Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sałatki i surówki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#1
sabina

sabina

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 9 837 postów
mniam mniam
ja tez mam pare dobrych ale jutro napisze

[ Dodano: Nie 01 Kwi, 2007 17:42 ]
Sałatka z piersi kurczaka
pierś kroimy w kostkę i marynujemy przez chwile w marynacie pikantnej do kurczaka pieczemy na patelni
kapuste pekiństa kroimy i mieszamy z kurczakiem dodajemy keczup mieszany z majonezem

[ Dodano: Nie 01 Kwi, 2007 17:45 ]
Sałatka z ananasem
w kostkę kroimy
-szynkę
-ser żółty
-ananas(nie dużo)
dodajemy kukurydze, seler konserwowy i majonez
  • Ciarahirl lubi to



...



...



#2
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
ŚLEDZIK POD KOŁDERKA

4 duze ugotowane starte buraki
6 jajek w kostke
4 dzie po wiejsku
1 cytryna / pokropic śledzia /
Majonez z jogurtem
Układać w szklanym naczyniu ;buraki , majonez , śledź , majonez , jajka i znowu buraki……

#3
sabina

sabina

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 9 837 postów
tez robie ta sałatke ;-)

#4
jasmine

jasmine

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 069 postów
I ja rowniez, ale bez buraczkow, no i w ogole troche inny sklad jest :) Ale idea ta sama ;-)

#5
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
SAŁATKA

250gr, drobnego makaronu np, gwiazdeczki, ryzowy
2 zielone ogórki w kostkę
1 p, kukurydzy
20-30 dag, szynki drobiowej
sól, pieprz,majonez,
zielony koperek :-P

#6
jasmine

jasmine

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 069 postów
A ja dodalabym jeszcze tunczyka i po prostu MNIAM :mrgreen:

#7
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
oczywiście masz rację ja na zmiane zamiast szynki daję tunczyka w sosie własnym ,w obu wersjach uwielbiam te sałatki i pomimo majonezy jadam je prawie co drugi dzień :-P

#8
jasmine

jasmine

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 069 postów
Sałatka "Gyros" - specjalnie dla shashuki :lovers:

Skladniki: kapusta pekinska - srednia, piersi kurczaka - jedna podwojna, kukurydza - jedna puszka, ogorki konserwowe - srednie 5 szt., cebula - srednie 3 szt., przyprawa gyros, majonez (jak dla nas LIGHT!) ok. 6 łyzek, oliwa do podsmazenia kurczaka. (pozniej rowniez inne skladniki pod swoj wlasny smak)

Przyrzadzenie: Piersi kurczaka kroic na male kawalki, posypac przyprawa gyros (ok. 2/3 torebki) i pozostawic na godzinke. W tym czasie pokroic pozostale skladniki. Kapuste poszatkowac, a ogorki i cebule pokroic w kostke. Podsmazyc kurczaka na zloty kolor i pozostawic do przestygniecia. Ogorki, cebule i kukurydze podzielic na pol. Na spod miski warstwa kapusty, pozniej po kolei: ogorek, cebula i kukurydza, wszystkie warstwy posypac jeszcze przyprawa gyros. Majonez (light!), trzy lyzki wystarcza, rozsmarowac na powierzchni salatki. Nastepna warstwa salatki taka sama (kapusta, ogorek, cebula, kukurydza, przyprawa gyros, majonez). Cala salatka powinna byc zakonczona warstwa kapusty.

Salatke je sie niemieszana, przy nakladaniu trzeba nabrac salatki, tak aby dosiegnac dna miski.

Smacznego :icecream:

#9
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
ja układam wszystko warstwami i dopiero ostatnią warstwę zalewam tym sosem żeby było mniej kal, i na sos pekińską , uważam że przelewanie każdej warstwy to za dużo , oj zjadłabym sobie ta sałwtkę

#10
jasmine

jasmine

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 069 postów

ja układam wszystko warstwami i dopiero ostatnią warstwę zalewam tym sosem żeby było mniej kal, i na sos pekińską , uważam że przelewanie każdej warstwy to za dużo , oj zjadłabym sobie ta sałwtkę


Kazdy ma swoja wersje ;-) Ja lubie przekladana na dwa razy, nie ma znaczenia ilosc kalorii, bo sosu zawsze robie tyle samo wiec czy podziele to na pol i przeloze dwa razy, czy wszystko na gore wyleje nie zmienia absolutnie nic ;-)

#11
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
zmodyfikowałam trochę sos-dałam 1 kubeczek jogurtu nat.łyżeczkę keczupu i 2 łyżeczki majonezu light -mniej kalori ,a była przeeeepyszna :chef: ;-)
Dołączona grafika Dołączona grafika

#12
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów

zmodyfikowałam trochę sos-dałam 1 kubeczek jogurtu nat.łyżeczkę keczupu i 2 łyżeczki majonezu light -mniej kalori ,a była przeeeepyszna

hmmmmmmmm pewnie ci ten sosik wyszedl pyszny:) musze spróbowac-ale jeszcze troszke poczekam,bo na razie bardzo sie pilnuje z jedzenie bo dopiero 11 dni minelo od czasu kiedy nie pale i boje sie przytyc-wiec bardzo uwazam co jem ale twoj sosik na pewno wypróbuje:)

#13
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
i jeszcze inna wersja gyroska:
zamiast piersi z kurczaka -pokrojone w kosteczkę kotleciki sojowe z patelni grilowej -
to był mój wczorajszy obiadek-już naprawdę mało kaloryczny , w sosiku była tylko 1 łyżeczka majonezu light ;-) :-)
Dołączona grafika Dołączona grafika

#14
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
dostałam od kumpla przepis na sałatkę-może nie bardzo dietetyczną,ale był nią zachwycony


pierś z kurczaka kroimy w kosteczkę i smażymy
pół kg pieczarek kroimy w większą kostkę i też smażymy
duża cebula -kostka -smażymy
makaron chiński tao-tao -w/g przepisu na opak.
posiekany szczypiorek
wsio mieszamy ,doprawiamy solą i pieprzem ,dodajemy majonez

? to nie dla mnie,ale może przy jakichś gościach? :hmmm:
Dołączona grafika Dołączona grafika

#15
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
no to idzie tak:
gotujemy wywar jak na zupę,czyli jakaś kostka,marchewka ,cebulka,
albo na kostce rosołowej
dodajemy ząbek czosnku

potem możemy dodać w/g uznania -ziemniaczki ,posiekane twarde jajka,w kostkę kiełbaskę białą czy zwykłą ,mrożona kukurydzę ,co kto lubi dodaje,
potem bierzemy serek topiony(w kiełbasce) ,śmietankowy lub czosnkowy,wyciskamy go do miseczki ,dodajemy wywaru i mieszamy dokładnie ,on się bardzo ładnie rozpuszcza ,i całość do garnka ,przegotowujemy
potem kto chce dodaje śmietanę,kto chce-pietruszkę lub majeranek
i dalej wcinamy -kto chce

ta zupa jest o tyle fajna,że cokolwiek dodasz-pasuje i smakuje :chef:
Dołączona grafika Dołączona grafika

#16
nadzwyczajna

nadzwyczajna

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 979 postów
Wurstsalat

:arrow: mortadela, albo jakaś polędwica dorbiowa w zastępstwie
:arrow: papryka, najlepiej czerwona
:arrow: ogórek konserwowy
:arrow: ser żółty
:arrow: cebulka ( mała )

:!: wędline i ser w paski, ogórek w półplastry, cebulka w pióra, papryka w paski

Sos:

:arrow: pieprz
:arrow: oliwa z oliwek
:arrow: biały ocet winny

REWELACJA!!

#17
sabina

sabina

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 9 837 postów
moja mama robi bardzo podobna tylko ona to nazywa szwarcwaldzka(nie wiem jak to sie pisze :yikes: :oops: :blush: )

#18
nadzwyczajna

nadzwyczajna

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 979 postów
Wiesz, tam w Austrii to jest specjalna kiełbasa do tej sałatki i własnie martadela jest najbardziej podobna w smaku. A jak inaczej robi twoja mama?

#19
sabina

sabina

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 9 837 postów
dodaje jeszcze jajko i zamiast tego sosu majonez i tez wszystkie składniki w paseczki

#20
nadzwyczajna

nadzwyczajna

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 979 postów
też super




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych