Skocz do zawartości

Zdjęcie

Modne oprawki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
sabia

sabia

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 141 postów
Witajcie :geek:

Chciałabym zapytać osoby za pan brat z modą jakie obecnie są w modzie oprawki okularów damskich . Precyzując mam na myśli takie całoroczne a nie przeciwsłoneczne, z góry dziękuję ;)



...



...



#2
zam

zam

    Administrator

  • Moderators
  • 12 postów
Oprawki modne i do okularów korekcyjnych to się czasem może wykluczać, bo modne nie zawsze znaczy wygodne. Wszystko zależy od tego, jak często będziesz nosić okulary (do czytania, do komputera / telewizji czy cały czas), bo może się okazać, że któreś oprawki będą lepiej "wyglądały", a za to mogą się okazać bardzo niewygodne w noszeniu. Źle dobrane oprawki mogą skończyć się prawdziwą męczarnią podczas noszenia okularów.

Dobrze trzymać się jednej bardzo sensownej zasady czyli dobrać oprawki do swojego kształtu twarzy (stąd tak trudno jest czasem "wyglądać" tak samo dobrze w jakichś oprawkach jak ktoś zupełnie inny, kto ma zupełnie inny kształt twarzy czy jej wielkość). Najlepiej stanąć przed lustrem i ocenić swój kształt twarzy (twarz będzie pasowała przeważnie do jednego z kilku kształtów np. owalnego, prostokątnego lub trójkątnego) i szukać oprawek do takiego kształtu twarzy.

Powodzenia. :)

#3
sabia

sabia

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 141 postów
heh no bez przesady nie mam zamiaru nosić jakiś okularów z metalu xD po prostu niedawno była moda na okulary z bardzo grubą oprawką i zastanawiam się czy wprowadzili jakąś nową czy nadal jest ta sama ;) no ale wiadomo, że zawsze dobrze wiedzieć co obecnie jest modne i nikt nie mówi tutaj o kupowaniu danych oprawek na siłę tylko o zorientowaniu się co obecnie gwiazdy uznały za cool, bo okulary to jednak spory wydatek i jak je kupować to chociaż żeby potem była z nich zadowolona

#4
zam

zam

    Administrator

  • Moderators
  • 12 postów
To się wtedy chyba nic nie zmieniło jeśli chodzi o grube oprawki, bo teraz lansują coś takiego:



Kocie oprawki czy jakoś tak, ale to zalatuje jakimiś klimatami lat 60. czy 70. wg mnie, bo wtedy się takie cuda nosiło. Trudno tylko powiedzieć na ile to byłoby wygodne w "całorocznym noszeniu", a nie "na pokaz" - sam zrezygnowałem całkiem z noszenia okularów na rzecz soczewek kontaktowych (mam wadę wzroku), więc moja opinia może być tu stronnicza.

#5
sabia

sabia

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 141 postów
heh też chciałam 2 lala temu kupić soczewki ale okulista powiedział mamusi, że w żadnym razie nie soczewek bo mam za małą wadę -,^ no ale tym razem się dała ubłagać i w sumie myślimy nad okularami i soczewkami; więc sobie chwalisz soczewki? Przeszkadzały Ci na początku?

#6
zam

zam

    Administrator

  • Moderators
  • 12 postów
Przeszkadzały - chyba każdemu na początku bardzo trudno się przyzwyczaić (to jednak mimo wszystko ciało obce na oku). Po pewnym czasie jednak można dostrzec dużo zalet - w przeciwieństwie do okularów nie zaparowują, nie zgubisz czy nie zostawisz gdzieś, co zdarza się z okularami. Z okularami musisz uważać, by w coś nie uderzyć albo by nie spadły, przy soczewkach ten problem odpada. Trudno się też na początku przyzwyczaić do zdejmowania soczewek na noc, a zakładania rano, co prawda są soczewki całodobowe (na dzień i noc), ale nie do końca są zalecane (oko to jednak lepiej, żeby "odpoczęło" od soczewki w nocy).

#7
JAZOO

JAZOO

    Dietowa szycha

  • Members
  • 4 565 postów
Może nie do końca znam się na temacie, ale oprawki to cóż, najważniejsze chyba żebyś czuła się w nich dobrze, nie ograniczały Ci pola widzenia itp. Myślę że dobry optyk potrafi zasugerować klientowi stosowne oprawki dobierając je do typu twarzy, rodzaju szkieł itp.
Co do soczewek, Sabia - myślę że warto . Koleżanka - optyk bardzo zachwalała dzisiejsze soczewki są wygodne i bezpieczne, nawet zalecane dzieciom, więc nie widz ę powodu dla którego ty nie miała byś ich przetestować. Wybór jednak zależy od ciebie.

#8
sabia

sabia

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 141 postów
heh witajcie ponownie; no i jestem po wizycie u okulisty i u optyka ;) okulistka nie widziała przeciwwskazań do noszenia soczewek i zdecydowałam się na okres próbny. Jak na początku jest dokładnie jak zam napisał; zdejmowanie jest chyba gorsze od ich zakładania ale jeszcze trochę ćwiczeń i może dojdę do wprawy. Czuję, że mam ciało obce na oku ale o wiele fajniej chodzić sobie bez okularów i widzieć wszystko dokładnie ^^

#9
szynszylek

szynszylek

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 61 postów
Witaj Sabia! a mogę wiedzieć jaką masz wadę wzroku? i do jakiej wartości wady wzroku można nosić soczewki?

Pozdr.

#10
sabia

sabia

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 141 postów
hej szynszylka,
ja mam problemy ze wzrokiem na dal w sumie wada nie jest duża bo -0,75 i -1 ale jak nie ubieram okularów to mam problem z rozpoznawaniem twarzy osób, które stoją daleko ode mnie. Okulistka powiedziała mi, że dla wygody mam nosić -0,75 na obojgu oczach i podobno soczewki produkują dopiero od -0,75 wady; chociaż nie sprawdzałam tego dokładnie w internecie i w innym sklepie bo byłam na tyle szczęśliwa, że pozbędę się okularów, że nie interesowało mnie nic poza tym :P

wydaje mi się trochę bezsensowe bo tak czy siak mam pilnować żeby przed snem odkładać soczewkę z danego oka do pojemniczka oznakowanego na prawe i lewe, bo mogę później czuć dyskomfort podczas pomyłki no i optyk polecił mi na początku soczewki miesięczne no i po przeliczeniu wychodzą one taniej o połowę niż jednodniowe tylko, że trzeba bardziej o nie dbać ale też podobno łatwiej się je zakłada osobom, które nie miały z tym nigdy styczności ale jednodniowe są zdrowsze bo przez miesiąc czasu mają czas tam zamieszkać różne patogeny a w przypadku jednodniowych podobno nie.

Zobaczę jak moje oczy będą się czuły po tym pierwszym miesiącu i jak będzie wszystko dobrze to pomyślę nad kupnem -0,75 i -1 skoro i tak po pierwszym założeniu powinno się zakładać później daną soczewkę na dane oko, to będzie lepszy rezultat niż obecnie ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych