale w miarę,w rozsądnych ilościach,a każda przesada powoduje problemy, szkodzi po prostu...
w tych gotowych sokach pomidorowych ,to też jest mnóstwo chemii...
Dołączona grafika Dołączona grafika

#19
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
shashua, ja się z Tobą zgadzam w 100%

#20
Nox

Nox

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 9 postów
Kiszona kapustka, ogoreczki kiszone i sok pomidorowy to codziennosc :) Dodatkowo warzywa z patelni ( dodaje troszke oliwy ).
Wczoraj dostalem od kolegi swietna przyprawe bekonowa ktora nie wiem ile ma kalorii ale chyba malutko :) Po co mi ta przyprawa? Kupuje pieczywo chrupkie ktore smakuje...tak specyficznie...jak prazynki bekonowe ale bez bekonu wiec...dosypuje sobie troszke :) Takie male urozmaicenie :)
Dzisiaj nie jadlem nic...po prostu nie czuje glody jak zwykle. Ogolnie coraz mniej jem i wychodzac dzisiaj do sklepu musialem zaopatrzyc sie w pasek :) Dziwne uczucie...nie wiedzialem ze tak szybko brzuch "spada".
Dzisiaj trudny dzien...Ide na urodziny przyjaciela i wiem ze jesli nie wypije to sie obrazi...Wiem ile wodka ma kalorii ale coz poradzic....Jeden dzien w 2k kcal chyba nie sprawi ze utyje tyle co schudlem przez tydzien :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych