Skocz do zawartości

Zdjęcie

JAK ZACHOWAĆ JĘDRNĄ SKÓRĘ ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
tanita

tanita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 postów
Opracowałam listę składników, które ułatwią utrzymanie skóry, tej podczas chudnięcia, w bardzo dobrym stanie
Witaminy z grupy B. Doceń szczególnie wątróbkę, jaja i rośliny strączkowe (bób, groch, fasola). Obfitują w pantenol (witamina B5), który łagodzi podrażnienia i dobrze nawilża skórę.

Witamina E. Nazywa się ją witaminą młodości, bo to jej głównie zawdzięczamy młodzieńczy wygląd. Strzeże skórę przed działaniem wolnych rodników, dzięki czemu zmarszczki na twarzy pojawiają się z opóźnieniem. Znajdziesz ją m.in. w olejach roślinnych i tłustych rybach.

Witamina C. Podobnie jak witamina E jest doskonałym przeciwutleniaczem, który odmładza skórę. Obecna jest w świeżych warzywach (papryka, brokuły, brukselka) i owocach, zwłaszcza w czarnych porzeczkach, kiwi, pomarańczach, grejpfrutach, cytrynach, mandarynkach. Witamina C współdziała z witaminą E warunkując sprężystość kolagenu w skórze.

Prowitamina A (beta–karoten). Opóźnia proces starzenia się skóry. W dużej ilości występuje w marchwi, suszonych morelach, czerwonej papryce, dyni, a także w brokułach

Selen. Współdziałając z witaminą E, spowalnia procesy starzenia się tkanek. Występuje w produktach zbożowych, rybach morskich, niektórych warzywach – zwłaszcza kukurydzy i orzechach

Nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Są niezbędne do usprawnienia procesu zatrzymywania wody w naskórku. Ich najlepszym źródłem są tłuste ryby (łosoś, makrela). Kwasy tłuszczowe są m.in. podstawą budulca ścian komórkowych. Jeśli ich ilość jest w naszej diecie odpowiednia, to komórki skóry są sprężyste i zachowują w swojej strukturze odpowiednią ilość wody jeśli tłuszczu jest za mało ściany komórkowe są bardzo cienkie lub wręcz poprzerywane i cała wilgoć z komórek ucieka



...



...



#2
agunia

agunia

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 postów
Bardzo przydatne :)
skóra, kiedyś czytałam, po schudnięciu zachowuje się jak balon z którego spuszczono powietrze.
nigdy nie wróci do stanu poprzedniego.
moja koleżanka używa kosmetyków z parafiną - bardzo sobie chwali
co takiego jest w parafinie i jakich kosmetyków najlepiej używać?

#3
meinecoon

meinecoon

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 69 postów
Parafina zawiera dużą ilość naturalnych substancji natłuszczających. Rozgrzana, płynna parafina wygładza, rozgrzewa, nawilża i pojędrnia skórę, sprawia, że wszystkie preparaty nałożone na skórę przed zabiegiem działają skuteczniej. Parafina działa także wspomagająco w leczeniu chorób skóry, którym towarzyszy przesuszenie naskórka
Parafina nawilża, długo utrzymuje wilgoć w skórze, skutecznie natłuszcza, a także pozostawia lekki filtr ochronny, dzięki czemu skóra jest zabezpieczoną przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych
Nie wiem dlaczego, obawiam się takiego podgrzewania parafiny, dlatego wolę kosmetyki z jej dodatkiem.
sama je stosuję :-)
W drogeriach kosmetycznych i aptekach na pewno dostaniesz płyny z zawartością parafiny. Gdy będziesz posiadała taki płyn, wystarczy dodać kilka kropel do kąpieli i relaksująca kąpiel gotowa
np. Oillan :-)

#4
doradca

doradca

    Administrator

  • Moderators
  • 226 postów
Tanita - świetna robota ;-) poradnik na pewno bardzo sie przyda naszym forumowiczkom, dzięki raz jeszcze.

:win:

#5
K. Dypczak

K. Dypczak

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 23 postów
Fajny artykuł, dzięki Tanita i proszę o jeszcze :!:

Ja ze względu na obecną wagę mam sporo do zrzucenia, cel swój systematycznie realizuje i skóra, a właściwie jej nadmiar stanowi dla mnie duzy problem :/

Myślę, że stosując powyższe rady uda mi sie zminimalizować efekt ubocznych odchudzania. Na szczęście dieta którą obecnie stosuje nie jest ekstremalna i nie chudnie się z dnia na dzień :shock:

#6
lowiczanka

lowiczanka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 postów
ja z kolei po każdym treningu odchudzającym (czyli tak mniej wiecej 3-4 razy w tygodniu) masuje ciało peelingiem dosyć mocno i w sumie zauwazyłam, że jędrność skóry na nogach, brzuchu i udach jest lepsza. staram sie potem jeszcze wsmarowywać balsam, ale nie zawsze mam już siłę :D ale ze skórą twarzy już inaczej, teraz codziennie kładę krem nawilżający, ale on się do końca nie wchłania... mimo, że dobrze nawilża. ile razy w tyg powinno sie robic maseczkę na twarz? Bo w sumie to tez jest dobry sposób na ujędrnienie, ale przyznam, że rzadko bardfzo to stosuje, tylko przed waznymi imprezami. poza tym te maseczki dzisiejsze mają sporo chemii w sobie

#7
Dagmara S. dietetyk

Dagmara S. dietetyk

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 8 postów
Z biegiem lat niestety nasza skóra traci jędrność, dlatego proponuję jeść dużo owoców, warzyw, kasz, nasion, olejów do sałatek, lnu. Drogie Panie, musicie pamiętać, żeby nie chudnąć więcej niż 2 kg w ciągu tygodnia, a także dieta musi być stosowana minimum pół roku. Dodatkowo należy cały czas ćwiczyć, dlatego, że sama dieta nie wystarczy.

Jeżeli ćwiczenia są dla Was zbyt czasochłonne to polecam maszynę FOCUS RF+ - system odbudowujący włókna kolagenowe. ZASTOSOWANIE: TWARZ (podniesienie owalu twarzy i podbródka, ujędrnienie struktury skóry, spłycenie głębokich zmarszczek, zmniejszenie "worków" pod oczami i "kurzych łapek", odbudowa kolagenu, terapia zapobiega starzeniu - profilaktyka, zmniejszenie przebarwień, redukcja zanieczyszczeń, rozszerzonych porów i stanów zapalnych CIAŁO (redukcja cellulitu, zmniejszenie tkanki tłuszczowej, ujędrnienie ciała, podniesienie pośladków, wysmuklenie talii, likwidacja "luźnej" skóry na brzuchu i wewnętrznej stronie ud, odmłodzenie rąk i stóp)

#8
kant1

kant1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 postów
ja już od jakiegoś czasu stosuje zwykły krem na glicerynie i moja twarz od tego czasu wygląda naprawdę dobrze, polecam taki krem jest tani bez żadnej "chemii"

#9
Kasia33

Kasia33

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 postów
Dieta i zdecydowanie REGULARNE ćwiczenia. ja wybrałam zumbę ale ponoć lepszy jest basen - szybciej modeluje ciało




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych