Skocz do zawartości

Zdjęcie

Domowe sposoby na przeziębienia i inne dolegliwości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#21
Lexy

Lexy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 postów
Dzisiaj w pracy złapała mnie migrena - koszmar, tym bardziej dlatego, że pracuję przy komputerze, a jasne światło z niego dosłownie mnie oślepiało. Wyskoczyłam na stację benzynową, bo nie było nigdzie blisko apteki i kupiłam ASPIRIN przeciw migrenowym bólom głowy i muszę przyznać, że pomógł mi. Zwykle moje migreny trwają krótko, bo jakąś godzinę... no i zdarzają się od święta. Wzięłam szybko 2 tabletki (musujące i nawet dobre w smaku ;-) ) i dość szybko zauważyłam poprawę. Teraz będę je zawsze nosić przy sobie w razie kolejnych niespodzianek.

A tak przy okazji, możliwe są migreny od cappucino? Dotychczas nie zauważyłam nic konkretnego co wpływałoby na to, że się pojawiają, a jedyną nowością, którą piłam wczoraj i dzisiaj, było właśnie cappucino. Wiem, że kawa albo czekolada mogą wywołać bóle migrenowe, ale cappucino jest słabiutka i nawet nie jest zwykłą kawą. Co o tym sądzicie? Po prostu staram się skojarzyć to co jem i piję z tym, kiedy się źle czuję.



...



...



#22
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
ostatnio pogoda jest tak zróznicowana i te wachania cisnienia często powodują bóle głowy zwłaszcza migrenowe , wiem coś o tym , a cappuccino to może tylko zbieg okoliczności , chociaż z drugiej strony jesli wczesniej nie piłaś takiej kawy być może i ona przyczyniła sie do tego tymbardziej że chyba ma cos w sobie chemi itp. a im więcej chemi, konserwantów tym więcej dolegliwości , to tylko moje zdanie
tabletki o których piszesz pomagaja mi tylko w pierwszej fazie bólu , kiedy jeszcze nie zdąży się rozwinąć
pozdrawiam :-D

#23
Lexy

Lexy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 postów
Wcześniej non stop piłam herbatki owocowe (zwykłych nie piję, bo zaburzają wchłanianie żelaza, a dopiero niedawno wyleczyłam się z anemii). W zeszłym tygodniu wypiłam kilka razy cappucino, a dzisiaj migrena złapała mnie w połowie kubka. Może faktycznie zbieg okoliczności, bo pogoda w tamtym momencie też nie była zbyt dobra. Ale kojarzy mi się, że już kiedyś mówiłam, że nie będę piła cappucino, bo to ono mogło mi zaszkodzić. Kiedyś prowadziłam notatki i zapisywałam sobie wszystko co jadłam, piłam, jaka była pogoda kiedy pojawiła się migrena. Ale już od bardzo dawna dobrze się czułam, a ciężko w ten sposób zaobserwować, przez co ona się pojawia.

#24
Kama36

Kama36

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 4 327 postów
Widzę że temat trochę wygasł.Ja też często mam migrenowe bóle głowy dlatego zawsze mam przy sobie tabletki przeciw bólowe gdy wezmę je w pore tz.od razu gdy czuję że coś sie święci to pomagają.Ale niestety nie zawsze często pomaga mi czarna kawa z cytryną jest straszna w smaku ale dużo razy mi pomogła pozdrawiam
Dołączona grafika

#25
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
Ja nie mam bóli migrenowych ale też właśnie słyszałam,że kawa z cytryną dobrze działa na takie bóle

#26
Kama36

Kama36

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 4 327 postów
hej dziewczyny mam mały problem mój syn od paru dni robi kupę z krwią często też mówi że boli go tyłek pójdziemy w poniedziałek do lekarza.Ale może słyszałyście coś na ten temat.Strasznie się tym denerwuje
Dołączona grafika

#27
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
przychodzą mi do głowy hemoroidy ,al czy dzieci na to chorują? nie wiem :hmmm:
a może jakieś problemy żołądkowe?
koniecznie musicie do tego lekarza ,poszukaj czegoś o hemoroidach w necie,i koniecznie napisz,co powiedział lekarz
szkoda twojego synka,trzymam kciuki ,żeby dobrze było
Dołączona grafika Dołączona grafika

#28
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
Kama36, no i jak z toim synkiem :?: NApisz nam jak będziesz już coś wiedziała-mam nadzieję,że wszystko będzie ok

#29
Kama36

Kama36

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 4 327 postów
Na szczęście to tylko pękła jakś żyłka i stąd ta krew mamy maść i tabletki i nasiadówki z kory dębu za daw tyg. do kontroli.Ulżyło mi strasznie bo naczytałam się takich żeczy że nie mogłam spać
Dołączona grafika

#30
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
uffffffffff,całe szczęście kochana,całe szczęście!
Dołączona grafika Dołączona grafika

#31
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
Kama36, no to dobrze,że tak to się skończyło-a nasiadówki z kory dębu to super rzecz.Kiedyś tacie musiałam takie nasiadówy robić bo miał straszną odleżynę i tylko tym mu to zwalczyłam-wiec korę dębu jak najbardziej polecam.Pozdrów synka i życz mu ode mnie szybkiego powrotu do zdrówka ;-)

#32
Kama36

Kama36

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 4 327 postów
dzięki Anja ale z tym zdrowiem to tak nie do końca od wczoraj leży bo się przeziębił.Dziś niestety wstanie bo jedziemy na cmentarz i nie ma z kim zostać nie wiem czy to mu nie zaszkodzi.A co do maści to szok jak chłop choruje to szkoda gadać nasiadówki są super sama je praktykowałam po porodzie
Dołączona grafika

#33
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
Kama36, NO Z FACETAMI TO TAK ZAWSZE JEST ;-)

#34
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
a na zatkane zatoki? jakieś inhalacje? :hmmm:
Dołączona grafika Dołączona grafika

#35
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
no jasne na pewno taki napar z mięty dobrze zrobi

#36
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
wiekszośc z nas jest przeziębiona , może warto oidświeżyć ten temat i podzielić się jakimiś domowymi sposobami, nie zawsze zastapią leki ale z drugiej strony spróbować można bo po co od razu sie faszerowac chemią :hmmm:

jesli macie wypróbowane sposoby nie tylko na przeziebienie to piszcie :-D

#37
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
aga wrzucaj te przepisy na nalewki bo ja dopiero poszukam :-D

#38
Agnieszka71

Agnieszka71

    Dietowa szycha

  • Members
  • 9 287 postów
Masz racje nie bede nowego tematu robic tylko tutaj nalewki dodam,kazdy sobie znajdzie

BOROWIAK

Nalewka na biegunke,przy przewleklych i bolesnych biegunkach.

Wsypujemy do sloika 2-3 pelne dlonie borowek czarnych zalewamy dobra wodka lub spirytusem.Im dluzej owoce stoja namoczone tym wyciag jest lepszy(moga sie moczyc nawet caly rok)
stosowanie:przy biegunce pijemy 1 lyzke borowiaku rozpuszczonego w szklance cieplej wody.Po 8-10 godzinach mozna stosowac ponownie.


NALEWKA Z BABKI LANCETOWATEJ


jest dobra na wszelkiego rodzaju chrypki,kaszel,bole gardla.Dziala leczniczo i profilaktycznie

60 do 80 gram lisci babki lancetowatej i zalewamy je 1litrm wody i 100ml alkoholu 90%.Zostawiamy na tydzien aby zaciagnela.Nastepnie cedzimy i przelewamy do innego naczynia.
Stosowanie:pijemy kieliszek 30g raz dziennie.W przypadku ostrego niezytu drog oddechowych mozemy uzywac nalewke 2 razy dziennie.

#39
sabina

sabina

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 9 837 postów

borowek czarnych

głupie pytanie
czy to to samo co jagody

#40
Agnieszka71

Agnieszka71

    Dietowa szycha

  • Members
  • 9 287 postów
Tak mi sie wydaje to przepis z XIX wieku i tak je wczesniej nazywali



NALEWKA Z OWOCOW KOPRU WLOSKIEGO


dobra przy przeziebieniach,chrypce,kaszlu.Dziala jako srodek lagodnie wykrztusny.

Pol szklanki suchych owocow kopru,ktore zalewamy 1\2 litra wodki.Wlewamy do butelki i szczelnie zamykamy,odstawiamy w ciemne miejsce na 2 tygodnie.Codziennie wstrzasamy zawartoscia.Nastepnie odcedzamyNalewke mozemy przechowywac w butelce z ciemnego szkla nawet przez 2 lata.

stosowanie:lyzka stolowa 2 x dziennie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych