Skocz do zawartości

Zdjęcie

Otyłość wśród dzieci i młodzieży


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
doradca

doradca

    Administrator

  • Moderators
  • 226 postów
Zmorą dzisiejszych czasów jest plaga otyłości. Dosięga ona nie tylko ludzi starszych, ale coraz częściej również dzieci. Kolorowe reklamy zachęcają do spożywania produktów wysokokalorycznych, o małej wartości zdrowotnej, za to opakowane kolorowo i kuszące ładnym wyglądem. Reklamodawcy dobrze wiedzą jak przekonać dzieci i młodzież do zakupów, tym bardziej należy uświadamiać dzieci już jak najwcześniej.

Dołączona grafika

Dla prawidłowego rozwoju młodego człowieka bardzo istotna jest zdrowa dieta. Powinna składać się z zbilansowanych posiłków, spożywanych w regularnych odstępach czasu. Należy wyrabiać w dzieciach odpowiednie nawyki. Istotny jest tez ruch i codzienny kontakt ze świeżym powietrzem. Zaleca się gimnastykę 2-3 razy tygodniowo.

Dzieci czerpią wzorce ze starszych, dlatego trzeba dawać im dobry przykład. Można zaangażować młodych w przyrządzanie posiłków. Warto wybrać się także z dzieckiem pograć w piłkę, na spacer, czy zwyczajnie pobiegać. Dużo przeprowadza się także akcji uświadamiających, ale mimo to liczba otyłej młodzieży ciągle rośnie. Są to niepokojące dane, bo dzieci to nasza przyszłość.



...



...



#2
daria13

daria13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 postów
94168648369839599858.jpg
 
Kochani zapraszam was do mojego bloga! :)
Każdy chce schudnąć kilka kilo a ja się z wami dziele moim sukcesem :)
Miałam dietę no i schudłam :) 
Zapraszam ---> http://xurl.pl/6l4f


#3
Joachim Kolar

Joachim Kolar

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 237 postów
  • LocationRzeszów

dokładnie trzeba od małego uczyć dziecko zdrowego odżywiania


Podjadasz w nocy? Ładka na brzuchu nie daje Ci spokoju? Sprawdź jak może pomóc Ci afrykańskie mango!Natura daje Ci siłę do walki z kilogramami. Metabolizm szybko przyśpieszy i rezultaty będą widoczne lada dzień!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych