Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cuś nie tak ...


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
ancia131

ancia131

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 postów
Witam! Mam problem, gdyz mam zamiar zmiejszyc swoja wage o 4 kg. Waze 57kg przy wzroscie 168, moze nie jestem guba, ale nie pasuje mi swoj wyglad. Chcialabym spalic tluszczyk z ud i brzuch :tongue: (tam mam tego najwiecej). Od dluzszego czasu zamierzam nie jesc slodyczy i cwiczyc, ALE tak zawsze u mnie jest to ale, slodycze - zawsze kiedy postanowie ze nie jem slodyczy wtedy mama wraca ze sklepy z ciasteczkami czy tez cukierkami no i jak one sobie leza na stole i tak na mnie patrza to sproboje i posmakuje potem weme jeszce jeden i tak sie ciagnie ... a co do cwiczen to jakis okres czasu tydzien moze dwa ale nie systematycznie i nie przedl dluzszy czas wiec zadnych rezultatow niema, nie wiem wlasnie jak opanowac sie przed slodyczami i zmusic sie do cwiczen. Macie moze jakies rady w tych tematach, jakies fajne cwiczonka zamiastsamych brzuszkow czy cos takiego. A co do diety jaka mi polecacie, a moze mam poprostu ograniczyc jedzenie i wiecej wcinac warzyw i owocow juz sama nie wiem ... :cry: Bardzo prosze o odowiedzi i doping w cwiczeniach !
Pozdrowienia dla wszystkich uczestnikow diet ;-)
Ancia131



...



...



#2
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
ancia131, Ancia witaj ,zanim cokolwiek poradze to poszukam sobie informacji ile masz latek bo od tego sporo zalezy ,co do pędu na słodycze to jest tyle sztuczek ilu nas tutaj-ale ogólnie to najlepie nie miec pod ręką ,nie miec na nie kasy i głodnej nie wychodzic do sklepu :-> :wave:
Dołączona grafika Dołączona grafika

#3
ancia131

ancia131

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 postów
No wiec urodzilam sie 26.12 :mrgreen: no i mam 15 lat, hyyym pod reka mam slodycze calyczas zawsze sa jakies w domu jak nie paluszki to czekolada lub ciastka, co do kasy to mam bo oszczedzam na wakacje :-) no ale oszczedzam wiec mam nadzieje ze nie przepuszcze ich naprzyklad na batoniki, a ta ostatnia rada jest dobra bede pamietac zeby glodnej nie wychodzic wogle z domu heh bo jak naprzyklad zobacze cukiernie ... bieda :wavecry:

#4
ancia131

ancia131

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 postów
To ktos mi odpisze??

#5
KropkA

KropkA

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 567 postów
Ja odpisze.... Wiesz jeżeli zawsze masz jakies słodycze w poblizu to jedyna metoda jest powstrzymanie sie od jedzenia... Sięgnij po wode z cytryna i wypij nawet i 2 kubki na raz ale nie siegaj po te słodycze. Ja nie kupuje słodyczy, bo wiem ze jak je bede mieć w domu to je poprostu zjem :blush: A moze pogadaj z mamą, zeby nie kupowała tych słodyczy? Moze zrozumie? wkońcu nie chcesz sie katowac drakońska dieta, a zaczac sie zdrowo odzywiac... A co do diety... hmmmm ja stosuje niełaczenia. Nie jest rygorystyczna, nie chodzisz na niej głodna mozesz sobie pozwolic na coś słodkiego ale od czasu do czasu!!! Jedyna zasada to niełączyć białek z weglowodanami... i nie jesc po 19 :)

#6
ancia131

ancia131

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 postów
Dzieki za odpowiedz! Zaraz pogadam z mama na temat slodyczy, a mozesz cos jeszcze napisac o tej diecie nielaczenia, bardzo mnie zaciekawila, moze to i dobry sposow nielaczyc bialek z weglowodanami, a daje jakies fajowskie efekty ?? :hmmm:

#7
KropkA

KropkA

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 567 postów
ancia131, nie mam pojecia jakie daje efekty jestem naniej od tygodnia... ale podobno jest super.... Mozna zrzucic wage nie głodzac sie i nie odmawiajac sobie wszystkiego....

a zasady sa takie:
Główna idea tej diety polega na przestrzeganiu zasad spożywania rozłącznie pewnych produktów spożywczych oraz ograniczenia, na ile to możliwe, produktów z 3 Grupy. Zacznijmy od podzielenia żywności na 4 główne kategorie:
1 grupa:produkty wysoko białkowe:
-mięso białe i czerwone: drób, wieprzowina, wołowina i cielęcina, baranina, jagnięcina, dziczyzna
-mięso ryb, fauna morska: ryby, owoce morza
-nabiał: ser ( do 50 % tłuszczu) , mleko, jogurty, kefiry, śmietana, jaja
-rośliny wysokobiałkowe: soja i tofu
2 grupa:produkty wszechstronne:
-warzywa: pomidor, kapusta, ogórek, marchew, pietruszka, cebula, fasolka szparagowa,kalafior, brokuły, brukselka, seler, por, szpinak, szparagi, bakłażan, sałata
-tłuszcze i oleje: masło, margaryna, oliwa z oliwek, inne oleje roślinne
-orzechy i ziarna: orzechy włoskie, laskowe, ziemne i inne; ziarna sezamu, słonecznika, dyni i inne
-wędzone na zimno mięso i ryby.
3 grupa: węglowodany
-produkty bogate w skrobię: ziemniaki, kukurydza, ryż, płatki śniadaniowe, fasola, groch, kasze
-produkty z mąki: chleb, makaron, drożdżówki, ciastka, ciasta, herbatniki, sosy
-niektóre słodkie owoce egzotyczne: banan, mango, daktyle, figi
-produkty słodzące i słodycze: cukier, miód, syropy, czekolada, cukierki, batoniki
4 grupa: owoce
-truskawka, jagoda, malina, jabłko, gruszka, arbuz, melon, cytrusy, ananas, kiwi, śliwka, nektarynka, brzoskwinia, suszone owoce.

Podstawowe zasady diety niełączenia:

# Produkty z grup 1 i 2 możesz łączyć;
# Produkty z grup 2 i 3 możesz łączyć;
# Nie jedz razem produktów z 1 i 3 grupy;
# Produkty z grupy 4 jedz oddzielnie, co najmniej godzinę po lub przed innymi posiłkami, ewentualnie łącząc je z chudym mlekiem, naturalnym jogurtem, kefirem bądź maślanką;
# Na kolację najlepsza kombinacja to produkty z 2 i 3 grupy.

Korzystając z powyżego podziału i zasad, skomponuj swoje dania. Ważne jest, byś jadła 4 posiłki dziennie, nie dopuszczając do sytuacji, w której wygłodzona “rzucasz się” na jedzenie. Trzeba jeść powoli, ponieważ organizm z opóźnieniem przekazuje sygnał do mózgu, że jest nasycony.
Zaletą wyżej zaprezentowanej diety jest to, że nie wycieńcza organizmu. Rygorystyczne stosowanie zapewnia szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów. Jeśli zaś pozwalasz sobie na większe porcje, trzymając się podstawowych zasad diety niełączenia, chudniesz powoli, lecz systematycznie, nie odczuwając przy tym trudu wyrzeczeń, głodu i osłabienia.
Niewskazane są:
cukier, sól, kawa, mocna herbata, napoje gazowane, alkohol, czerwone mięso, wędliny, dania pikantne, smażone, ciasta, czekolada.
Wskazane są:
chleb razowy, płatki owsiane, kasza gryczana, karczochy, owoce słodkie, warzywa, kiełki, pestki, nasiona.

Oczywiście, im mniejsze dania (obiadowe!), tym szybsze chudnięcie. Dobre rezultaty przynosi całkowite zrezygnowanie z pieczywa, które można zastąpić płatkami ryżowymi. Spadkowi wagi bardziej sprzyja ryż i kasza niż makarony, kluski i wszelkie inne produkty na bazie mąki. Gotowane młode ziemniaki są polecane jako zdrowe źródło węglowodanów, natomiast nie można tego powiedzieć o zapiekankach ziemniaczanych, ziemniakach podsmażanych i, przede wszystkim, frytkach.
Dodatkowo tak komponujemy dania główne, aby w każdym znalazł się choć jeden naturalny "ekstraspalacz tłuszczu".Właściwości takie mają: witamina C, magnez, żelazo, wapń, karnityna, jod i chrom.

Znalazłam coś takiego w necie "węglowodany stanowią: ziarna, chleb razowy, płatki owsiane, ziemniaki, karczochy, słodkie owoce (figi, banany, słodkie i dojrzałe gruszki, winogrona, rodzynki), ryż, miód, kukurydza, kasze, makaron, chleb.
W ciągu dnia należy zjeść jeden posiłek białkowy, jeden węglowodanowy, a jeden złożony z samych owoców lub warzyw.
Produkty neutralne można łączyć ze wszystkimi, a należą do nich: zioła, wędliny, miód, otręby, owoc awokado, warzywa (oprócz ziemniaków), śmietana słodka lub kwaśna, a także tłuszcze (masło, margaryna, oliwa z oliwek, oleje roślinne), świeże owoce, nasiona, orzechy.
Między posiłkami: białkowym i węglowodanowym powinno być 3-4 godzin przerwy. Jeśli jemy owoce lub pijemy, to najlepiej robić to albo na pusty żołądek, albo między posiłkami. Wyzbywamy się tłuszczu, gdyż znacznie spowalnia tempo trawienia.
Dietę może stosować każdy dorosły, przez całe życie. Wskazana jest dla osób, które mają problemy z zaparciami, wzdęciami, jelitami lub nerkami.

Teoretycznie można jeść wszystko, oprócz kilku produktów, które zaleca się wyeliminować w trakcie stosowania diety, to jednak nie trzeba liczyć kalorii i odmawiać sobie różnych smakołyków. Z diety wykreślamy: alkohol, mocną kawę i herbatę, białe pieczywo, cukier, sól, napoje gazowane, czekoladę, wędliny, piwo, czerwone mięso, dania typu fast – food, produkty proszkowe, ciasta z owocami i kremami, potrawy smażone i ostro przyprawione."

Jak już powiedziałam – nie należy łączyć:
• białek i węglowodanów
• produktów obu tych grup ze sobą (nagromadzenie zbyt dużej ilości białka i cukru)

Można natomiast łączyć:
• białko z warzywami i owocami (ale tylko kwaśnymi)
• węglowodany z warzywami i owocami (ale tylko słodkimi)
• owoce kwaśne z produktami mlecznymi
• warzywa z produktami mlecznymi oraz margaryną

Uffff to tyle...

#8
ancia131

ancia131

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 postów
Wielkie dzieki za odpowiedz, starszliwie sie rospisalas heh postaram sie wyprobowac ta diete w najblizszych dniach, jestem nia zachwycona poprostu. Jeszcze raz wielkie dzieki =*

#9
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
KropkA, taka prośba na przyszłość-jeżeli wklejasz coś z netu dodaj źródło pod spodem,żeby nikt nam się nie doczepił,że ktoś przywłaszcza sobie nie swój artykuł ;-)
ancia131, tyrzymam kciukiza dietkę :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

#10
ina44

ina44

    Dietowa szycha

  • Members
  • 5 164 postów
a to jakby moja dietka ;-) Na kolacje wszedzie pisza nie wolno chleba a ja wlasnie jadlam na kolacje i mimo wszystko chudlam.Jadlam chlebek bo jak pojadlam o 18 to juz nie bylam glodna a jak jakis jogurcik albo bele co to o 22 i tak napadalam na lodowke :blush: stąd chlebek na kolacje ale tylko z warzywami posmarowane koncentratem pomidorowym,chrzanem albo musztardą :grin:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych