Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najwięcej witaminy mają Polskie dziewczyny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1
Magdziołek

Magdziołek

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 56 postów
Witam wszystkich i proszę o podpowiedź.
Czy teraz kiedy zjada się dużo świeżych owoców i warzyw to czy podczas odchudzania zalecane jest jeszcze doładowac sie witaminkami z apteki?

Pozdrawiam ;-)
Magdziołek
Dołączona grafika



...



...



#2
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
Magdziołek, warto zrobić sobie podstawowe badania i będziesz wiedziała,czy musisz dodatkowo coś łykać czy nie...
Ja niestety muszę łykać dodatkowo witaminki :-/

#3
Magdziołek

Magdziołek

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 56 postów
To fakt Anja, najpewniej zrobić sobie wyniki, niebawem urlop to zrobię.
Jesienią, zimą i wiosną to łykam profilaktycznie...

Pozdrawiam
Magdziołek
Dołączona grafika

#4
afrodytaspa.pl

afrodytaspa.pl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 postów
Myślę, że warto raczej zadbać o to, by dieta była prawidłowo zbilansowana a spożywane przez nas pokarmy dostarczały organizmowi wszystkich niezbędnych do porzetrwania i utrzymania prawidłowego stanu zdrowia składników. Przykładem takiej diety jest np. dieta strukturalna, w której posiłki są skomponowane tak, by nie tylko obfitować w witaminy i mikroelementy ale też np. przeciwdziałać niekorzystnemu oddziaływaniu wolnych rodników.

#5
Olivia25

Olivia25

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 3 postów
Uważam, że jeżeli w okresie, kiedy mamy dostęp do wszystkich warzyw i owoców, to nie ma potrzeby korzystania z suplementacji, ale jeśli nasza dieta jest uboga w cenne składniki mineralne i witaminy, to jak najbardziej należy korzystać z suplementów diety, ale radze wybierać te sprawdzone i takie które się dobrze wchłaniają.

#6
zimna Zośka

zimna Zośka

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 6 postów
Podczas odchudzania (tak wynika z moich źródeł) pomocne są witaminy z grupy B, ponieważ to właśnie one są katalizatorem spalania białek, tłuszczy i węglowodanów. Ostatnio wyczytałam, że pomocne są również kwasy tłuszczowe omega 3.

Tak nawiasem to nie ma środków na odchudzanie, które bezpośrednio spalają tkankę tłuszczową, są jedynie środki wspomagające metabolizm.

#7
chmurka

chmurka

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 62 postów
Tylko że dodatkowe witaminy to obciążenie dla nerek z kolei, które muszą więcej filtrować, więc jeśli w diecie jest dość witamin, nie warto obciążać organizmu

#8
calineczka

calineczka

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 51 postów
niewiem, powinnas zrobic badania czego masz brak bo awitaminoza jest jeszcze gorsza

#9
Mamcia1

Mamcia1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 postów
Ja też myślę że badania najpierw by trzeba porobić...

#10
kenji

kenji

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 55 postów
O witaminy warto dbać zawsze, ale raczej nie koniecznie w formie suplementów diety. Lepiej zadbać o ich dostarczanie w odpowiedniej żywności - wtedy jest zdrowiej i bezpieczniej (od suplementów można dostać hiperwitaminozy). Osoby na diecie często zapominają, że są jeszcze takie witaminy jak A,D,E oraz K, które są rozpuszczalne w tłuszczach i likwidują z diety wszystkie możliwe tłuszcze :/ To nie jest dobre rozwiązanie. Nie mówię, że trzeba zjadać łyżkę smalcu, ale 2 łyżki oleju rzepakowego na diecie na pewno nie zaszkodzą, a pomogą nam zaopatrzyć się w witaminki :)

#11
Guest_eiger_*

Guest_eiger_*
  • Guests
Zgadzam się z Tobą Kenji nie powinno się definitywnie eliminować tłuszczy ale znacznie je ograniczyć. Witaminy są świetnie podane w formie surówek..

#12
kenji

kenji

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 55 postów
Owszem, ale jak pisałam - witaminy to nie wszystko, trzeba im zapewnić odpowiednie środowisko do działania :) Przy okazji te 2 łyżki oleju rzepakowego dostarczą dzienne zapotrzebowanie na kwasy omega-3 więc to kolejny benefit :)

#13
Marcysia1984

Marcysia1984

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 25 postów
Znalazłam taki artykulik na temat wchłaniania witamin:

Wchłanianie jest to proces zachodzący w przewodzie pokarmowym, głównie w jelicie cienkim, polegający na wnikaniu końcowych produktów trawienia białek, tłuszczów i węglowodanów, a także w niezmienionej postaci wody, witamin i minerałów do komórek śluzówki, a nastepnie przekazanie ich do krążącej krwi i chłonki.

Witaminy i składniki mineralne, ze względu na odmienną budowę wchodzą w interakcje pomiędzy sobą, jak również z innymi składnikami powodując pogorszenie (antagonizm) lub polepszenie wchłaniania (synergizm) danej witaminy lub składnika mineralnego. Również czynniki zewnętrzne takie jak np. światło, powietrze, wysoka temperatura, promieniowanie mają wpływ na niszczenie witamin... :roll:
Diety Diety Diety Diety Diety Diety Diety Diety :)

#14
Joachim Kolar

Joachim Kolar

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 237 postów
  • LocationRzeszów

tytuł dokładnie odzwierciedla rzeczywistość;p


Podjadasz w nocy? Ładka na brzuchu nie daje Ci spokoju? Sprawdź jak może pomóc Ci afrykańskie mango!Natura daje Ci siłę do walki z kilogramami. Metabolizm szybko przyśpieszy i rezultaty będą widoczne lada dzień!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych