Skocz do zawartości

Zdjęcie

potrzebuję pomocy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
46 odpowiedzi w tym temacie

#1
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
mam ogromny problem.Od 1 stycznia rozpoczełam walkę z otyłością.Udało mi się schudnąć 30 kg poprzez dietę ,bieganie i ćwiczenia .Z wagi 114kg zeszłam na 84 kg .Itu zaczyna się mój kłopot.Okazalo się, że mam zbyt wiele skóry ,z którą nie wiem co robić.Czy może ktoś orientuje się ,czy istnieją jakieś ćwiczenia ,masaże ,cokolwiek co mogło by mi pomóc?W planach mam utratę jeszcze co najmniej 15kg ,ale coraz bardziej boję się ,że czeka mnie chirurgiczne usuwanie tej skóry. Odchudzanie nie jest dla mnie problemem,mam silną wolę i jak sobie postanowiłam,tak do końca roku wrócę do wagi normalnej.Ale ten nadmiar mnie przeraża.Proszę o rady, co mam z tym zrobić.



...



...



#2
jasmine

jasmine

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 069 postów
Po pierwsze witam na naszym forum i gratuluje zrzucenia 30kg! :shock: :win:

Jestem w szoku, ze w 6 miesiecy udalo Ci sie tyle zrzucic..

Co do nadmiaru skory.. To jest cos czego strasznie sie boje.. Zrzucilam 15 kg, mnie czeka jeszcze 15 i problem ktory poruszylas jest moja obawa. Narazie nie ma u mnie zadnego nadmiaru skory, staram sie nie chudac tak bardzo szybko i staram sie regularnie chodzic na basen zeby skora pozostala elastyczna i jakos sie skurczyla ;-)

Czy da sie cos z tym zrobic.. Hm, nie wiem jak bardzo duzo masz tej 'nadprogramowej' skory? Napisz prosze ile masz wzrostu, bo to tez jest wazne.

Wydaje mi sie, ze basen powinien Ci pomoc ja nieco ujedrnic. Zawsze mozesz sprobowac z jakimis ujedrniajacymi balsamami (ale to taka pomoc dorazna). Wiem, ze kosmetyczki wykonuja jakies zabiegi na skore.. Ujedrnienie i potrafia zdzialac cuda.. ale niestety to sa olbrzymie koszta..

Napisz prosze troche wiecej.. moze cos wspolnie wymyslimy.

Pozdrawiam :-)

#3
jaszczurka

jaszczurka

    Pogromca fa?dek

  • Members
  • 358 postów
Witaj :))

po pierwsze przyjmij najwieksze wyrazy uznania , gratulacje , kwiaty i drogie prezenty ;-) za ten niezwykły wynik :win:

Jestem pod ogromnym wrazeniem :!:

Wracając do sedna twojego pytania.

Nie wiem ile masz lat , ale wydaje mi sie , ze po tak drastycznym spadku wagi - bądz co bądz - w bardzo szybkim tempie przejsciowe problemy z nadmiarem skóry są jak najbardziej normalne. Myslę , że spokojnie sama na razie mozesz sie tym zając. Polecam wszelkiej masci kremy ujedrniające i masaże np rękawicą sizalowa , naprzemienne natryski (zina i ciepła woda - ostatni zawsze zimny ) Sądze , ze Twoja skóra poprostu nie zdążyła się "wciągnąc" - potrzebuje wiecej czasu :-)
Myslę, że to kwestia kilku miesiecy - możesz jeszcze rozejrzeć sie za dobrym zakładem kosmetycznym - może tam coś podpowiedzą lub udać sie do dermatolga - to chyba nawet lepsze.

Na pociesznie dodam , ze ja należe do osób, ktore nie moga poszczycić sie zbyt elastyczną skórą więc problem rozumiem - miałam podobnie po ciążach. W pierszej przytyłam 30 kg i miałam ogromny brzuch i gdyby nie rozstępy myslę , ze po roku wyglądałby jak przedtem. w drugiej 10 lat pozniej przytyłam 40 kg i brzuch miałam OGROMNY i tez juz wyglada w miare normalnie ( w miarę bo mam rozstepy)


Rozpisałam sie :mrgreen:

jeszcze raz GRATULUJĘ i moze napisz nam jak to zrobiłas - wiele osób skorzysta

pozdr
jasz
Dołączona grafika
[/url]

#4
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
Witaj , ja również gratuluję taaaakiej utraty wagi :clap2: , i właśnie w tym cały problem że chudniemy a nasza skóra zaczyna zwisać , u mnie najgorzej jest na brzuchu i rękach , które jak patrzę to nadal są grube a jak je wyprostuję przed siebie to wiszą mi takie buły ze skóry , że aż brzydko to wygląda
Jaśmine ma racje że basen na pewno coś pomoże , jakieś kremy , balsamy może tez trochę dadzą rezultaty ale do tego trzeba systematyczności i wytrwałośći , czego ci życzę :->

#5
jaszczurka

jaszczurka

    Pogromca fa?dek

  • Members
  • 358 postów
jasmine :evil: ubiegłaś mnie !! :mrgreen: myslałam , ze bede pierwsza


becia i Ty tez .....no prosze .......... jak sie zbiegły :-P
Dołączona grafika
[/url]

#6
jasmine

jasmine

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 069 postów
Jaszcz, wybacz :mrgreen:

Troche mnie pocieszylas, ze Ci sie to "wciagnelo", bo ja sie wlasnie tego troche boje, takiej obwislej skory na ramionach np jak to mowi Becia.. :-|

#7
jaszczurka

jaszczurka

    Pogromca fa?dek

  • Members
  • 358 postów
A i przypomniało mi sie

myslę , ze na takei problemy swietnie robi siłownia.
Nie jestem expertem ale dobrane cwiczenia na zagrożone rejony np osławine "skrzydełka" czynią cuda.
Po siłowni nie trzeba wygladac jak Pudzinowski :-P
No i jak najbardziej pływanie
Dołączona grafika
[/url]

#8
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
Dziękuję za wszystkie dobre rady,na pewno skożystam z nich i to już jutro.pływanie ,siłownia ,dobre kosmetyki,to super pomysły i wierzę że mi pomogą,Mam 37 lat 160 cm wzrostu i 1 stycznia ważyłam 114kg.obejrzałam siebie na video i to był ten moment,mam córkę 16lat i obiecałam sobie ze nie bedzie się za mnie wstydzić.Wciągu 4,5 m-ca schudłam 30 kg .jem chude mięso drobiowe gotowane i ważywa Nie używam cukru ,soli ,chleba ziemniaków,zadnych węglowodanów ,jem 1 posilek ciepły i wieczorem jogurt naturalny z otrębami,piję herbatkę slim figura spalanie z herbapolu,piję 2,5l wody mineralnej.Chudnę bo z rana maszeruję 6 km,wieczorem biegam,po pracy ćwiczę jogę ,a jak mam czas,jeżdzę rowerem.Spalam więcej niż jem,i są efekty.Skutkiem ubocznym-nadmiarem skóry byłam załamana.Ale dzięki Wam,i z tym powoli sobie poradzę.Dałam sobie rok na dojście do normalnej wagi ,a chcę jeszcze schudnąć ok 15kg ,zależy jak będę wyglądała.Chcę jeszcze powiedzieć,że miałam problemy z sercem,ciśnieniem,nogami,a teraz czuję się wspaniale ,jestem radosna,pełna wigoru,znajomi mnie nie poznają ,ubyło mi lat,mam siły i jestem szczęśliwa.Chętnie odpowiem na Wasze pytania i sama się dowiem oWaszych zmaganiach.pozdrawiam i serdecznie dziękuję .
Dołączona grafika Dołączona grafika

#9
jasmine

jasmine

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 069 postów
:shock: :shock: :shock: :shock:

Jestem w szoku i pelna podziwu dla Ciebie! Niesamowite, ze znalazlas na to wszystko czas i sily.. Ja ledwo co sie mobilizuje zeby chodzic na basen, a Ty tak pieknie sobie radzisz!

Tylko podziwiac! :clap2: :win:

Na pewno niesamowicie sie zmienilas i nadal zmieniasz. Podziwiam i trzymam kciuki za dalsza walke!

Nasze zmagania poznasz dzieki forum na ktorym kazda z nas pisze o naszych porazkach, sukcesach i zalamaniach.. Wspieramy sie nawzajem i motywujemy. Serdecznie zapraszam do naszego grona Odchudaczek :-D

Pozdrawiam i ide pozbierac moja szczeke z podlogi, jestem pelna uznania! :mrgreen:

#10
jaszczurka

jaszczurka

    Pogromca fa?dek

  • Members
  • 358 postów
shashua, jeszcze raz przyszłam poczytać Twoje posty ...... nawet nie wiesz ile ja o Tobie wczoraj myslałam :-P

Jeszcze raz gratuluję Ci BAAAAAAAAAAAAAARDZO i podziwiam :thumbsup:

RESPECT :!: :!:
Dołączona grafika
[/url]

#11
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
Dziewczyny,dzięki za mile słowa.bardzo się cieszę ,że udało mi się tu do Was traić.Przeglądam Wasze forum, i podziwaiam życzliwość i atmosferę,jaka tu panuje.

Super!!


Skorzystałam też z Waszych porad,kupiłam balsamy ujędrniające i zaraz je wyprubuję.
Jest to też dla mnie pocieszajka,takie zakupy bardzo motywują,nie mogę jeść -zasłużyłam sobie na nagrodę w postaci czegoś nowego,niekoniecznie kosztownego-kosmetyków.Trzymam kciuki za Wasz każdy następny kilogram. i cieszę się że mogę z Wami rozmawiać.
Dołączona grafika Dołączona grafika

#12
jasmine

jasmine

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 069 postów
Super, ze Ci sie u nas podoba :mrgreen:

Zapraszam do udzielania sie w reszcie watkow, w koncu o to chodzi w forach :mrgreen:

Ja rowniez stosuje taktyke nagradzania sie w jakis sposob zakupami. Wcale nie musza byc kosztowne - po prostu motywuja :-) Jak dotre do 75 to ide do fryzjera i cos sobie kupie, ale nie wiem co.. :lol:

Jakie balsamy kupilas? Jakiej firmy?

#13
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
Witam w tak ślicznym dniu,właśnie wróciłam ze spacerku 6 km zaliczyłam i energia mnie rozpiera.Kupiłam takie coś z eveline slim extreme 3 d spa-krem wyszczuplająco ujędrniający 3stopniowa kuracja modelująca-nie wiem czy to dobre i
żel peelingujący i jakieś serum,a dziś myjki i szczotkę do masażu,szukam czegoś do rolowania ale na razie nie ma .
Waga 2 dzień stoi w miejscu ,ale wiem że to przez okres,,bo wtedy ,przynajmniej u mnie efektów zero.
biegnę pod prysznic ,i wracam do Was ,
Dołączona grafika Dołączona grafika

#14
sabina

sabina

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 9 837 postów
nie wiem co powiedzieć czy raczej napisać jestem w szoku twojego postępu :yikes: :thumbsup: :win: :clap2: :clap:

zapraszamy również do hady parku do działu ploty miło by było gdyby więcej osób do nas zaglądało i porozmawiało mysle ze dziewczyny się ze mną zgodzą :wave:

#15
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
Tak tak Sabinko zgadzam się z Tobą :-D , serdecznie zapraszamy na kawkę przed komp, i pogaduchy na plotach :lol: :wave:

#16
jaszczurka

jaszczurka

    Pogromca fa?dek

  • Members
  • 358 postów
shashua, jestes niezwykła ........ normalnie nie mam słow ))))))))

cieszę sie , że podoba Ci sie tutaj )))) pisz jak najwiecej , dziel sie swoim doświadczeniem z innymi bo jest poprostu bezcenne

pozdr :thumbsup:
Dołączona grafika
[/url]

#17
jasmine

jasmine

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 069 postów
Znam te ujedrniajace balsamiki, ale tylko z wygladu, nigdy ich nie mialam, napisz jak sobie radza po pewnym czasie - czy dzialaja czy nie ;-) Ja mialam kiedys z Lirene taka antycellulitowa grapefruitowa serie - bylam zachwycona zapachem, az sie chcialo brac prysznic czy masowac serum czy balsamikiem.. Skora tez byla w lepszym stanie.

Sabinko z Toba trudno sie nie zgodzic :mrgreen:

#18
nadzwyczajna

nadzwyczajna

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 979 postów
Gratuluję. Przy twoich postępach to ja jestem żółw. Na pewno nie mam tyle samozaparcia i siły. Muszę się od ciebie uczyć, serio!

#19
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
hej dziewczyny,wrócilam do domu i od razu do Was.Ten mój balsam na razie mnie jedynie fantastycznie chłodzi,uczucie zimna i świeżości,a efekty w/g opisu-po 4tyg.
Poczekamy
Aha , świetną metodą ,która pomaga,jest np. to ze z drzwi mojej lodówki straszy mnie zdjęcie potwora ,jakim byłam 30 kg. temu -apetyt mija -i uciekam z kuchni
Polecam -działa
pozdrawiam ,wpadnę wieczorkiem -życzę sukcesów.
Dołączona grafika Dołączona grafika

#20
sabina

sabina

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 9 837 postów
shashua dobre z tym zdjęciem ja kupiłam krem antycelulitowy z avonu i naprawde działa ale przy regularnym stosowaniu a u mnie z ta regularnością to kiepsko :blush:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych