Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odchudzanie - mało znane fakty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
doradca

doradca

    Administrator

  • Moderators
  • 226 postów
Dołączona grafika

Podobno już w 4000 lat temu w Egipcie były budowane świątynie snu. W nich to kapłani pomagali ludziom w odchudzaniu wprowadzając ich w stan spokoju i snu.

W Grecji też podobno istniały takie świątynie z patronem bogiem Eskulapem na czele. Kapłani śpiewali i czynili inne dziwne rytuały i tym samym leczyli ludzi. Pewnie też niektórych „pacjentów” odchudzanie interesowało.

Niejaki austryjak Franz Mesmer żyjący na przełomie VII i VIII wieku odkrył pewien fluid którego zaburzenie przepływu w ludzkim organizmie powoduje choroby m.in. otyłość. Później się okazało, że to nie żaden fluid tylko zaburzenia wyobraźni. I tak odkryto hipnozę.

Następnie odkryto, że hipnozą można wywołać odchudzanie organizmu. Odchudzanie podczas hipnozy ma wiele warstw. Chodzi o dotarcie do naszych nawyków, emocji, pamięci, lenistwa, funkcji przetrwania. I pokierowanie nas w tym kierunku żeby kilka rzeczy zmienić w podejściu do życia i wyzbyciu się złych rzeczy, które przy odchudzaniu nam przeszkadzają. A wtedy odchudzanie dzieje się samo. Nasz organizm zaczyna inaczej funkcjonować. Inaczej spalamy, inaczej trawimy.

Kolejny niezwykle ciekawy temat to odchudzanie za pomocą akupunktury. Osoba, która orientuje się gdzie wbić nam igiełki, wbija je w odpowiednie miejsca, to powoduje wydzielanie się endorfin, a one powodują, że umiemy kontrolować nasz apetyt. Poprawia nam się metabolizm i chudniemy w oczach. Ta naturalna metoda bardzo do mnie przemawia i nawet zaczynam się zastanawiać, czy nie powinna trochę się odchudzić. Bo podobno sam zabieg akupunktury jest bardzo przyjemny.

No i to odchudzanie, która kobieta nie ma z tym problemu. Choć osobiście uważam, że wielu mężczyzn też powinno się trochę za siebie wziąć i zrobić coś ze swoją nadwagą. Odchudzanie to też temat dla firm, które prześcigają się w stworzeniu idealnego leku bądź suplementu diety. A temu to ja osobiście jestem przeciwna, ponieważ uważam, że Polacy generalnie za dużo łykają tabletek. Zresztą nie ma się czemu dziwić, jak jesteśmy zasypywaniu olbrzymią ilością reklam w telewizji.



...



...



#2
Daria84

Daria84

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 99 postów
No ja osobiście byłabym zainteresowana zabiegiem hipnozy i zmotywowaniem i nakierowaniem mnie na przestrzeganie diety, bo jak same pewnie wiecie czasem naprawdę nie jest łatwo...

A im bardziej nienaturalny i ekstremalnie zdrowy jadłospis tym trudniej jest się go trzymać.

Ale na tą akupunkturę chyba bym się nie zdecydowała.. tyle igieł do wbicia :oczy2:

Może dało by się jakoś wydzielić te endorfiny poprzez masaż ??

#3
AnnaBG

AnnaBG

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 1 postów

Niektóre współczesne diety są ... niekonwencjonale. Aż cieżko uwieżyć, że niektóre z nich na prawdę są stosowane po to by schudnąć, tutaj są świetne przykłady. Czytając na prawdę śmiech mieszał sie z przerażeniem


Nasza pasja, Twoje Zdrowie http://bonavita.pl


#4
Joachim Kolar

Joachim Kolar

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 237 postów
  • LocationRzeszów

no dokladnie zgadzam sie z members :)


Podjadasz w nocy? Ładka na brzuchu nie daje Ci spokoju? Sprawdź jak może pomóc Ci afrykańskie mango!Natura daje Ci siłę do walki z kilogramami. Metabolizm szybko przyśpieszy i rezultaty będą widoczne lada dzień!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych