Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opis suplementu CHROM-Naturell


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
admin1413390249

admin1413390249

    Administrator

  • Administrators
  • 147 postów
Chcesz zdobyć lub utrzymać idealną figurę? Nie zapomnij o CHROMIE!!! Jego brak może doprowadzić do cukrzycy , wysokiego poziomu cholesterolu oraz chorób serca.

Chrom jest nieodzownym elementem diety każdego człowieka. Jego główne funkcje biologiczne to aktywacja wielu enzymów biorących udział w utrzymywaniu prawidłowej struktury białek i kwasów nukleinowych oraz regulacja przemian cukrów i tłuszczów w organizmie.
Dzienne zapotrzebowanie osób dorosłych na ten mikroelement wynosi 50-200 mikrogramów. Tradycyjne posiłki złożone z białego pieczywa, błyskawicznych dań oraz słodyczy przyczyniają się do powstawania niedoboru tego pierwiastka. Nawet dobrze dobrana dieta może nie pokryć w pełni zapotrzebowania. Niedobór chrom prowadzi do nietolerancji i zaburzeń przemian glukozy, nasila neuropatię cukrzycową, powoduje wzrost stężenia wolnych kwasów tłuszczowych, cholesterolu i trójglicerydów we krwi.
Badania wykazały, że suplementacja chrom działa korzystnie w takich schorzeniach jak: cukrzyca typu II, cukrzyca sterydowa, upośledzona tolerancja glukozy, otyłość i hiperlipidemia.
Glukoza jest paliwem, które spalają nasze komórki, żeby uzyskać energię. Insulina reguluje poziom glukozy we krwi, kierując jej nadmiar do komórek, w których jest magazynowana. To zabezpiecza nas przed zbyt dużym poziomem cukru we krwi (cukrzyca) lub małym (hipoglikemia). Chrom jest niezbędny do prawidłowego działania insuliny. Braki tego pierwiastka mogą niosą ryzyko zapadnięcia na jedną z tych dwóch chorób. Co ważne, chrom przyczynia się też do redukcji tkanki tłuszczowej i zwiększenia masy mięśniowej. Warto zadbać o prawidłowy poziom chromu w organizmie, aby utrzymywać prawidłową wagę.
Po podaniu chromu obniża się poziom cukru we krwi, zmniejsza się łaknienie i ochota na podjadanie między posiłkami, szczególnie słodyczy. Zażywanie preparatu Chrom organiczny firmy Naturell ułatwia proces odchudzania.
Ponieważ żywność przetworzona i oczyszczona jest uboga w chrom, zachodzi konieczność suplementacji tego pierwiastka w postaci biologicznie czynnej. Formę taką zapewnia połączenie chromu ze związkiem organicznym, który jest dużo lepiej przyswajalny niż chrom nieorganiczny. Rekomendowana dawka 200 mcg pokrywa w pełni dzienne zapotrzebowanie organizmu na ten pierwiastek, wyrównuje ewentualne niedobory i jest pomocna przy leczeniu wielu schorzeń.

Pojedyncza tabletka zawiera:
Substancje czynne: chelat aminokwasowy chrom (200 mcg chromu organicznego),
niacyna (witamina PP) - 15 mg.
Substancje dodatkowe: fosforan wapnia, mikrokrystaliczna celuloza, guma guar, szelak, talk.

Masa tabletki: 500 mg.


Z przyjemnością informujemy, że preparat Chrom organiczny został uznany już po raz trzeci Produktem Roku w kategorii " Preparaty wspomagające odchudzanie".
Nagroda Produkt Roku 2006 przyznawana jest na podstawie wyników ankiety dotyczącej najczęściej polecanych przez farmaceutów produktów OTC w polskich aptekach. Ankieta została przeprowadzona przez Wydawnictwo Apteka Sp. z o.o., a wyniki opublikowano w podręczniku "Świat Farmacji".

Dawkowanie: 1 tabletka dziennie, najlepiej w czasie posiłku lub bezpośrednio po nim.
Uwaga: Preparat nie może być przyjmowany przez dzieci, kobiety w ciąży i karmiące. Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi chrom.......


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych