Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opalanie w ciąży?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
doradca

doradca

    Administrator

  • Moderators
  • 226 postów
Kiedy kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży, robi wszystko, żeby zapewnić dziecku prawidłowy rozwój już w łonie matki. Zaczyna prowadzić zdrowy tryb życia, nie naraża się na niebezpieczeństwa.

Dołączona grafika

Opalanie się w ciąży jest bardzo kontrowersyjnym zagadnieniem. Z jednej strony może mieć poważne powikłania - poronienie, przegrzanie dziecka, odwodnienie, a z drugiej ma dobroczynny wpływ na poprawienie samopoczucia, a także zwiększyć produkcję witaminy D. Pamiętać należy, że bezpieczeństwo dziecka jest jednak najważniejsze, dlatego też należy stosować się do najważniejszych zasad i zaleceń, jeśli chcemy opalać się w ciąży.

Przede wszystkim należy unikać opalania się w czasie godzin przedpołudniowych. Trzeba zaopatrzyć się w zapas wody mineralnej, żeby utrzymać nawodnienie organizmu na właściwym poziomie i nie dopuścić do przegrzania. Pamiętajmy o ochronie skóry poprzez stosowanie kremów z wysokim filtrem UV. Bardzo ważne jest zabezpieczenie głowy. Rewelacyjnie sprawdzają się kapelusze z dużymi rondami, które zasłaniają nie tylko głowę, ale też ramiona. Przede wszystkim unikajmy jak ognia opalania się w ciąży w solarium.

Trzymając się tych zasad unikniemy poważnych powikłań, a jednocześnie będziemy mogły cieszyć się słońcem i latem.......


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych