Skocz do zawartości

Zdjęcie

Moda w rozmiarze XXL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Margosia

Margosia

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 65 postów
Dołączona grafika

Głosy w sprawia dyskryminacji osób z nadwagą w modzie nie cichną, a fakt tego, że modelki XXL dostają coraz więcej angażu w reklamach i pokazach mody nie wystarcza tym, którzy upatrują się w promowaniu „idealnie” szczupłych sylwetek pewnego zagrożenia. I trudno im się dziwić! Przecież przeciętny, statystyczny człowiek nie wygląda jak model/ka, dlaczego więc promować coś, co wcale nie pasuje do rzeczywistości?

Osoby z nadwagą często mają spory problem w znalezieniu ubrań w rozmiarach, które by im pasowały. „Świetna sukienka! Muszę taką mieć!” - „Niestety, nie mamy tego rozmiaru” - Jak wiele kobiet zna ten scenariusz? Część osób w rozmiarach XXL ratuje się, szyjąc sobie odpowiednie ubrania lub oddając materiał krawcowej, ale, nie oszukujmy się – jest to droższe niż kupowanie w zwykłym sklepie, a moda powinna być przecież dla każdego.

Dołączona grafika

Część projektantów pragnie dziś dotrzeć również do osób z nadwagą, jednak są oni w zdecydowanej mniejszości, a i do dziś zdarzają się tacy, którzy rozmiarowi XXL mówią stanowcze „nie”. Moda rządzi się swoimi prawami, jednak nie powinny być one skostniałe (dosłownie i w przenośni!), ponieważ idziemy do przodu i bez względu na to, czy to się komuś podoba czy nie, ludzi w rozmiarach XXL jest coraz więcej. Można narzekać, że to niezdrowe, ale żadne narzekania nie zmienią tego faktu, a przecież każdy musi się w coś ubierać!

Dołączona grafika

Moda, uroda, piękno – nie są to rzeczy zarezerwowane tylko dla tych, którzy dopasowują się do wizji projektantów. Czasem zbyt wielką wagę przywiązuje się do ich słów oraz do konkretnych marek, co sprawia, że osoby, które za nimi stoją czują się bezkarnie, wygłaszając swoje sądy dotyczące tego, jak powinni wyglądać ludzie i na czym opierać ma się moda. Wypada jednak przypomnieć im, że to ludzie, którzy kupują ich produkty decydują o tym, co jest odpowiednie a co nie, a to właśnie różnorodność w rozmiarach jest odpowiednia :wave:



...



...



#2
Daria84

Daria84

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 99 postów
"Faceci lubią szczupłe" no kurcze! kto do diaska wypowiedział te słowa?? mój mąż np. zawsze wolał kobiety nieco przy kości a to tylko dlatego cytuję: "że jest za co złapać :) "

Myślę, że część zdań na ten temat wśród mężczyzn jest podzielone, część facetów woli kobiety w rozmiarze XXL a część woli chudzinki...

Czasem mnie denerwuje gdy słyszę, że która z koleżanek próbuje schudnąć by być jak najszczuplejszą... dziewczyny gdzie wy macie rozum :)? nie ma nic bardziej seksowniejszego niż zaokrąglone ciało pięknej kobiety! :)

No i tak jak zostało w artykule wspomniane, coraz więcej projektantów dostrzega piękno w kobiecym kształcie w rozmiarze XXL.

A więc na brak kreacji znanych projektantów w dużych rozmiarach nie będzie można narzekać :strong: oczywiście jeśli będzie Nas stać na takie rarytasy...

#3
AvetPharmaSklep

AvetPharmaSklep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 postów
Mody czy też generalnie ubrań w rozmiarze XXL należy szukac przede wszystkim w dobrych sklepach internetowych,tam będziemy mieć największy wybór oraz niższe ceny.

#4
Poradnia

Poradnia

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 71 postów
Współczesne mity i przekonania dotyczące wyglądu są różne w zależności od tego kogo, gdzie i kiedy zapytamy. Jeśli na to pytanie miałaby odpowiedź osoba z Azji, jej ideałem piękna byłaby zdecydowanie niska i filigranowa kobieta. To samo pytanie zadanie komuś ze środkowej Afryki miałoby już zupełnie inną odpowiedź – kobietę z wyraźnie zaznaczonymi biodrami i szerokimi dłońmi.


Europejski ideał piękna różni się od tych dwóch wyobrażeń, jednak niezmienny pozostaje fakt, że wciąż dla wielu osób bycie atrakcyjną jest synonimem do bycia szczupłą. Tym samym zupełnie inny status zyskuje odchudzanie, które jest uważane za działanie pozytywne, mające bezpośredni wpływ na uzyskanie idealnej figury.

Przejście na dietę, prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie się do wytycznych dietetyków jest dzisiaj nie tyle w dobrym guście, co wręcz w modzie. Odchudzanie przestało być tematem tabu właśnie dzięki prostemu skojarzeniu – masz szczupłą sylwetkę bez niepotrzebnego grama tłuszczu, więc możesz uważać się za atrakcyjną i pociągającą osobę.

#5
kant1

kant1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 postów
no ja bym w tym temacie nie generalizował co lubią faceci bo to indywidualna kwestia każdego faceta, ja np lubię wyłacznie szczupłe a jak ktoś wyżej napisał inny facet tylko nieco grubsze, indywidualna sprawa.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych