Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przykładowe jadłospisy Iskierki od dietetyka. :-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
Iskierka ;-)

Iskierka ;-)

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 664 postów
I DZIEŃ:

Śniadanie:
* 1 kromka chleba razowego,ser twarogowy 50g z zieloną sałatą irzodkiewką, kawa z mlekiem (mleko 200g).

II Śniadanie:
* 2 kromki chleba chrupkiego z dorszem wędzonym 50g, 1 pomidor.

Obiad:
* kurczak gotowany 100g w jarzynach 100g, 2/3 szklanki ryżu gotowanego z łyżeczką oleju, 1 szklanka brukselki gotowanej.

Podwieczorek:
* 2 szklanki porzeczek z 2 łyżkami jogurtu naturalnego.

Kolacja:
*1 mała bułka grahamka, sałatka z 1/2 kalafiora z 1/2 jabłka, szklanka mleka.

DZIEŃ II

Śniadanie:
* kromka chleba razowego, 1 jajko gotowane, surówka z 1 papryki, 1/2 jabłka z 2 łyżkami jogurtu naturalnego, herbata z mlekiem (mleko 200g).

II Śniadanie:
* 2 kromki chleba chrupkiego z 2 plasterkami szynki z kurczaka na 2 lisciach sałaty pekińskiej.

Obiad:
* cielęcina 100g z rożna lub pieczona w folii, 2 małe ziemniaki gotowane, surówka z 1 marchewki i 1 małego pora z 1 łyzeczką oleju.

Podwieczorek:
* 20 sztuk truskawek.

Kolacja:
*1 kromka chleba razowego, surówka z duzego pomidora z cebulą, szklanka kefiru.

III DZIEŃ

Śniadanie:
* 1 mała bułka grahamka, 2 plasterki szynki z indyka, 1 ogórek kiszony, jogurt naturalny 200g.

II Śniadanie:
* 2 kromki chleba chrupkiego, ser twarogowy chudy 50g, 10 sztuk rzodkiewek.

Obiad:
* mintaj 100g smażony na patelni teflonowek bez tłuszczu, 2 małe ziemniaki gotowane,
5 łyżek szpinaku gotowanego z 1 łyżeczką oleju.

Podwieczorek:
* 2 srednie jabłka.

Kolacja:
* 1 kromka chleba razowego,sałatka warzywna ze 100g włoszczyzny,1 ogórka kiszonego
z 2 łyżkami kefiru, 1 szklanka mleka.

Może komuś sie przydadzą. ;-)
http://straznik.diet...1707b92f0b0.png

Odrobina motywacji..wyrzeczeń i ambicji a efekt będzie widoczny!!Pozytywne myślenie i uśmiech przyda sie. ;-)



...



...



#2
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
na pewno,kopalnia pomysłów i zajrzę tu nie raz,bo mi inwencja twórcza (kuchenna :chef: )
czasem już szwankuje :lol:
Dołączona grafika Dołączona grafika

#3
Iskierka ;-)

Iskierka ;-)

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 664 postów
Czy ja wiem czy kopalnia. :-P Może kogoś zainspirują,jak sie rozkręce w tym temacie to może i natchnienie mnie weźmie. Póki co to nie moje pomysły a dietetyczki,tak że bardziej ogólne są ale byc może w niedalekiej przyszłości. :mrgreen:
http://straznik.diet...1707b92f0b0.png

Odrobina motywacji..wyrzeczeń i ambicji a efekt będzie widoczny!!Pozytywne myślenie i uśmiech przyda sie. ;-)

#4
Anula12

Anula12

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 2 postów
Iskierko z nieba mi spadłaś, juz nie wiedziałam co jeść bo inwencja twórcza sie skończyła, dzięki :clap:

#5
Katarynka

Katarynka

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 240 postów
A ja mam pytanie. Kiedyś jak szukałam o diecie 1000 kcal, to znalazłam coś takiego, że śniadanie powinno mieć tyle kcal, obiad tyle itp. Bo chciałam sobie sama w.g. własnych upodobań ustawiać. Może być tak:

godzina 7:00 - 350 kcal
godzina 10:00- 150 kcal
godzina 13:00- 150 kcal
godzina 16:00- 450 kcal
godizna 19:00- 100 kcal?

Pierwszy posiłek jem w domu, dwa następne w szkole. O 16 w domu. Dlatego podałam obiad na 16. Tak samo, zbrodnią chyba nie będzie, jeśli zjem kolację o 19, bo jestem długo na nogach. Spać idę około 22, więc 3 godziny to akurat, prawda?
Dołączona grafika

#6
Asiula

Asiula

    Dietowa szycha

  • Members
  • 2 100 postów
Katarynka,myślę,że jak najbardziej te kalorie możesz sobie w ten sposób dawkować :thumbsup:
Dołączona grafika

#7
Katarynka

Katarynka

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 240 postów
Oooo... to super! Dzięki wielkie za odpowiedź. Jeszcze tylko tabele kaloryczne przyszykuję i codziennie będę planowała na dzień następny po jutrze, aby mieć czas zrobić zakupy;)
Dołączona grafika

#8
syla19799

syla19799

    Dietowa szycha

  • Members
  • 4 635 postów

Jeszcze tylko tabele kaloryczne przyszykuję

jest u nas na forum a jesli chcesz to ja z neta sciaglam sobie NIEZBEDNIK ODCHUDZANIA fajna sprawa i tam tez masz miedzyinnymi tabele

#9
Katarynka

Katarynka

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 240 postów
syla19799, ta tabela jest REWELACYJNA! Ogółem program świetny! W życiu się tego nie spodziewałam! Dzięki :lovers: Jestem Ci bardzo wdzięczna;*
Dołączona grafika

#10
syla19799

syla19799

    Dietowa szycha

  • Members
  • 4 635 postów

ta tabela jest REWELACYJNA

dodam ze tam jest jeszcze edytor i jak chcesz to mozesz swoje produkty powpisywac ja naprzyklad wpisalam sobie takie produkty co czesto jem i w takiej ilosci jak chcialam np obliczylam sobie kal roznych surowek i teraz nie mam problemu z obliczeniem kal

#11
Katarynka

Katarynka

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 240 postów
Tak? To tego nie widziałam... A jak mi niektórych rzeczy brakowało:D

A gdzie to jest? Mam wersję 2.0. Ma być inna? Gdzie mogę coś dodać potrawę jakąś, produkt? Bo tam mam kalkulator i to dodaje, ale mi chodzi o coś nowego, własnego...
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych