Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odżywianie się/dieta na oponkę, bardzo proszę o pomoc :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
Takaya

Takaya

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 2 postów
Hej !

Postanowiłam się za siebie porządnie zabrać, stąd też regularnie ćwiczę od ponad miesiąca i dodatkowo chciałabym zminić swój dotychczasowy sposób odżywiania się. Otóż nie mam wielkiego problemu z nadwagą, generalnie jestem szczupła a mój problem tkwi w odkładaniu się całego tłuszczu w brzuchu i boczkach. Po prostu mam oponkę, której nie potrafię się pozbyć.. Pare lat temu byłam na wielu różnych dietach, na których chudłam wszędzie tylko nie na brzuchu..
Stąd też moje pytanie i prośba o pomoc w dobraniu diety/nowego sposobu odżywiania się. Zastanawiam się głównie nad dietą proteinową (na początek i nie za długo, tylko ze względu jej rzekomo fantastycznym działaniu na oponkę i tłuszczyk na brzuchu) lub sposób odżwywiania się według Montignaca, ponieważ słyszałam o nim wiele dobrego.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia i jest w stanie mi podpowidzieć co będzie w moim przypadku korzystniejsze ? Jak wspomniałam wcześniej nie zależy mi na dużym spadku wagi (z resztą w moim przypadku ciężko o duży spadek wagi) co o dobre działania w regionach brzucha, leszpe samopoczucie i zmiana trybu odżywiania się (ograniczenia mnie mobilizują :) )

Dodam, że ćwiczę abs, ramiona + twister i bieganie ;)

Z góry bardzo dziękuję !



...



...



#2
perissa

perissa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 postów
Nie katuj się takimi dietami, ja teraz zacznę fajną i zbilansowaną dietkę, jest o niej wątek nawet :) A na samą oponkę to nie ma konkretnej diety, spróbuj kręcić hula-hop, na pewno pomoże :)

#3
Ala_Jan

Ala_Jan

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 17 postów
Witaj, a może postaw na zdrową żywność ekologiczną, a tym samym na jakość a nie ilość jedzenia. Ja często warzywa i owoce przywożę z gospodarstwa od dziadków, inne produkty kupuję w Organicu lub zamawiam przez Internet. Odkąd zminimalizowałam poziom chemii w przyjmowanym jedzeniu czuję się silniejsza i pełna energii. I do tego oczywiście ćwiczenia. Tyle, że ja chodzę do fitness klubu, na zajęciu typu BPU, płaski brzuch.

#4
Ala_Jan

Ala_Jan

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 17 postów
Dieta Dukana w ogóle nie jest zdrową dietą... Postaw na produkty zdrowe, pełnowartościowe, może ekologiczne? Do tego regularne ćwiczenia i dużo spacerów, jazdy na rowerze, rolkach i zanim się zorientujesz na wadze będzie kilka kilogramów mniej!

#5
Amy87

Amy87

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 16 postów
Zadnego dukana!!!
Jezu... ja naprawde sie dziwie, ze ludzie sie na to decyduja. No z zasady widac, ze to niezdrowe! No jak mozna chudnac kilka kilo tygodniowo?
A mialam znajomych (no i mam nadal :P), ktorzy na tym byli - owszem schudli! Ale zaraz potem przytyli... a nie wspomne o tych co po lekarzach do dzis chodza bo im dukan spustoszenie w organizmie zrobil :dumbells:

#6
JoannaChudzicka

JoannaChudzicka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 postów
Witam serdecznie,

Ani dieta proteinowa ani dieta Montignaca nie są dobrymi sposobami na odchudzanie.
O tym, że dr Dukan przegrał proces sądowy dotyczącej jego metody było dosyć głośno, ale że Montignac zmarł młodo nie każdy już wie. W każdym razie wiadomości te powinny być jednym z argumentów przeciwko ich dietom.

Najbardziej polecanym, racjonalnym i zdrowym sposobem jest połączenie indywidualnej niskokalorycznej diety z wysiłkiem fizycznym. Podstawą jest rezygnacja ze słodyczy, cukru, napojów słodzonych, tłustych mięs, jasnego pieczywa. Zamiast tego polecam ciemny, razowy chleb, twarożki, chude przetwory mleczne, mięso drobiowe i ryby.

Poza tym należy uregulować godziny posiłków i podzielić je na około 5 części - śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację.

Przedstawiłam tutaj podstawowe zasady diety i to w dużym skrócie, ale od tego właśnie należy zacząć.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

#7
karuszka

karuszka

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 9 postów
żadna dieta nie wygra z wysiłkiem fizycznym, na dodatek poprawimy sobie samopoczucie. prawie tak skuteczne jak tabliczka czekolady

#8
Przemko

Przemko

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 83 postów
Joanna ma w zupełności racje. Jednak chce dodać jeszcze że powinnaś jeść tyle Kcal/białka/węglowodanów i tłuszczy ile powinna przeciętna, zdrowa kobieta w twoim wieku. Nie jedz mniej niż zalecane. Ponieważ jeżeli organizm dostaje mniej pożywienia niż potrzebuje to szybko się uczy i odkłada zapas energii jako tłuszcz. Zmniejszając przy tym zużywanie energii do minimum.

Jeżeli chcesz szybko spalić tłuszcz to mogę Ci polecić a nawet zalecić Trening Interwałowy. Sprawi on że twój tłuszcz będzie się topił tak szybko jak śnieg w zimę. Przy tym zajmuje bardzo mało czasu 5-15 minut 3-4x w tygodniu. Potrzebujesz do niego albo rowerka, skakanki albo po prostu butów do biegania.

Musisz też pamiętać o diecie. Bo tu właśnie jest klucz do wszystkiego. Jeżeli źle się odżywiasz to będziesz cały czas nabierała tkankę tłuszczową. Możesz mieć najlepszy trening, najlepszy sprzęt ale i tak będziesz miała nagromadzoną tkankę tłuszczową jeżeli nie zmienisz priorytetów w diecie.

Powodzenia w dążeniu do upragnionej sylwetki :)
Darmowy MiniKurs. POZNAJ 10 BŁĘDÓW PRZEZ KTÓRE CHORUJESZ.http://humanhealth.com.pl/

#9
Kasia33

Kasia33

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 postów
poleciłabym ćwiczenia bardziej ruchowe. np. bieganie.

#10
daria13

daria13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 postów
94168648369839599858.jpg
 
Kochani zapraszam was do mojego bloga! :)
Każdy chce schudnąć kilka kilo a ja się z wami dziele moim sukcesem :)
Miałam dietę no i schudłam :) 
Zapraszam ---> http://xurl.pl/6l4f


#11
Joachim Kolar

Joachim Kolar

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 237 postów
  • LocationRzeszów

może masz źle dobrane ćwiczenia


Podjadasz w nocy? Ładka na brzuchu nie daje Ci spokoju? Sprawdź jak może pomóc Ci afrykańskie mango!Natura daje Ci siłę do walki z kilogramami. Metabolizm szybko przyśpieszy i rezultaty będą widoczne lada dzień!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych