Skocz do zawartości

Zdjęcie

DIETY /opis 14 diet / wskazówki, zalety, wady i podsumowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
doradca

doradca

    Administrator

  • Moderators
  • 226 postów
Opis 14 diet, opracowanie własne. Spis treści:

Dieta hollywoodzka
Dieta nisko-tłuszczowa
Dieta oczyszczająca
Dieta niskobiałkowa
Dieta wysokobiałkowa
Dieta grejpfrutowa
Dieta kopenhaska
Dieta cytrynowa
Dieta kapuściana
Dieta Kwaśniewskiego
Dieta śródziemnomorska
Dieta wegetariańska
Dieta doktora Atkinsa
Dieta bananowa


DIETA HOLLYWOODZKA

Chcąc brać przykład z gwiazd show biznesu, możemy zastosować w swoim jadłospisie dietę hollywoodzką, która została opracowana przez doktora Johana Hempere’a. Swoją wdzięczną nazwę dieta zawdzięcza amerykańskim gwiazdom show biznesu, które ją spopularyzowały zdradzając nam sekret na wymarzoną sylwetkę.

Co powinniśmy zjadać?
Doktor Hempere zaleca, aby każdego dnia spożywać dwa, koniecznie świeże, ananasy oraz wypijać, jak to w niemalże każdej diecie bywa, dwa litry niegazowanej wody.
Oczywiście na tym nie kończy się menu gwiazdy hollywoodzkiej – pozostają jeszcze inne owoce oraz warzywa (zwłaszcza cebula), zdrowotny chleb chrupki oraz razowy, a także mięso, najlepiej chude. Nie zapomnijmy też o chudych serach, jogurtach (najlepiej naturalnych, ponieważ inne zawierają dużo cukru) oraz o kiełkach i drożdżach.

Czego należy unikać?

Przede wszystkim kawy zatrzymującej wodę w organizmie, alkoholu, pszennego pieczywa, zwierzęcych tłuszczów, cukrów i niestety, co może zaboleć najbardziej – także jajek i mleka.
Niektórzy twierdzą jednak, że wypijanie od czasu do czasu szklanki chudego mleka nie jest szkodliwe, więc niekiedy można pozwolić sobie i na to. Oczywiście zapomnijmy także o soleniu potraw, ponieważ sól, podobnie jak kawa, odpowiedzialna jest za niekorzystne zatrzymywanie wody w organizmie. Dopuszczalne jest natomiast wypijanie słabej, nieosłodzonej herbaty (najlepiej ziołowej).

Inne wskazówki żywieniowe
Warto pamiętać o jedzeniu niewielkich porcji kilka razy dziennie oraz o stopniowym ograniczaniu przyjmowanych kalorii do momentu, kiedy osiągniemy poziom około 1300 kalorii dziennie. Co ciekawe, w pierwszym tygodniu stosowania tej gwiazdorskiej diety powinniśmy spożywać tylko warzywa i owoce, natomiast w kolejnych tygodniach możemy wprowadzać do swojego jadłospisu mięso, sery oraz pieczywo.

Dlatego też pierwszy tydzień może okazać się trudniejszym ze względu na duże ograniczenie składników odżywczych, jakie będziemy przyjmować. Warto także pamiętać, że jeśli chorujemy przewlekle, dieta hollywoodzka może okazać się nietrafionym pomysłem. Dlatego też warto zapytać lekarza czy w przypadku naszego schorzenia dopuszczalne jest zastosowanie tego sposobu odżywiania. Jest on w końcu nieco restrykcyjny (zważywszy na nawyki żywieniowe Polaków) i może pozbawić organizm ważnych składników niezbędnych w danej chorobie przewlekłej.

Zalety diety hollywoodzkiej

Jak można się domyślić, po takiej kuracji z pewnością schudniemy. I to nie tak znowu mało, bo możemy stracić aż 6 kilogramów w ciągu trzech tygodni. Wszystko zależy od człowieka – niektórzy będą tracili na wadze mniej, inni natomiast więcej. Mimo to warto wypróbować dietę hollywoodzką nie tylko ze względu na zdrowotne składniki w niej zawarte, ale także ze względu na gwarantowane zrzucenie choć części zbędnych kilogramów.

Niemniej jednak istnieje duże ryzyko wystąpienia efektu jo-jo, dlatego po zakończeniu tej kuracji odchudzającej należy wprowadzić stabilizacyjny program żywieniowy, czyli odpowiednio zbilansowaną dietę.





DIETA NISKOTŁUSZCZOWA

Powracające problemy z cholesterolem, zbyt duża zawartość tłuszczu w organizmie i zdecydowanie zbyt gruba tkanka tłuszczowa – kto nie miał nigdy podobnych problemów? Aby je rozwiązać opracowano specjalną dietę niskotłuszczową – tylko czym ona jest i jakie ma założenia?

Podstawy diety niskotłuszczowej

Dieta niskotłuszczowa bazuje na takich pokarmach i produktach żywnościowych, które w ogóle nie zawierają tłuszczy roślinnych lub zwierzęcych – ewentualnie dopuszczane są te, w których ich zawartość jest bardzo mała. Organizm nie otrzymując tłuszczy w formie pokarmu zaczyna wykorzystywać jego zmagazynowane zapasy z tkanki tłuszczowej (przemieniając je na energię potrzebną do funkcjonowania), co sprzyja ogólnej poprawie kondycji organizmu i pozwala pozbyć się kłopotliwych dolegliwości związanych z cholesterolem lub zagrożenia poważnymi chorobami układu krążenia.

W diecie niskotłuszczowej bardzo ważną rolę odgrywa aktywność fizyczna – nie jest wymagane bieganie w maratonach czy uprawianie wspinaczki górskiej, ale jak najbardziej pozostaje wskazana poranna gimnastyka połącza z przynajmniej dziesięcioma przysiadami. Pomaga to bowiem rozruszać organizm i zmusić go do uzupełnienia straconej w ten sposób energii nowymi zapasami – pobranymi właśnie ze zmagazynowanej tkanki tłuszczowej.

Dieta na niechudnięcie
Co ważne, mimo swojej nazwy dieta niskotłuszczowa nie jest typową dietą odchudzającą. Jej cele i założenia są zupełnie inne i mają za zadanie poprawić gospodarkę tłuszczami w organizmie ludzkim: poprawić i zmniejszyć poziom tłuszczy oraz w znaczący sposób wpłynąć na lepszą przemianę materii. Niskotłuszczowe menu pozwala jednak – ale jako skutek uboczny – stracić do czterech kilogramów w ciągu dwóch tygodni i zmienić przy tym swojej wyjątkowo niezdrowe nawyki żywieniowe.

Komu jest przeznaczona?
Przede wszystkim dieta niskotłuszczowa adresowana jest do osób z poważną nadwagą i otyłością, którym tak duży nadmiar tłuszczy w organizmie zagraża nie tylko zdrowiu, ale i życiu. Nad stosowaniem diety powinny się też zastanowić osoby z podwyższonym poziomem cholesterolu, ale też mające problemy z krążeniem czy zagrożone miażdżycą.

Produkty zakazane i dozwolone

W przypadku stosowania diety niskotłuszczowej trzeba absolutnie wyrzucić ze swojego menu margaryny, masła i oleje roślinne, nie mówiąc już o słodyczach czy fastfoodach, będących bombami kalorycznymi. Można też zapomnieć o lodach czy zwykłych cukierkach.
W ilościach nieograniczonych można za to jeść sałatki warzywne, owoce, przeciery i musy z owoców, jogurty niskotłuszczowe czy płatki na odtłuszczonym mleku, nie jest też zabroniona maślanka czy biały chudy ser. Smakoszom kuchni wegetariańskiej polecane jest zaś tofu z soją.




DIETA OCZYSZCZAJĄCA

Czujemy się ciągle zmęczeni i ociężali, nasz organizm odmawia posłuszeństwa a kolejna wypita kawał i napój energetyzujący nic nie dają? To nie musi być zapowiedź nadchodzącej choroby, ale objaw poważnego zaniedbania naszego organizmu lub wręcz jego zatrucie negatywnymi produktami przemiany materii i powstałymi w wyniku złego metabolizmu.

Jak się leczyć?

Założeniem diety oczyszczającej jest całkowite wyeliminowanie z organizmu znajdujących się tam toksyn poprzez zaprzestanie korzystania z takich używek jak papierosy, alkohol czy narkotyki, zmiana trybu żywieniowego (pięć posiłków dziennie, regularnych, ale w małych ilościach) oraz absolutne zaprzestanie żywienia się w różnego rodzaju fast-foodach.
Konieczne jest też picie dużych ilości wody mineralnej niegazowanej, spożywanie świeżych i czystych warzyw oraz owoców i ich wszystkich produktów pochodnych: soki, przeciery, musy. Eliminacji podlegają produkty z dużą zawartością tłuszczy i cukrów.

Szkodliwe toksyny

Toksyny zalegające w organizmie i szkodliwe substancje, które nie zostały wydalone po przeprowadzonych procesach przemiany materii i metabolizmu, mogą prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych. Odkładając się w naszych tkankach prowadzą do zaburzeń organizmu, uczucia ociężałości i zmęczenia oraz stanowią doskonałą pożywkę dla rozwijających się bakterii i wirusów chorobowych – także nowotworowych!

Czas trwania i jadłospis
Dieta oczyszczająca, chociaż nie jest ukierunkowana na typowe chudnięcie, jest niezwykle restrykcyjna i nie może trwać z tego powodu dłużej niż dwa tygodnie (z czego najbardziej optymalnym czasem jest okres siedmiu dni). W czasie jej trwania spożywane są jedynie warzywa i owoce, małe ilości nabiału (odtłuszczone mleka i sery) oraz woda mineralna. Jeśli zdecydujemy się wprowadzić do menu chude mięso, można to zrobić dopiero w ósmym lub dziewiątym dniu trwania diety (gdy stosujemy są dwa tygodnie) lub ostatniego dnia (gdy stosujemy są tydzień). Dozwolone są też kiełki roślinne, sałatki i lekkostrawne zupy (gotowane bez mięsa, na samym warzywach lub na specjalnych kostkach warzywnych). Zabronione jest korzystanie z mocnych i ostrych przypraw oraz picie silnej kawy i herbaty.

Przeciwwskazania
Chociaż dieta jest bardzo pożyteczna (mimo że nie ma działania związanego ze stratą wagi), nie jest przeznaczona dla każdego. Przeciwwskazania dotyczą osób chorych na serce, cukrzycę lub mające problemy z wątrobą i żołądkiem (ogólnie układem pokarmowym) czy cierpiącym na choroby układu krążenia. Nie jest też zalecana dla matek karmiących piersią dzieci do szóstego miesiąca życia.





DIETA NISKOBIAŁKOWA

Choroby wątroby i nerek – czyste paskudztwo przyprawiające schorowanych pacjentów o nieznośny ból. Jak go zmniejszyć? Ważną rolę odgrywa tutaj dieta niskobiałkowa, bowiem w schorzeniach nerek i wątroby należy ograniczyć spożycie białka działającego szkodliwie na te organy. Także przy chorobie reumatoidalnej wskazana jest zmiana diety właśnie na niskobiałkową.

Podstawy diety niskobiałkowej
Jedną z podstawowych zasad przy stosowaniu diety niskobiałkowej jest uzupełnianie jej witaminami. Zapomnijmy przede wszystkim o szkodliwej soli i ukochanej przez wielu Vegecie – do nadawania niesamowitego smaku potrawom pozostaje nam kwasek cytrynowy, sok z cytryny oraz zioła idealnie nadające się do przyprawiania.

Jak należy przyrządzać dania podczas stosowania diety niskobiałkowej? Możemy to robić na parze, na ruszcie, na grillu, na wodzie – jednak bez dodatku tłuszczu. Niemniej możemy sobie pozwolić na stosowanie takich składników jak masło czy tez olej, ale najlepiej w rozsądnych ilościach. Warto również zwrócić uwagę na to, że osoba stosująca dietę niskobiałkową powinna przyjmować białko do granic swojej tolerancji na ten składnik, czyli tak, aby nie uszkodzić nerek lub wątroby.

Kalorie i produkty

Jak natomiast prezentuje się ilość spożywanych kalorii każdego dnia? Jest ona dość wysoka – waha się w przedziale od 2000 do 3000 kalorii.
Jakie produkty są natomiast bogate w białko? Nie możemy jeść przede wszystkim:
• mięsa,
• jajek,
• serów,
• produktów sojowych,
• warzyw strączkowych.

Cel diety
Zatem jak widać dieta niskobiałkowa nie należy do diet odchudzających – powinni ją stosować wyłącznie ludzie mający problemy z wątrobą oraz nerkami. Pozwala im to cieszyć się brakiem bólu oraz zachowuje dane narządy w lepszym stanie. Dzięki temu są one sprawnie pracować filtrując spożywane substancje i dbając o równowagę składników trafiających do organizmu.

W związku z tym, że dieta niskobiałkowa znacznie ogranicza lub zabrania spożywania wielu produktów, które są uważane za smaczne, może warto już teraz zadbać o nasze zdrowie i spożywać takie produkty, które nie doprowadzą do chorób nerek i wątroby, a co za tym idzie do konieczności zastosowania takiej diety i odmówienia sobie wysokobiałkowych smakołyków.

Wielu chorych ludzi mających problemy z wątrobą, nerkami czy też chorobą reumatoidalną zauważyło wyraźną poprawę swojego stanu zdrowia po zastosowaniu zbawiennej diety niskobiałkowej, dzięki której szkodliwy dla organizmu składnik został znacznie ograniczony lub całkowicie zlikwidowany. Jak widać dieta niskobiałkowa to dobry sposób na złagodzenie chorobowych dolegliwości.

Konsultacja z lekarzem
Warto zwrócić uwagę na to, aby nie leczyć się samemu – najlepiej jest skonsultować decyzję o zmianie diety z lekarzem, który w końcu posiada obszerniejszą wiedzę na temat dręczącego Cię schorzenia. Czasem wystarczy nieduże ograniczenie białka, a czasem przeciwnie – należy pozbyć się go z diety całkowicie.







DIETA WYSOKOBIAŁKOWA

Dieta wysokobiałkowa to dość sympatyczny sposób odżywiania. Zazwyczaj nie wymaga od kuracjusza porzucenia zbyt wielu starych nawyków żywieniowych, pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów przy zachowaniu masy mięśniowej (której pomagają też ćwiczenia fizyczne).

Dieta nie tylko dla kulturystów, ale też dla osób chcących schudnąć i nie pozostać wątłymi patyczkami. Co ciekawe, wysokobiałkową dietę stosuje się w marskości wątroby, zespole nerczycowym, gruźlicy i wychudzeniu oraz przy takich chorobach jak zespół upośledzonego trawienia, cukrzyca, przewlekła niewydolność krążenia czy tez nadczynność tarczycy. Ponadto jest to dieta często polecana w stanach pooperacyjnych.

Podstawowe produkty żywnościowe
O tak, to chyba najfajniejszy fragment tego tekstu. Każdy smakosz będzie zachwycony w tym momencie sądząc, że znalazł dietę swoich marzeń. Dlaczego? Ponieważ dieta wysokobiałkowa to nic innego jak spożywanie mięsa drobiowego, chudego mięsa wołowego, jaj, fasoli, mleka, serów, orzechów i ryb… nawet tłustego łososia. Ważne jest to, by spożywać 1,5 grama białka na 1 kg masy swojego ciało każdego dnia.

Zatem ważąc 50 kilogramów spożywamy 75 gramów białka każdego dnia. Natomiast dla osób marzących o zwiększeniu muskulatury warto podkreślić znaczenie węglowodanów, które powinno się przyjmować w ilości trzy razy większej od spożywanego białka. W razie gdyby węglowodanów było za mało, organizm zużyje białko jako źródło energii.

Kiedy należy jeść
Przede wszystkim nie zapominajmy o śniadaniu – musimy mieć w końcu siłę, aby pracować i uczyć się, po prostu – aby poprawnie myśleć. Podczas stosowania tej diety jesteśmy również zachęcani do spożywania posiłku wieczorem – wszyscy chyba doświadczyliśmy tego niemiłego uczucia chodzenia spać z pustym żołądkiem. Wiadomo, nie ma czego takiej osobie zazdrościć. Ponadto ważne jest spożywanie posiłku tuż po ćwiczeniach fizycznych, co pozwoli nam na zachowanie nie tylko mięśni, ale też pełnych pożądania spojrzeń pań.

Przeciwwskazania
Jeśli jesteś osobą mającą problemy trawienne, staraj się zjadać ostatni posiłek dnia na trzy godziny przed snem. Jeśli natomiast masz problemy z nerkami, to z przykrością zostajesz poinformowany, że nie powinieneś stosować tej diety. Wiadomo, jeśli ma się problemy z nerkami, to wysoka ilość białka na pewno nie przysłuży się zdrowiu Twoich nerek.

Niektóre panie ponoć obawiają się rozrostu tkanki mięśniowej kiedy zaczną stosować ową dietę, jednak zdają się zapominać o tym, że kobiecie nie jest łatwo stać się kulturystką i wymaga to ćwiczeń fizycznych oraz stosowania dodatkowych preparatów proteinowych. Warto zaznaczyć (drogie panie, koniecznie to przeczytajcie!), że brak białka w diecie lub jego nieduża ilość negatywnie odbija się na wyglądzie, zwłaszcza na mięśniach twarzy, które słabną i wiotczeją. Po co wydawać 300 złotych na krem przeciwzmarszczkowy, jeśli można jeść po prostu więcej białka?

Warianty
Popularną odmianą diety wysokobiałkowej jest dieta Dukana. Ciekawym pomysłem jest też stosowanie diety 50/50, czyli takiej, w której spożywamy 50 procent mięsa i 50 procent warzyw.

Standardowy napój…
… czyli niegazowana woda spotykana chyba w każdej diecie. W przypadku stosowania diety wysokobiałkowej należy pamiętać o spożywaniu ośmiu, czy nawet dziesięciu szklanek tego napoju dziennie. Może to być trudne dla osób spożywających zwyczajowo pół litra dziennie (wody, a nie czegoś innego), niemniej warto spróbować. Nawet jeśli na początku będzie nas męczyło wzmożone zapotrzebowanie na odwiedzanie toalety.





DIETA GREJPFRUTOWA

Dieta grejpfrutowa została stworzona przez dietetyków z norweskiego szpitala uniwersyteckiego, a jej zasadniczym celem jest odchudzanie. Główny składnik tej diety, grejpfrut, posiada wiele zalet, które pokrótce postaram się tutaj omówić.

Witamina C i beta-karoten
Grejpfrut jest owocem niezwykle bogatym w witaminę C, dzięki której poziom naszej odporności jest wyższy. Ponadto obniża poziom cholesterolu oraz ma działanie energetyczne. Warto także dodać, że jest świetnym środkiem przeciwdziałającymi kacowi, kiedy zdarzy nam się wypić zbyt wiele alkoholu.

Jak długo?
Dietę grejpfrutową można stosować przez dwa tygodnie, a zalecana dzienna dawka kalorii waha się od 1300 do 1700. Warto także wspomnieć o całkiem zadowalających efektach jakie może przynieść zastosowanie tego sposobu odżywiania. Dietetycy z Oslo, autorzy tego programu żywieniowego twierdzą, że dzięki diecie grejpfrutowej możemy stracić aż cztery kilogramy w ciągu dwóch tygodni. Brzmi niewiarygodnie? Najlepiej zatem spróbować samemu.

Woda i włókna roślinne

Dietę opartą na grejpfrucie charakteryzuje także duża ilość wody oraz włókien roślinnych, co wpływa korzystnie na nasze poczucie nasycenia. Dzięki temu, że owe składniki wypełniają żołądek, nie czujemy głodu, a praktyczny brak kaloryczności w tym przypadku również działa na naszą korzyść. Warto także zaznaczyć, że spożywanie grejpfrutów przyczynia się do obniżenia poziomu cukru we krwi i włączenie tego owocu do jadłospisu jest szczególnie polecane osobom chorym na cukrzycę.

Istotne uwagi
W diecie grejpfrutowej znajduje się również miejsce na mięso, jednak musimy pamiętać o właściwym sposobie jego przyrządzania. Możemy je gotować, opiekać na grillu bądź tez piec, jednak zapomnijmy o używaniu w tym celu tłuszczu, który jest odpowiedzialny za przybieranie na wadze.

Co więcej, jak dyktują zasady niemalże każdej diety, darujmy sobie używanie soli, która zatrzymuje wodę w organizmie, przez co ważymy po prostu więcej. Warto zwrócić także uwagę na dość nietypowe zalecenie dotyczące spożywania płynów w tej diecie. Można by pomyśleć, że skoro główny składnik diety – grejpfrut – zawiera dużo wody, to spożywać powinniśmy mniej wody niż zalecane tradycyjnie dwa litry dziennie.

W przypadku diety grejpfrutowej czeka nas szok, ponieważ przyjdzie nam wypijać nawet trzy litry dziennie! Podobieństwem do innych diet będzie w tym przypadku to, że wypijamy niegazowaną wodę mineralną oraz herbatki ziołowe.

Inne składniki diety grejpfrutowej
Pozostałe składniki tego sposobu odżywiania przedstawiają się całkiem zachęcająco. Możemy spożywać mleko, banany, płatki kukurydziane, chude mięso, płatki owsiane, makaron, szpinak, sałatę, bułki grahamki, jogurt owocowy z ziarnami zbóż, ryż, pomidory, cykorię, chleb razowy oraz chrupkie pieczywo. Co więcej, możemy sobie także pozwolić na paprykę, kefir, ser topiony, jabłka, czosnek, otręby pszenne, groszek konserwowy, marchewkę, jajka, rzodkiewkę, cebulę, brukselkę, a nawet na kawę.

Ponadto możemy dorzucić do naszego jadłospisu parówki, serki homogenizowane, buraczki, fasolkę szparagowa, ziemniaki, gruszki, brokuły, serki ziarniste, zieloną fasolkę, seler, majonez light, dżem, chudy biały ser, miód, szczypiorek, żółty ser, szparagi, kajzerki, kapustę pekińską, a nawet, w celu większego urozmaicenia, naleśniki. Zapomnijmy oczywiście przy tym o smażeniu z użyciem tłuszczu oraz o używaniu soli do przyprawiania potraw. Możemy ją śmiało zastąpić przyprawami ziołowymi.

Widmo efektu jo-jo
Jak w przypadku każdej diety odchudzającej nieuchronnie pojawia się pytanie „Czy po skończeniu tej kuracji odchudzającej czeka mnie efekt jo-jo?” Warto zaznaczyć, że efekt jo-jo staje się udziałem tych osób, które po zakończeniu stosowania diety powracają do poprzednich, niewłaściwych nawyków żywieniowych.

Warto zatem po zakończeniu kuracji odchudzającej przejść do etapu stabilizacyjnego, czyli do stosowania zrównoważonej diety, przyjmując 2000 kalorii dziennie i wspomagając to odpowiednimi ćwiczeniami fizycznymi. Może się wszakże okazać, że dieta grejpfrutowa okaże się całkiem przyjemnym wstępem do zrzucenia zbędnych kilogramów.







DIETA KOPENHASKA

Dietetycy uważają, że dokładne dostosowanie się do diety pozwoli na ustabilizowanie naszej przemiany w ten sposób, byśmy nie przytyli przez dwa lata.

Zalety diety kopenhaskiej
Stosunek czasu trwania diety do straconych kilogramów jest zachęcający. Dieta polecana jest osobom chcącym szybko stracić zbędne kilogramy w krótkim okresie czasu (niecałe dwa tygodnie to wszakże bardzo mało, a utrata wagi może oscylować w przedziale od pięciu do nawet dwudziestu kilogramów. Efekt jo-jo jest nam nie straszny (o ile po zakończeniu diety będziemy stopniowo wracać do normalnego trybu żywienia).

Dieta wcale nie jest bardzo wycieńczająca – dzienna dawka energetyczna to około 1000 kalorii (dla przykładu – dieta śródziemnomorska to 1200, a jest uznawana za jedną z najbardziej łagodnych).
Efekt diety utrzymywany jest przez bardzo długi okres czasu.

Wady diety kopenhaskiej
Dieta jest bardzo rygorystyczna – wszystkie posiłki muszą być spożywane wedle z góry ustalonego planu, więc drobne odstąpienia od normy mogą zniszczyć ostateczny, oczekiwany efekt. Należy powstrzymać się od podjadania a w czasie odczuwania głodu dietetycy proponują wypić szklankę wody.

Jeśli nasza dieta zostanie przerwana w ciągu pierwszych sześciu dni, to ponowna powtórka diety może zostać przeprowadzona dopiero za trzy miesiące!






DIETA CYTRYNOWA

Ideą tego sposobu odżywiania jest przede wszystkim picie lemoniady – dopuszcza się także picie wody z solą (!) lub herbatki ziołowej.
Z powodu tak ubogiego zasobu owa dieta może posłużyć jako odchudzający sposób odżywiania, dzięki któremu możemy zrzucić bardzo szybko kilka dobrych kilogramów. Poza tym ponoć dodaje energii kuracjuszom, więc kto wie, może doda jej i Tobie.

Dieta cytrynowa a głodówka

Z dietą cytrynową jest niemalże tak samo jak z głodówką – w obu przypadkach ćwiczenia fizyczne są przeciwwskazane, ponieważ doprowadziłyby do jeszcze większego wymęczenia organizmu niż sama dieta. Dieta cytrynowa wymaga wielu poświęceń, a składniki w niej zawarte są niestety ubogie w witaminy i inne potrzebne substancje.

Cudotwórczy plan odchudzania zakłada zrzucenie 10 kilogramów w zaledwie dziesięć dni. Jednak dla hurraoptymistów mamy i złą wiadomość: w ten sposób traci się tylko wodę z organizmu, a nie tłuszcz – prawdziwe odchudzanie zacznie się dopiero potem. I tylko od nas zależy czy podejmiemy wyzwanie i zaczniemy się naprawdę odchudzać czy tylko poprzestaniemy na nikłym i chwilowym sukcesie zrzucenia wody z organizmu i szybkiego powrotu do poprzedniej wagi (osławiony efekt jo-jo). Ze względu na ten fakt lepiej skupić się na usunięciu toksyn z organizmu, które ten sposób odżywiania gwarantuje.

Warto podkreślić, że po 10 dniach stosowania diety cytrynowej będącej niemalże głodówką, również powinniśmy z umiarem, stopniowo, zwiększać ilość przyjmowanych pokarmów. Nie chcemy przecież obciążać biednego żołądka. Monotematyczność tej diety nie pozwala na urozmaicone dania, a raczej napoje, niemniej warto trochę pomyśleć, a na pewno znajdzie się jakieś ciekawe opcje.

Napoje
Jedną z nich jest oczyszczający i odchudzający napój zrobiony z wody niegazowanej, soku z cytryny oraz syropu klonowego, dla osłodzenia mizernego życia na diecie cytrynowej. Warto również pomyśleć o dodaniu do tego napoju… przypraw. Takich jak na przykład pieprz lub imbir. Ich ostrość sprawia, że w żołądku robi się cieplej, a to ułatwia trawienie, co przyczynia się do uzyskania wymarzonej, szczupłej sylwetki.

Skutki uboczne diety cytrynowej
Skutkami ubocznymi tej głodowej diety mogą być bóle głowy, ospałość czy też nieprzyjemna jak zawsze biegunka. Pomimo tych przykrych objawów dietetycy idą w zaparte i przy stosowaniu tej diety polecają stopniowe przechodzenie z normalnego pożywienia do soku z cytryny.

Tak samo przy chęci zakończenia diety, dietetycy zachęcają do stopniowego wprowadzania na nowo do swojego jadłospisu lekkich potraw, jak na przykład zupy czy warzywa. Co ciekawe… nie istnieją potwierdzone naukowo dowody, że ta dieta rzeczywiście oczyszcza. Może warto zastanowić się nad tym czy jesteśmy w stanie ryzykować nasze dobre samopoczucie i zdrowie dla czegoś, co może mieć niewiele wspólnego z prawdą. W końcu nasz organizm jest tak zbudowany, że sam potrafi pozbyć się toksyn, a niektóre oczyszczające diety mogą prowadzić do jego wyniszczenia.

Podsumowanie
Dieta cytrynowa ceniona jest szczególnie za korzystny stosunek zrzuconych kilogramów do czasu trwania diety. Pozwala to na zyskanie zadowalających efektów, lecz aby cieszyć się nimi dłużej, pierw musisz zachować ostrożność w powrocie do starego trybu żywienia.







DIETA KAPUŚCIANA

Świetna dieta odchudzająca. Dieta, która czyni cuda. Dieta, która sprawi, że będziesz wyglądała jak smukła gwiazdeczka z Hollywood. Co się kryje za tym opisem? Dieta kapuściana!
Nie brzmi zbyt wytwornie jak na sposób, dzięki któremu upodobnisz się do wymarzonej aktorki, jednak naprawdę potrafi zdziałać cuda. Jak sama nazwa wskazuje, jej głównym składnikiem jest kapusta. Nawet jak nie lubisz tego warzywa, to warto spróbować schudnąć dzięki tej diecie.

Stabilne chudnięcie
Według przewidywań zastosowanie tego sposobu żywienia pozwala na zrzucenie dwóch kilogramów w ciągu pięciu dni. Nie jest to szybki proces tracenia na wadze, ale właśnie w tym tkwi skuteczność diety kapuścianej, bowiem tracąc szybko na wadze narażasz się na to, że padniesz ofiarą osławionego efektu jo-jo będącego postrachem niejednej odchudzającej się osoby. Optymalną utratą wagi, która ustrzeże Cię przed porażką powrotu do wagi sprzed rozpoczęcia kuracji, jest właśnie utrata dwóch kilogramów w ciągu pięciu dni.

Zwalczanie toksyn
Co więcej, kapusta posiada odtruwające właściwości, dzięki czemu pozbędziesz się toksyn obecnych w Twoim organizmie. A wszystko to za sprawą przyjaznych bakterii powstających po ukwaszeniu warzywa.Właśnie one przyspieszają trawienie oraz dostarczają mnóstwa witamin z bardzo ważnej grupy B odpowiedzialnej za odpowiednie funkcjonowanie układu nerwowego i mięśniowego.

Mało kalorii
Nie bez znaczenia jest także astronomiczna ilość witaminy C w tak przyrządzonym warzywie, dzięki czemu żaden marynarski szkorbut nam nie grozi. Ważną zaletą tego produktu jest również jego nisko-kaloryczność – tylko 20 kalorii w stu gramach, niesamowite!

Rodem z Hollywood
Być może obawiasz się monotematyczności tej diety i zastanawiasz się jak długo można jeść samą kapustę – otóż istnieje wiele przepisów z kapustą w roli głównej, dzięki czemu nie będziesz musiała martwić się o to, że dieta kapuściana szybko Ci się znudzi, co to, to nie. Wspomniana na początku informacja o sylwetce rodem z czerwonego dywanu to nie jest jakaś mrzonka – dieta kapuściana zdobyła już wielu fanów w osławionym Hollywood!

Na co masz ochotę – tylko z umiarem!

Nagłówki z gazet nie kłamią – to właśnie dzięki cudotwórczym wręcz właściwościom kapusty nasi ulubieńcy ze szklanego ekranu mogą cieszyć się piękną sylwetką, której zazdroszczą im miliony fanów na całym świecie. Poza tym kapustę możesz łączyć z wieloma składnikami, na przykład różnymi rodzajami sera, papryką, brzoskwinią, ananasem, jabłkiem, cebulą, indykiem, kurczakiem, szczypiorkiem, pełnoziarnistym pieczywem, szynką, śmietaną, ziołami, pomarańczą, oliwą, natką pietruszki, mlekiem, mąką, jajkami, ziemniakami, masłem, makaronem, łagodną pastą pesto, czosnkiem czy tez pieczarkami.

Podsumowanie
Jak sama widzisz, możliwości łączenia smaków masz bez liku i to mimo tytułowej monotematyczności diety! Już teraz wypróbuj sposób żywienia, który nie męczy Ciebie psychicznie i fizycznie, pozwala dobrze zjeść i cieszyć się smukłą linią! Kiszona kapusta naprawdę potrafi zdziałać cuda w kwestii szczupłej, wymarzonej sylwetki, zatem naprawdę warto zainteresować się dietą kapuścianą. To odkrycie nie uszło uwagi naukowcom, więc niech nie ujdzie i Twojej uwadze!






DIETA KWAŚNIEWSKIEGO

Dieta Kwaśniewskiego to kuracja nisko-węglowodanowa i charakteryzuje się wysokim spożyciem tłuszczów. Jej autorem jest lekarz Jan Kwaśniewski. Stworzył on dietę, która stała się bardzo popularna w naszym kraju. Często określana jest też mianem diety optymalnej.
Uwaga: dieta Kwaśniewskiego wzbudza wiele kontrowersji i zdania dietetyków są różne, dlatego też przed przystąpieniem do diety skonsultuj się ze specjalistą.

Główne zasady diety Kwaśniewskiego
Przede wszystkim musimy wiedzieć, że w tej diecie są oznaczone główne proporcje, których musimy przestrzegać układając swój jadłospis. Dotyczą one spożycia białka, węglowodanów i tłuszczu. W pierwszym okresie spożywamy półtora procenta mniej białka niż tłuszczu, natomiast ilość węglowodanów jest bardzo ograniczona.

Później należy zmniejszyć poziom białka w naszych produktach. Węglowodany nadal musimy spożywać w niewielkiej ilości. Bardzo ważne jest jedzenie dużej ilości bogatych w tłuszcze produktów pochodzenia zwierzęcego. Nie zapominajmy jeszcze, że musimy nasze posiłki uzupełniać produktami niskocukrowymi. W głównej mierze posiłki opierają się na potrawach mięsnych a przede wszystkim wszelkich tłuszczach. Zalecane jest spożycie dwóch lub trzech posiłków dziennie.

Co można jeść a czego unikać
Przede wszystkim musimy się skupić na spożywaniu potraw mięsnych. Do najpopularniejszych mies wśród zwolenników tej diety spotkamy wieprzowinę, drób, ale w postaci tłustej kaczki. Równie dobrze widziane jest jedzenie tłustych wędlin i podrobów.
Nie zapominajmy o tym, by zjeść przynajmniej 4 jajka dziennie, dużych ilości śmietan i serów. Bardzo dobrze, kiedy spożywamy je kilka razy dziennie.

Ogólnie zasada jest taka, aby zjeść sporą ilość potraw tłustych lub przyrządzanych na dużej ilości tłuszczu. Do smażenia musimy używać smalcu, słoniny, a nawet łoju. Powinniśmy unikać potraw wysokocukrowych jak np. słodyczy, napojów słodzonych. Poza tym należy ograniczyć jedzenie produktów z wysoką zawartością węglowodanów. Należą do nich wszelkie kasze, ryże, jak i pieczywo.

Zagrożenia i korzyści
Główną i niewątpliwą korzyścią jest utrata wagi. Następuje ona dość szybko, gdyż ograniczone spożycie węglowodanów powoduje spalanie zasobów organizmu. Osoby stosujące te dietę czuja się lżej, lepiej i są zadowoleni z efektów swej pracy nad sobą. To znacznie podnosi poziom samooceny i pomaga w dalszej walce z nadmiarem kilogramów.
Kolejna korzyścią, zwłaszcza dla osób chorujących na cukrzyce, będzie spadek poziomu cukru we krwi i obniżenie zapotrzebowania na insulinę.

Poprawia to znacznie ich samopoczucie, jednakże jest to związane tylko i wyłącznie z mniejszym spożyciem węglowodanów. Dieta ta ma również wady, które mogą powodować zagrożenie dla zdrowia osób ją stosujących.

Zdaniem wielu lekarzy długotrwale stosowanie takiego sposobu żywienia może powodować powstawanie miażdżycy lub jej zaczątków. Niestety podwyższa się poziom cholesterolu i po pewnym okresie samopoczucie przestaje być dobre, gdyż dana osoba musi walczyć ze skutkami miażdżycy.

Podsumowanie

Jak widzimy dieta Kwaśniewskiego, tak, jak inne ma swoje dobre i złe strony. Jednakże wszystko zależy od tego jak długo ja stosujemy. Jeżeli jest to proces krótkotrwały, skutki dużego spożycia potraw wysoko-tłuszczowych mogą nie być znaczące dla naszego organizmu. Problem pojawia się w długotrwałym i konsekwentnym ustosunkowaniu się do tej diety. Pamiętajmy o zdrowym rozsądku.





DIETA ŚRÓDZIEMNOMORSKA

Dieta śródziemnomorska jest jedną z najpopularniejszych diet. Uznawana jest za najbardziej zdrową, gdyż jadłospis prezentowanego trybu żywienia pozwala zachować nienaganną kondycję przy traceniu około czterech kilogramów miesięcznie (optymalnie, bez efektu jo-jo). Nie jest to bardzo dużo, dlatego też śródziemnomorska żywność rekomendowana jest osobom z lekką nadwagą.

Czym się żywić?

Recepta jest stosunkowo prosta – ograniczenie spożycia mięsa przy zwiększeniu ilości spożywanych warzyw, owoców oraz zbóż.

Dietetycy rekomendują także duże ilości ryb, jako że zawierają one nienasycone kwasy tłuszczowe. Warto także zainteresować się roślinami strączkowymi oraz ryżem i makaronem – nie wolno przesadzać jednak z proporcjami w stosunku do owoców, ryb i ciemnego pieczywa, gdyż są to dość kaloryczne potrawy. Nie wolno zapomnieć o suszonych owocach (chociażby jabłek, bogatych źródeł błonnika) oraz orzechach. Z tymi drugimi trzeba jednak uważać, gdyż są naprawdę kaloryczne.

Co należy unikać?
Pod żadnym pozorem nie spożywaj mięsa białego tłustego (np. z kurczaka) oraz białego pieczywa (wartość kaloryczna jest zbyt duża w porównaniu z ciemniejszym odpowiednikiem).

Do kogo skierowana jest dieta?
Dieta jest dobrym wyjściem szczególnie dla tych, którzy mają problemy z podciśnieniem oraz cholesterolem. Śródziemnomorski tryb żywienia jest tak skonstruowany, że tłuszcze spożywane są w bardzo małych ilościach na rzecz węglowodanów (które zawarte są np. w makaronie).

Ćwiczenia fizyczne

Dieta śródziemnomorska, dzięki brakowi rygorystycznych zasad pozwala zachować wiele sił, które organizm może spożytkować na ćwiczenia fizyczne, co nie jest możliwe w wielu odmiennych dietach (przykład – dieta cytrynowa).

Zalety diety śródziemnomorskiej

Do zalet prezentowanej diety, które częściowo omówiliśmy na początku artykułu, należy:
• Zmniejszenie prawdopodobieństwa chorób obecnych przy niezdrowym żywieniu (fast-food),
• Całkowite zaspokajanie zapotrzebowania organizmu na substancje odżywcze (białka, tłuszcze, witaminy, duże ilości błonnika, węglowodany),
• Wzmocnienie odporności organizmu na nieprawidłowe ciśnienie krwi (dzięki przyprawom stosowanym w diecie – mowa tu o dużych ilościach czosnku oraz cebuli).

Wada diety śródziemnomorskiej
Niektórzy dietetycy uważają, że dieta śródziemnomorska nie dostarcza naszemu organizmowi dostatecznej ilości kwasu foliowego oraz cynku.

Podsumowanie
Ze względu na zalety diety śródziemnomorskiej oraz efekty jej działania można powiedzieć, że owa dieta nie prowadzi do odchudzania, lecz zmiany stylu żywienia na bardziej… śródziemnomorski (taki, jaki mamy we Francji, Włoszech oraz Hiszpanii).






DIETA WEGETARIAŃSKA

Dieta wegetariańska wymaga od osób chcących ją stosować wykreślenia ze swego menu mięsa, a w przypadku bardziej rygorystycznej wersji jaką jest weganizm, wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego, czyli między innymi sera, mleka i jaj.

Czym się żywimy?

Dieta wegetariańska wymaga przede wszystkim skomponowania pełnowartościowych posiłków, dzięki czemu organizm nie odczuje negatywnie braku mięsa oraz produktów zwierzęcych. Dieta wegetariańska to nie tylko sposób na szczupłą sylwetkę i pozbycie się strachu przed chorobami serca i otyłością.

Troska o zwierzęta
Niekiedy jest to związane z wyznawaną religią lub chęcią nieszkodzenia żywym istotom. Przypomina to nieco zasadę ahinsy obecną w religiach wschodnich, gdzie wyznawcy noszą nawet specjalne zasłony na twarz, aby przypadkiem nie połknąć i nie zabić nadlatującego owada. Zatem przez niejedzenie mięsa i innych produktów zwierzęcych część ludzi pokazuje swój humanitaryzm wobec naszych młodszych braci, jak określał zwierzęta święty Franciszek.

Co ciekawe, niektórzy wegetarianie zjadają mięso ryb, co nieco sobie przeczy,bo jako wegetarianie nie powinni jeść żadnego mięsa. Tak rozumiany wegetarianizm nie jest w istocie rzeczy żadnym wegetarianizmem, a raczej chęcią podkreślenia oryginalności i zaimponowania otoczeniu. Warto podkreślić, że rynek zdrowej żywności również oferuje wegetarianom ciekawe zakąski, na przykład kotlety lub paluszki sojowe. Tego typu produkty można szybko znaleźć w każdym markecie.




DIETA ATKINSA

Wśród diet nisko-węglowodanowych znana jest również dieta Atkinsa. Została stworzona przez amerykańskiego lekarza Roberta Atkinsa. Powstała w latach siedemdziesiątych, lecz jej popularność wciąż nie słabnie i cieszy się ona znacznym zainteresowaniem. Jest to dieta polecana cukrzykom ze względu na bardzo ograniczone spożycie węglowodanów w diecie. Jakie są jej główne zasady, czy może nam zaszkodzić oraz w jaki sposób poprawi nasz stan zdrowia dowiemy się poniżej.

Zasady diety Atkinsa
Jedną z głównych zasad jest spożywanie dużej ilości potraw wysoko-tłuszczowych i ograniczenie potraw zawierających dużą ilość węglowodanów. Jest to dieta bardzo podobna do innych o tych samych zasadach jak np. do diety Kwaśniewskiego. Według twórcy diety jest ona skuteczna, dlatego że organizm spala w pierwszej kolejności cukry. My stosując te dietę dostarczamy ich niewielka ilość, przez co organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową, aby pozyskać energie. Wyzwala to zmniejszony apetyt co sprzyja utracie wagi. Jest to dieta polecana cukrzykom ze względu na bardzo ograniczone spożycie węglowodanów w diecie.

Dieta ta charakteryzuje się kilkoma fazami, przez które musimy przejść, aby osiągnąć zamierzony cel.

W fazie pierwszej przestawiamy nasz organizm na spalanie tłuszczów. Nie możemy przekroczyć ilości 20 gram węglowodanów w dziennej dawce. W czasie jej trwania (dwa tygodnie) możemy stracić nawet do 7 kg. Główne zasady to spożywanie 3 dużych lub czterech do pięciu małych posiłków dziennie. Ważne jest zastosowanie w tej fazie takich produktów jak np. mięsa wszelkiego rodzaju, warzywa liściaste, jaja.

Następna faza polega na zwiększeniu spożycia węglowodanów, jednakże dalej jest to dość niski poziom. Z każdym tygodniem podwyższamy poziom węglowodanów o 5 gram. Faza druga trwa do czasu aż nie pozostanie nam niewielka ilość kilogramów do zgubienia. Rodzaje produktów są podobne jak w poprzedniej fazie, lecz możemy jeść już np. biały ser.

Faza trzecia to wstęp do utrzymywania wagi. Zwiększamy ilość węglowodanów o 10 gram tygodniowo przez okres, dopóki jeszcze chudniemy. Ta faza może być trwać nawet do trzech miesięcy. Możemy do diety wprowadzać niektóre owoce, ale nadal w ograniczonej ilości. Ostatnia faza to utrzymanie wagi optymalnej dla naszego organizmu. Należy pilnować wtedy, aby nie przybierać na wadze i spożywać ustalona wcześniej ilość węglowodanów dziennie.

Zalety i wady diety Atkinsa:
Rozpocznę od zalet tej diety. Przede wszystkim jest to szybka utrata zbędnych kilogramów oraz ograniczenie apetytu, co pomaga w utrzymaniu wagi. Stosując te dietę nie musimy zmagać się z liczeniem kalorii oraz kontrolowaniem tego, co jemy. Atkinsa obniża poziom cukru, co jest korzystne dla osób chorujących na cukrzyce. Niestety dieta ta ma również swoje wady. Zasadnicza jest prawdopodobny wzrost poziomu cholesterolu w naszym organizmie. Ponadto istnieje ryzyko wystąpienia chorób serca, wątroby, jak i miażdżycy.


Podsumowanie

Podsumowując, dieta Atkinsa może być dobra dla nas, jeżeli chcemy stracić szybko dużą ilość kg, natomiast podobnie jak inne diety wysoko-tłuszczowe może powodować znaczące skutki dla naszego zdrowia, dlatego przed przystąpieniem do diety warto zasięgnąć rady specjalisty czy aby na pewno nasz organizm jest przygotowany na takiej wyzwanie.







DIETA BANANOWA

Dieta bananowa jest jedną z najpopularniejszych zdrowotnych trybów odżywiania. Artykuł jest podzielony na sześć części, dzięki czemu widza przedstawiona jest w sposób uporządkowany.

Zalety diety bananowej

Aby moc z powodzeniem zastosować dietę, musimy poznać jej zalety, jakie może ze sobą nieść. Bardzo ważne jest, abyśmy pozytywnie podeszli do naszej przyszłej diety. Jest to możliwe, jeżeli zapoznamy się z jej głównymi zaletami.

Na pewno pierwsza i zasadnicza zaleta to szybka utrata wagi. Osoby z nadwaga i otyłością mogą zastosować ta dietę przez pierwszy okres odchudzania, aby nabrać chęci do dalszej walki, ponieważ efekty są widoczne praktycznie po kilku dniach. Przewidywana utrata wagi to zazwyczaj jeden kilogram. W związku z tym w pierwszym okresie osoba stosująca dietę traci szybko wagę, co zbliża ja do celu.

Kolejna zaleta to niewątpliwe oczyszczenie organizmu z toksyn, które zebrały się z poprzedniego sposobu odżywiania. Zazwyczaj nie dbamy o to, co pozostaje w naszych jelitach po niezdrowym jedzeniu. Ta dieta pomaga oczyścić je ze wszystkich zbędnych składników. Kolejna zaleta to szybkie i skuteczne ograniczenie nadmiernego apetytu. Płatki owsiane są niezwykle sycące, co pomaga zmniejszyć ilość spożywanych posiłków.

Ponadto jest to dieta nieskomplikowana. Posiłki są w miarę jednakowe, nie musimy martwic się o liczenie kalorii w spożywanych pokarmach. Muszę wspomnieć jeszcze o efekcie zdrowotnym stosowania tej diety. Dzięki bananom poziom potasu w organizmie podnosi się, co sprzyja ochronie przed zawalem serca, wspomaga prace układu nerwowego. Pamiętajmy również, że dieta ta dostarcza nam duże ilości mikroelementów, które korzystnie wpływają na nasz organizm.

Wady diety bananowej

Jakie wady ma dieta bananowa? Tego dowiemy się z poniższego tekstu.
Przede wszystkim problemem jest to, że jest ona monotematyczna - opiera się jedynie na konkretnych typach produktów. Spożywanie ich w nadmiarze może być niekorzystne dla organizmu, ponieważ nie dostarczamy wtedy innych składników mineralnych niż te z bananów, płatków owsianych i miodu.

Brak niektórych witamin i mikroelementów możemy przyczynić się do powstawania chorób a przede wszystkim osłabić nasz organizm.

Kolejna wadą może być ograniczony dostęp do tej diety dla osób chorujących na cukrzyce oraz takich, które mają tendencje do wzrostu poziomu cukru we krwi. Codzienna duża dawka węglowodanów może wpływać bardzo niekorzystnie na ich stan zdrowia i konieczność zwiększenia dawek insuliny u chorych na cukrzyce.

Dieta ta nie powoduje zwiększonej chęci do aktywności fizycznej, co może prowadzić do ograniczonej utraty wagi. To zaś może powodować stres i zdenerwowanie osoby na diecie, gdyż efekty nie będą tak szybko widoczne. Wadą może być również to, że nie możemy jej stosować zbyt długo, gdyż może dojść do zawyżenia norm danych składników odżywczych w naszym organizmie. Możemy np. przekroczyć dozwolony poziom potasu. Nadmierna obecność żadnego ze składników nie jest korzystna dla naszego zdrowia.
Decydując się na jakąś dietę musimy być świadomi jej wad, gdyż to może nam pomoc uniknąć problemów zdrowotnych w przyszłości, które wynikałyby z jej stosowania.

Podsumowanie
Dieta bananowa pomimo swojego wieku jest wciąż popularna, głównie za sprawą prostoty oraz szybkich efektów. Jeżeli nie masz zamiaru męczyć się przy liczeniu kalorii a banany to Twój ulubiony owoc, to na co jeszcze czekasz?

Pozdrawiamy
Zespół http://www.Diety.pl



...



...



#2
Daria84

Daria84

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 99 postów
Sporo informacji w jednym miejscu, co jest oczywiście na +

Fajnie jak by byly np do każdej z diet podane przykładowe menu i sposób przyrządzenia :P

Teraz dopiero od jakiegoś czasu dopiero zdaję sobie sprawę jak wiele jest diet, jak wiele różnych podejść co do odchudzania można mieć i wkońcu jak wiele wiedzy potrzeba by dobrze przeprowadzić taką dietę. Jedno nadal bardzo mnie zadziwia, że widać gołym okiem jak ludzie lgną do niezdrowych diet, a to wszystko z braku wiedzy.... i jak im pomóc? :hmmm: np. taka dieta dukana... wiele ludzi o nią pyta na forach i są nią głęboko zainteresowani... zadziwiające.

#3
lowiczanka

lowiczanka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 postów
wow, dużo diet, za dużo, żeby normalny człowiek się zdecydował :D ja zaczęłam odchudzanie idąc do dietetyka, nie chciałam brac sobie pierwszej lepszej diety, bo jednak wolę dbać o zdrowie :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych