Skocz do zawartości

Zdjęcie

Alergeny w domu?


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
Poradnia

Poradnia

  Zawzi?ty dietowicz

 • Members
 • 71 postów
Alergicy muszą szczególnie uważać na to, co znajduje się w ich najbliższym otoczeniu. Dotyczy to również ich domów, w których spotkać można wiele czynników wywołujących reakcje alergiczne. W każdym domu spotkać można różnego rodzaju alergeny, takie jak roztocza, pleść oraz zarodniki.

Roztocza są mniejsze niż główka szpilki, jednak potrafią skutecznie utrudnić życie alergikowi. Najchętniej przebywają one w miękkich elementach wystroju wnętrz mieszanych, takich jak dywany, zasłony czy miękkie obicia mebli. Bardzo dobrze przywierają do odzieży, a w szczególności do tej wełnianej. Sprzyja im wilgoć oraz coraz bardziej popularne w naszych mieszkaniach centralne ogrzewanie.

Temperatura pomiędzy 18 a 21 stopnia Celsjusza to dla nich idealne warunki. Podrażnienia powodują jednak nie same roztocza, lecz ich odchody. Są one bardzo lekkie, przez co unoszą się w powietrzu. Wraz z powietrzem trafiają do naszych dróg oddechowych. Mogą one prowadzić do poważnych schorzeń, przede wszystkim do astmy.

Innym alergenem, który spotkać można we własnym domu są pleśnie. Należą one do organizmów żywych, zwanych grzybami, które rozmnażają się przez zarodniki. Wilgotne ściany to idealne miejsce dla pleśni. W zimnych i wilgotnych krajach Europy występuje około 20 gatunków pleśni, które mogą wyzwalać alergie oraz astmę.
 • Alfrediapaw, Ciarahirl, IsobelGraiz i 1 inna osoba lubią to......#2
siłacz

siłacz

  Pocz?tkuj?cy odchudzacz

 • Members
 • 16 postów
 • LocationKraków

Ja jestem uczulony na kurz i niestety, ale muszę codziennie ścierać kurze w mieszkaniu.

Jak nie to katar, bół głowy, brak chęci do życia


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych