Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego nie mogę zajść w ciążę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
doradca

doradca

    Administrator

  • Moderators
  • 226 postów
Coraz więcej kobiet zadaje sobie to pytanie. Statystycznie starania o dziecko wynoszą od 6 do 8 miesięcy, przy założeniu, że partnerzy współżyją przynajmniej 3 razy w tygodniu. Wiadomo, że ten czas wydłuża się wraz z wiekiem partnerów. Przyczyn braku ciąży jest wiele.

Dołączona grafika

Dotyczą one zarówno kobiet jak i mężczyzn. Obok braku owulacji u kobiet i słabych plemników u mężczyzn istnieje wiele przyczyn bezowocnego starania się o dziecko. Wiele z nich dotyczą psychiki i nastawienia partnerów. Jest wiele przypadków, gdzie dopiero kiedy para pogodzi się z faktem, iż nie będzie miała dzieci, dowiaduje się o ciąży.

Jednak pogodzić się z takim faktem osobom marzącym o dziecku jest bardzo trudno. Stres związany z comiesięcznym oczekiwaniem dwóch kresek na teście ciążowym jest na tyle groźny, że kobiety nie potrafią się dostatecznie „wyluzować”. Panie, które odczuwają mniej stresów łatwiej zachodzą w ciążę. Może dlatego, zanim para podejmie się leczenia bezpłodności, warto jest postarać o zmniejszenie odczuwalnego stresu w związku z pożądaną ciążą i stresu w ogóle.

Czasami mogą bardzo pomóc metody relaksacji. Nawet, jeśli nie pomogą to na pewno nie zaszkodzą potencjalnej przyszłej mamie. Wyciszenie i relaks jest potrzebne do utrzymania zdrowia psychicznego, o które w dzisiejszych czasach coraz trudniej.......


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych