Skocz do zawartości

Zdjęcie

jakie ćwiczenia??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
slonko2544

slonko2544

    Pogromca fa?dek

  • Members
  • 468 postów
jak wiadomo osoby z nadwagą są bardziej narażone na choroby kręgosłupa niż osoby szczupłe...ostatnio byłam u lekarza i oprócz skoliozy,mam także dyskopatię na odcinki lędźwiowym i coś tam jeszcze.kategorycznie zakazał mi robienie brzuszków,ale nie powiedział mi jakie ćwiczenia mogę wykonywać...
Może Wy wiecie??



...



...



#2
syla19799

syla19799

    Dietowa szycha

  • Members
  • 4 635 postów
slonko2544, nie mam pojecia jakie cwiczonka masz robic ale fajnie ze zajrzalas

#3
kkasiaa123

kkasiaa123

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 135 postów
ja równiez nie mam pojecia.. ale brzuszki napewno osłabiaja kregosłup a zwłaszcza zle wykonywane.

#4
bessk

bessk

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 16 postów
Zacznij biegać i jeździć na rowerze. Tylko delikatnie. Stopniowo przyzwyczajaj organizm do wysiłku ;)

#5
Marysia Jadlik

Marysia Jadlik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 88 postów
Początkowe przeszkody

1. Trudność w wykonywaniu niektórych ruchów.

2. Kłopoty z utrzymaniem równowagi.

3. Szybkie męczenie się.

4. Poczucie wstydu.

5. Choroby towarzyszące i zażywane leki.

Jednak dzięki wytrwałości i optymizmowi możesz pokonać te utrudnienia.

Polecane i zakazane

Charakter ćwiczeń osób otyłych różni się od tego, który można zaproponować osobom chcącym zrzucić kilka kilogramów czy wymodelować sylwetkę.

Po pierwsze ludzie, których wskaźnik BMI przekracza 30, spotykają się z utrudnieniami czy wręcz techniczną niemożnością wykonania pewnych ćwiczeń.

Po drugie muszą brać pod uwagę uwarunkowania zdrowotne, a tym samym być znacznie bardziej ostrożni. W ich przypadku bowiem stawy czy więzadła są znacznie bardziej obciążone, łatwiej o kontuzje, bo trudniej utrzymać równowagę.

Ponadto gwałtowny wzrost ciśnienia krwi może być niebezpieczny dla osób cierpiących na choroby układu krążenia i nadciśnienie. Te, które mają nieunormowane ciśnienie, w ogóle nie mogą ćwiczyć.

Z kolei w przypadku cukrzyków może dojść do gwałtownego spadku cukru na skutek wzrostu stężenia insuliny we krwi, co grozi poważnymi konsekwencjami.

Są jednak i plusy. Osoby z dużą nadwagą znacznie szybciej zauważą efekty regularnych ćwiczeń – waga spada, kondycja w zauważalny sposób rośnie, a wyniki badań ulegają poprawie.
Diety Diety Diety ! czy dam radę ? orety ! :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych