Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układanie diet - czy dietetyk jest łatwym zawodem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
Margosia

Margosia

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 65 postów
Jednym z najważniejszych zadań każdego dietetyka jest układanie diet. Ci, którzy uważają to za proste zadanie, są w dużym błędzie. Układanie odpowiedniej diety wymaga ogromnej wiedzy z takich przedmiotów, jak biologia, chemia i medycyna.

Układanie diety jest bardzo ważne w szpitalach, w których pacjenci wymagają diety dobranej do ich stanu zdrowia oraz schorzeń. Dla nich układane są specjalne diety lecznicze, w których wykorzystuje się właściwości poszczególnych potraw w celu poprawy stanu zdrowia pacjenta. Diety takie nie muszą dotyczyć tylko chorych przebywających w szpitalach. Osoby chore na cukrzycę, choroby jelit czy alergicy potrzebują odpowiedniej diety przez cały czas, dlatego ważna jest dla nich odpowiednia porada dietetyka.

Odpowiednia dieta jest potrzebna nie tylko chorym. Każdy człowiek, który chce żyć zdrowo, powinien korzystać z odpowiednio ułożonej, racjonalnej i urozmaiconej diety. Dobrze ułożona dieta musi dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych i to w odpowiednich proporcjach. Dieta taka musi zawierać nie tylko białka, tłuszcze i węglowodany, ale także witaminy oraz błonnik.......


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych