Skocz do zawartości

Zdjęcie

Justi - Dlaczego warto schudnąć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
Justi

Justi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 postów
Często kobiety które starają się odchudzać zadają sobie pytanie ,,Dlaczego warto schudnąć”? Z jednej strony można by powiedzieć, że warto schudnąć po to by podobać się innym, być bardziej lubianym, szanowany, by dostać to o czym się marzy. Niekiedy młode dziewczyny odchudzają się tylko i wyłącznie po to by spodobać się chłopakowi który od dawna jej się podoba ale czy w życiu liczy się tylko wygląd?? Nie!!
Pamiętam jak ja poraz pierwszy zaczęłam się odchudzać. Postanowiłam sobie, że gdy schudnę na pewno znajdę tego wymarzonego chłopaka bo w końcu ON patrz tylko na wygląd. Ale nie każda dziewczyna potrafi wyznaczyć sobie cel i mieć silną wole by w nim wytrwać. Gdy już jednak schudłam i wyglądałam tak jak chciałam, chłopak który mi się podobał zwrócił na mnie uwagę. Jednak gdy zaczęłam się z nim spotykać dla niego nie ważne było co mam wewnątrz dla niego liczył się wygląd, zależało mu tylko na tym by pokazać się ze mną na mieście i żeby kumple byli zazdrośni. Gdy przestałam się z nim spotykać znowu wróciły zgubione kilogramy i stałam się znowu zwykłą, grubą dziewczyną. Może jednak należy patrzeć na wnętrze.
Niekiedy dziewczyna która nie wygląda jak Top Modelka ma dużo lepszą osobowość od dziewczyny która jest szczupła i wygląda a’la „wieszak na ubrania” lub jak to mówi się obecne „worek kości”. Czy nie warto schudnąć dla siebie by dobrze czuć się w swojej skórze??
Z drugiej strony gdy wybierzemy się do lekarza i zapytamy go „ Dlaczego warto schudnąć” odpowie nam, że jest mniejsze ryzyko śmierci, że nie będzie nam grozić choroba wieńcowa, obniży nam się stężenie cholesterolu, ciśnienie tętnicze, poziom glukozy we krwi. To powinno zacząć do nas przemawiać. Zdanie psychologa w tej kwestii też jest ważne, gdyż twierdzi on że gdy schudniemy będziemy lepiej się czuć we własnej skórze, podniesie się nasza samoocena, będziemy mieć większą pewność siebie, będziemy mieć motywacje do zmienienia czegoś w życiu. A jak zrzucenie zbędnych kg wpłynie na nasze życie codzienne? Otóż będziemy mieć więcej energii życiowej , nie będziemy odczuwać dość znacznego zmęczenia, niektóre czynność codzienne będą łatwiejsze do wykonania, będziemy atrakcyjni dla płci przeciwnej, a może nawet dostaniemy awans w pracy.
Czy to wszystko do nas nie przemawia??
Moim zdaniem warto schudnąć po to by w końcu zaakceptować siebie i dobrze czuć się w swojej skórze a nie tylko po to by zdobywać to co jest nie osiągalne gdy ma się nadwagę.



...



...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych