Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sposób na żylaki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
doradca

doradca

    Administrator

  • Moderators
  • 226 postów
Żylaki to problem zarówno zdrowotny, jak i estetyczny. Doskonale wiedzą o tym panie, którym problemy z żylakami uniemożliwiają eksponowanie nóg w krótkich spódniczkach.
Żylaki tworzą się w następstwie zastoju żylnego i związanym z tym problemem zaleganiem krwi w naczyniach żylnych.

Żyły w kończynach dolnych są na tę dolegliwość najbardziej podatne. Żylakom bardzo często towarzyszą zmiany związane ze stanem zapalnym, które są dodatkowo przyczyną obrzęków oraz bólu. Choć bardzo często skłonność do żylaków jest cechą wrodzoną, wiele dodatkowych czynników może powodować wystąpienie tego problemu.

Jednym z nich jest zbyt wysoka masa ciała, zaś u kobiet – ciąża.

Wystąpieniu żylaków sprzyja również długie przebywanie w pozycji stojącej. Ponieważ leczenie żylaków jest długie i kłopotliwe, związane z zabiegiem chirurgicznym, bardzo ważna staje się tu profilaktyka.

Co jest szczególnie wskazane tym, którzy chcą uniknąć problemów z żylakami?
Wskazany jest przede wszystkim ruch. Jogging lub zwykły spacer usprawniają krążenie krwi oraz pracę zastawek żylnych. Z ziół skuteczne działanie w walce z żylakami wykazuje miłorząb japoński. Wyciąg z jego liści jest z powodzeniem stosowany z zaburzeniach krążenia. Z witamin dużą rolę odgrywa witamina E, która skutecznie poprawia krążenie krwi.......


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych