Skocz do zawartości

Zdjęcie

Na co powinna uważać kobieta w ciąży?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
doradca

doradca

    Administrator

  • Moderators
  • 226 postów
Ciąża to czas ogromnych zmian, jakie zachodzą w ciele kobiety, zmienia się również nastrój, pojawiają się huśtawki nastroju. W tym okresie należy szczególnie dbać o swoje zdrowie fizyczne i dobre samopoczucie.

W trakcie ciąży powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, jakich kosmetyków używamy, ponieważ nie wszystkie produkty dostępne na rynku nadają się do pielęgnacji w trakcie ciąży. Dotyczy to szczególnie kosmetyków wnikających głęboko w skórę, serum oraz części olejków, których ciężarna powinna unikać. Przed zastosowaniem należy sprawdzić czy dany kosmetyk może używać kobieta w ciąży. Nawet niektóre preparaty na trądzik mogą powodować wady wrodzone u płodu.

Należy również zwrócić uwagę na wszelkie zabiegi kosmetyczne, ponieważ kobieta w ciąży nie ze wszystkich może korzystać.

Opalanie przyśpiesza starzenie skóry oraz może powodować raka. Szczególnie w ciąży należy unikać bezpośredniego i długotrwałego przebywania na słońcu. Skóra w ciąży staje się dużo bardziej wrażliwa, podatna na wszelkie urazy.

W ciąży należy unikać gorących kąpieli, które prowadzą do przegrzania organizmu matki, a w efekcie są bardzo groźne dla dziecka. Odpada również korzystanie w tym czasie z sany, która może być bardzo niebezpieczna dla płodu oraz może nastąpić poronienie.

Wiele czynników jest groźne dla dziecka w łonie matki, jednak rozsądek oraz uważne czytanie informacji zawartych na ulotkach powinno ułatwić przejście przez ten okres bez zbędnego ryzyka.......


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych