Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odchudzanie pod okiem profesjonalnego dietetyka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
doradca

doradca

    Administrator

  • Moderators
  • 226 postów
Odchudzanie pod okiem profesjonalnego dietetyka

Coraz więcej ludzi, gdy nie czuje się atrakcyjnie i pragnie poprawić własny wygląd zewnętrzny decyduje się na rozpoczęcie kuracji odchudzającej. Wielu z nich robi to w niewłaściwy sposób i uważa, że aby skutecznie pozbyć się dodatkowych kilogramów należy ograniczyć przyjmowanie posiłków i najlepiej zrezygnować ze wszystkiego.

Jednak takie podejście bywa bardzo złudne i często może doprowadzić do zaburzeń hormonalnych organizmu, szczególnie w przypadku nastolatek, u których zjawiska takie jak anoreksja czy bulimia są powszechne. Z pomocą może nadejść konsultacja z dietetyk online.

Możemy mu się zwierzyć ze wszystkich problemów zdrowotnych i omówić szczegółowo nasze wątpliwości, z którymi borykamy się już od jakiegoś czasu. Przede wszystkim powinniśmy jednak pamiętać o tym, aby pod żadnym pozorem nie odchudzać się samodzielnie. Aby być w pełni zadowolonym z efektów odchudzania musi być ono przeprowadzone pod okiem profesjonalnego dietetyka.

Tylko wtedy uzyskujemy pewność, że dietetyk poinformuje nas o postępach w odchudzaniu i jednocześnie dobierze wedle naszego organizmu specjalną dietę, z której będziemy zadowoleni.

Niezależnie od wszystkiego musimy także mieć na uwadze, aby nie kierować się przez kilka lat tymi samymi zasadami przypadającymi do poszczególnej diety. To znaczy, że jeśli przed laty korzystaliśmy z usług dietetyka i zaproponował nam przykładowo dietę norweską to za każdym kolejnym razem musimy najpierw udać się na konsultację, a dopiero potem dostosować się do zaleceń specjalisty.

Ułożenie odpowiedniego jadłospisu nigdy nie jest kwestią jednorazową i to przedsięwzięcie jest uzależnione od wielu czynników, o których musimy pamiętać. Dlatego, jeśli zależy nam na efektach kuracji powinniśmy regularnie uczęszczać na wizyty do dietetyka i przede wszystkim omawiać z nim każde kwestie związane z odchudzaniem. Bardzo ważne jest również to, aby nie zażywać tabletek, na które nie otrzymaliśmy specjalnej recepty.......


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych