Skocz do zawartości

Zdjęcie

Suplementy w ciąży


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
doradca

doradca

    Administrator

  • Moderators
  • 226 postów
Ciąża to szczególny czas w życiu kobiety. Jest to również szczególny czas dla jej organizmu, w którym szaleją hormony i dochodzi do bardzo wielu zmian, mających na celu utrzymanie i ochronę rozwijającego się życia. To właśnie z tego powodu ciężarna odczuwa najróżniejsze dolegliwości.

Jej ciało stworzone zostało tak, by mogło stworzyć azyl dla płodu, by na czas ciąży zmieniło naturalne procesy w taki sposób, aby przede wszystkim chroniły dziecko, nawet kosztem matki.
Okres ciąży jest więc niezmiernie obciążający dla organizmu kobiety. To, co do tej pory wystarczało jej do zdrowego życia i właściwego funkcjonowania, teraz staje się kroplą w morzu potrzeb. Często czas ciąży wymaga od kobiety dodatkowego wspomagania się preparatami witaminowymi czy suplementami diety przeznaczonymi dla ciężarnych. Środowisko lekarskie jest jednak w tej kwestii podzielone.

Część lekarzy uważa, że jeśli ciężarna ma dobre wyniki badań, wystarczy, żeby swoją dietę wzbogaciła naturalnymi witaminami, jarzynami, owocami, świeżo wyciskanymi sokami, omijała niezdrową żywność i prowadziła higieniczny tryb życia, inni uważają, że zdrowa dieta to za mało i należy sięgać po preparaty apteczne niezależnie od tego, jak dobre kobieta ma wyniki. Bezsporną kwestią jest uzupełnianie diety kobiet w ciąży w kwas foliowy.

Wyniki badań dowodzą, że nie można uzyskać pożądanego w ciąży przyswojenia kwasu foliowego wyłącznie za pomocą diety. Kwas foliowy jest o tyle ważny w ciąży, że jego właściwy poziom chroni płód przed poważnymi wadami, mogącymi prowadzić nawet do śmierci. Uzupełnianie spożycia kwasu foliowego poprzez suplementowanie go, zapobiega wystąpieniu u dziecka rozszczepu cewy nerwowej, rozszczepu podniebienia, czy górnej wargi.

Kwas foliowy dla kobiet w ciąży dostępny jest w aptekach bez recepty, jednak nie należy przyjmować go na własną rękę, zwłaszcza, jeśli lekarz zaleca zestawy witamin dla ciężarnych (które zawierają już odpowiednią dzienną dawkę kwasu foliowego) czy inne preparaty wzmacniająco – uzupełniające dla ciężarnych.......#2
Margosia

Margosia

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 65 postów
Witamin to takie związki których organizm sam nie wytworzy i jeśli nie zadbamy o wartościowe pożywienie to nie wyjdzie nam to na zdrowie... szczególnie gdy jesteśmy w ciąży i zapotrzebowanie na witaminy jest większe :)

Przyszła mam musi zadbać o to by dostarczyć właściwą ilość witamin dla siebie i dzidziusia który właśnie się rozwija. Nie zawsze dieta wystarczy by zapewnić wystarczającą ilość witamin i minerałów.

Często lekarze przepisują suplementy diety bo przyszłe mamy często mają mdłości i wymioty i ciężko wtedy zadbać o wystarczającą ilość witamin...
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych