Skocz do zawartości

Zdjęcie

zdrowy tryb życia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1
Mały77

Mały77

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 2 postów
hej, przedstawiam link do odżywiania podczas jazdy rowerem po zastosowaniu schudłem od razu 5 kg, pozdrawiam
Poniżej przedstawiam przykładowe posiłki jakie powinny być stosowane przed, w trakcie i po treningu. Ważne jest aby zachować odpowiednią kolejność tych posiłków. Inwencja twórcza podczas przyrządzania tych posiłków zależy już tylko od nas.

PRZED TRENINGIEM 2 – 4 GODZINY

- płatki pełnoziarniste z mlekiem lub jogurtem
- spaghetti z lekkim sosem pomidorowym
- kurczak z ryżem i sałatką
- kanapka z kurczakiem lub rybą
- kanapka z masłem orzechowym
- duszony kurczak z warzywami

PRZED TRENINGIEM 1 – 2 GODZINY
- świeże lub suszone owoce
- baton odżywczy energetyczny lub zbożowy
- jogurt lub koktajl mleczny

W TRAKCIE TRENINGU
- napój izotoniczny
- rozcieńczony sok owocowy
- batony energetyczne
- żele sportowe
- banany lub suszone owoce

PO TRENINGU DO 2 GODZIN
- pełnoziarniste płatki zbożowe z mlekiem
- koktajl owocowy
- zbilansowany koktajl węglowodanowo – białkowy zastępujący posiłek
- kanapka z tuńczykiem, kurczakiem, twarożkiem lub jajkiem
- suszone owoce i orzechy



...



...



#2
venom

venom

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 postów
A jeżdziłeś tradycyjnym rowerem czy stacjonarnym?

#3
Przemko

Przemko

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 83 postów
Nie ma to jak potęga rowera. Powiedz tylko w jakim czasie zrzuciłeś te kilogramy i na jakim rowerze jeździłeś ?
Darmowy MiniKurs. POZNAJ 10 BŁĘDÓW PRZEZ KTÓRE CHORUJESZ.http://humanhealth.com.pl/

#4
tred102

tred102

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 5 postów
Każdy, kto ma w swej rodzinie dzieci, czy to swoje, czy np. rodzeństwa etc., doskonale wie, jak najmłodsi lubią grymasić przy stole i jak ciężko jest namówić ich do jedzenia np.. warzyw. Trudno się dziwić. Dla dzieci, pojęcie „zdrowe odżywianie”, czy „zdrowa żywność” kojarzy się raczej tylko z rozgotowanym szpinakiem, o ile w ogóle mają o czymś takim pojęcie. Dlaczego tak jest? najprawdopodobniej dlatego, że ich najbliższe otoczenie, czyli, w głównej mierze, rodzice, sami ignorują zasady zdrowego odżywiania i jedzą, krótko mówiąc, niezdrowo.

#5
pola102

pola102

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 5 postów
Bycie szczuyplym i zdrowym zależy od prowadzenia zdrowego trybu życia. Można zaliczyc do tego: uprawianie sportu, zdrowe odżywianie i odpowiednią higienę. W naszym życiu ruch odgrywa bardzo ważną rolę, gdyż wplywa na nasze dobre samopoczucie.Takie przyklady to: spacer,jazda na rowerze, bieg, basen itp. Moim zdaniem dla czlowieka największym problemem jest zdrowe odżywianie, ponieważ to od tego, co jemy zależy nasze zdrowie.Podstawowym problemem dzisiejszego spoleczenstwa jest otylość.Powedem tego jest zbyt częste korzystanie z fastfood.Pozytywnym objawem jest kampania propagująca zdrowy styl odżywiania.W prasie,mediach, a przede wszystkim w szkolach powinno znaleść sie więcej informacji na ten temat.Organizm w okresie dojrzewania ma zwiekszone zapotrzebowania na witaminy.Bogatym źrodlem witamin i mienralow są: swieże warzywa i owoce,ryby,napoje i soki niegazowane, niskoslodzone oraz nabiał. Zdrowy tryb życia to także odpowiednia higiena.Należy unikac wszelkiego rodzaju "używek", to znaczy papierosów, alkoholu i NARKOTYKÓW stanowiących bezposrednie zagrozenie dla zdrowia, a nawet życia.Pod pojeciem higieny mamy rownież na mysli codzenną toaletę i korzystanie z systematycznych badań lekarskich. Musimy pamiętać, że tylko od nas samych zależy to, jak się czujemy i wyglądamy, dlatego tak ważna jest samodyscyplina i konsekwencja w przestrzeganiu wyżej wymienionych zasad.

#6
Ala_Jan

Ala_Jan

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 17 postów
Dla mnie zdrowe odżywianie to przede wszystkim bazowanie na zdrowych, ekologicznych produktach, które nie zawierają chemii - takie nie muszą się kojarzyć z rozgotowanym szpinakiem! To normalne produkty, tyle, że z wyższymi wartościami odżywczymi i o wiele smaczniejsze! Sama przekonałam się do takiej żywności po rozmowie z dietetyczką. Teraz biorę udział w ogólnopolskiej akcji społecznej " 90 dni do eko" i wciąż pogłębiam swoją wiedzę na ten temat.

#7
kalorka

kalorka

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 3 postów
a dla mnie zdrowe odywianie to racjonalne odzywianie. Prawie w szystko w odpowiednich ilościach. Dostarczanie organizmpowi wszytskich, potrzebnych skladników

#8
birth

birth

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 3 postów
tak, można jest wszystko w odpowiednich ilościach. ekologiczne produkty, dużo warzyw i owoców, ale nie wolno zapominac również o mięsie, ryżu itp.

#9
boogdant

boogdant

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 3 postów
Moje menu wygląda bardzo podobnie co do posiłków widzę, żebyśmy się dogadali :)

#10
AvetPharmaSklep

AvetPharmaSklep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 postów
Zgadzam się z Kalorką. Najważniejsze to dostarczenie organizmowi odpowiednich substancji odżywczych. Jeśli chodzi o żywność eko, to niestety prawda jest taka, iż nie wszyscy mogą sobie pozwolić. I nie zawsze żywność eko jest faktycznie eko. Chyba, że ktoś sam uprawia sobie marchewki, ziemniaki, jak ja. Dobrze mieć kawałek ziemi na prawdziwej wsi.

#11
Marcysia1984

Marcysia1984

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 25 postów
Żywność ekologiczna na pewno wspomoże naszą dietę, nie dość że żywność eko jest smaczniejsza to jeszcze posiada wiecej witamin i składników mineralnych niż produkty z marketu.

No tak, a co z ceną? jako że żywność ekologiczna dopiero wchodzi do Polski to nie należy spodziewać się tanich produktów i o tym sie przekonałam odwiedzając kilka e-sklepów z tąże żywnością.

Teraz dopiero dostrzegam plusy posiadania własnego ogródeczka chcociażby z warzywkami :fun:
Diety Diety Diety Diety Diety Diety Diety Diety :)

#12
Marcysia1984

Marcysia1984

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 25 postów
Żywność ekologiczna na pewno wspomoże naszą dietę, nie dość że żywność eko jest smaczniejsza to jeszcze posiada wiecej witamin i składników mineralnych niż produkty z marketu.

No tak, a co z ceną? jako że żywność ekologiczna dopiero wchodzi do Polski to nie należy spodziewać się tanich produktów i o tym sie przekonałam odwiedzając kilka e-sklepów z tąże żywnością.

Teraz dopiero dostrzegam plusy posiadania własnego ogródeczka chcociażby z warzywkami :fun:
Diety Diety Diety Diety Diety Diety Diety Diety :)

#13
niemloda

niemloda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 postów
Żywność ekologiczna jest niestety dosyć droga.
A z ciekawostek, światłotrapia ma wpływ na redukcję apetytu. Myślę, że warto zainteresować się tym tematem. Polecam ciekawy artykuł na ten temat:
http://gadzety.trend...etlne-sluchawki
[wymoderowano]

#14
Joachim Kolar

Joachim Kolar

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 237 postów
  • LocationRzeszów

ile razy w tyg trzeba jeżdzic rowerem przyjmując jazdę 50km/h przez 2 godziny?


Podjadasz w nocy? Ładka na brzuchu nie daje Ci spokoju? Sprawdź jak może pomóc Ci afrykańskie mango!Natura daje Ci siłę do walki z kilogramami. Metabolizm szybko przyśpieszy i rezultaty będą widoczne lada dzień!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych