Skocz do zawartości

Zdjęcie

IMBIR :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
dorota

dorota

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 78 postów
Pierwsze wzmianki na temat imbiru pojawiają się w chińskiej księdze medycznej z około 2700 r p.n.e. W tamtych czasach doceniano lecznicze właściwości lecznicze tej rośliny.

Właściwie nie tylko w kulturze chińskiej, ale również w indyjskiej oraz tybetańskiej.
Imbir szeroko jest stosowany w kuchni. Wystarczy wspomnieć tu pierniki świąteczne z których dolatuje czasami zapach imbiru. Z imbiru można zrobić też wino. Poza tym roślina ta stosowana była jako afrodyzjak. W czasach starożytnych imbir był opisywany przez wielu lekarzy.

Zastosowanie

Imbir ma działanie przeciwwymiotne. Dla ludzi z chorobą lokomocyjną, wybierających się w podróż, leki na bazie imbiru powinny znaleźć się wśród zapakowanych rzeczy. Poza tym imbir sprawdza się w walce z infekcjami gardła (zaleca się żucie świeżych kłączy imbiru, by złagodzić ból gardła) oraz zaburzeniami trawiennymi.

Składniki

Imbir zawiera szereg takich składników jak żelazo, magnez, wapno, błonnik oraz proteiny.

W skład imbiru wchodzą klącza wykorzystywane w medycynie. Olejek eteryczny, który uzyskuje się z kłącz działa kojąco na układ nerwowy.

Działanie imbiru

Imbir koi objawy problemów żołądkowych, ponieważ reguluje pracę woreczka żółciowego i wspomaga pracę jelit. W przypadku infekcji gardła imbir powoduje wydzielanie śliny, co łagodzi objawy takie jak np. kaszel. Imbir używany jest też w celu obniżenia poziomu cholesterolu we krwi.

Szczypta imbiru przed podróżą

Odrobina imbiru pomoże znieść trudy podróży. Możesz posypać nim kanapkę (lub ssać cukierki imbirowe). Przyprawa ta jest doskonałym naturalnym środkiem, który skutecznie chroni przed chorobą lokomocyjną.



...



...



#2
effie

effie

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 16 postów
Może kiedyś spróbuję zrobić coś z imbirem, bo póki co jedyne co spożywam to piwo imbirowe:)

#3
Cziqa

Cziqa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 postów
Ja tak samo jak koleżanka wyżej :)

#4
May

May

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 postów
Polecam! Przed podróżą troszkę imbiru i wszystko w porządku :)

#5
sabia

sabia

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 141 postów
Ja kiedyś piłam herbatkę z mielonym imbirem z paczki ale niezbyt mi smakowało :-/ a tak poza tym to tradycyjnie pieczone w domu pierniki na święta z dodatkiem imbiru :chef:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych