Skocz do zawartości

Opis diety wiosennej 1500 kcal


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
Guest_Silva_*

Guest_Silva_*
  • Guests
Dieta wiosenna 1500 kcal

Powinnaś zwrócić uwagę nie tylko na to, ile jesz, ale także na to, co składa się na twoje codzienne posiłki. Ma to duże znaczenie w pozbyciu się "skórki pomarańczowej".
Koniecznie odstaw tłuszcze zwierzęce (słoninę, smalec, boczek), cukier, wieprzowinę i tłuste wędliny, a także produkty przetwarzane – z puszek oraz torebek. Rozsmakuj się w owocach, warzywach i rybach. Jedz często i mało, najlepiej pięć razy dziennie – najwięcej rano na pierwsze śniadanie, najmniej wieczorem, ale nie później niż o godzinie 18.00. Pij dwa litry niegazowanej wody mineralnej. Butelkę z nią najlepiej mieć przy sobie przez cały dzień.
Oprócz chudego mięsa, ryb, warzyw i owoców jedz pełnoziarniste pieczywo, kiełki, brązowy ryż, kasze, odtłuszczone mleko, jogurty i kefiry, chudy biały ser, ryżowe krakersy, popcorn (ale bezsoli). Pij herbatki owocowe i ziołowe oraz soki owocowe (bez cukru) i warzywne.

Jak przyrządzać posiłki?

Chude mięso powinno być pieczone w folii aluminiowej lub grillowane. Unikaj smażenia w tłuszczu. Potrawy można doprawiać ziołami, ale delikatnie, gdyż ich nadmierne ilości pobudzają apetyt. Nie przesadzaj a solą i Vegetą, ponieważ zatrzymują wodę w organizmie. Możesz stosować inne przyprawy, by potrawy były smaczniejsze (np. sos sojowy czy worcester mają mało kalorii, ale dużo soli), lecz ich ilość powinna być niewielka. Również jak najmniej słódź.

Plan diety:

Poniedziałek

Śniadanie:
100 g półtłustego twarożku ze szczypiorkiem, pomidor, kromka chleba cienko posmarowana masłem.

Drugie śniadanie:
Duży pojemnik chudego biojogurtu, kiwi.

Obiad:
200 g pieczonej cielęciny, dwa średnie ziemniaki, 200 g gotowanej marchewki z groszkiem.

Podwieczorek:
Szklanka kompotu ze słodzikiem lub pomarańcza.

Kolacja:
Jajko na twardo, 100 g sałatki jarzynowej z łyżeczką niskotłuszczowego majonezu, herbata; mleko przed snem.

Wtorek

Śniadanie:
100 g chudego twarożku ze szczypiorkiem i rzodkiewką, kromka chleba cienko posmarowana masłem, kawa z mlekiem.

Drugie śniadanie:
Pomidor, kromka chrupkiego pieczywa cienko posmarowana masłem, jabłko.

Obiad:
200 g duszonej bez tłuszczu polędwicy, 3/4 szklanki gotowanej fasolki szparagowej, dwa ziemniaki posypane natką.

Podwieczorek:
Szklanka musu z jabłek bez cukru.

Kolacja:
100 g gotowanej chudej ryby, kilka liści sałaty, herbata ziołowa; sok pomidorowy przed snem.

Środa

Śniadanie:
Jajecznica z dwóch jajek ze szczypiorkiem, usmażona na 1/3 łyżeczki masła, kromka chleba, herbata z mlekiem.

Drugie śniadanie:
Sałatka z pół szklanki ugotowanego ryżu i tej samej ilości ugotowanej czerwonej fasoli, do tego łyżeczka soku winegret.

Obiad:
Bukiet warzyw, 50 g szynki podsmażanej na pół łyżki oleju.

Podwieczorek:
Budyń z owocami lub kisiel.

Kolacja:
80 g chudej kiełbasy drobiowej, dwie kromki chrupkiego pieczywa cienko posmarowane masłem; sok owocowy przed snem.

Czwartek

Śniadanie:
100 g homogenizowanego twarożku, kromka chleba cienko posmarowana masłem, kawa lub herbata z mlekiem.

Drugie śniadanie:
Gruszka lub dwie marchewki.

Obiad:
200 g chudego pieczonego schabu, dwa ziemniaki, zielona sałata z łyżeczką sosu winegret.

Podwieczorek:
Naleśnik z jabłkiem.

Kolacja:
50 g żółtego sera, 100 g sałatki jarzynowej z łyżeczką niskotłuszczowego majonezu, kromka chleba; mleko przed snem.

Piątek

Śniadanie:
Dwie małe parówki na gorąco, kromka chleba, kawa lub herbata z mlekiem.

Drugie śniadanie:
Pomidor, kromka pieczywa chrupkiego cienko posmarowanego masłem, jabłko.

Obiad:
200 g gotowanej, duszonej lub grillowanej ryby morskiej, surówka z 3/4 szklanki kiszonej kapusty, dwa ziemniaki.

Podwieczorek:
Grejpfrut lub pieczone jabłko.

Kolacja:
Omlet z jednego jajka i zblanszowanych brokułów, plasterek żółtego sera; sok owocowy albo mleko przed snem.

Sobota

Śniadanie:
50 g polędwicy lub szynki, kromka chleba, kilka liści sałaty, kawa lub herbata z mlekiem.

Drugie śniadanie:
Kromka chleba cienko posmarowana masłem, łyżka niskosłodzonego dżemu, kiwi.

Obiad:
Filiżanka czystego czerwonego barszczu, dwa naleśniki z mielonym mięsem z indyka, sałata z łyżeczką sosu winegret.

Podwieczorek:
Galaretka owocowa.

Kolacja:
100 g wędzonej ryby, dwie kromki chleba cienko posmarowane masłem, herbata; jabłko przed snem.

Niedziela

Śniadanie:
50 g twarożku ze szczypiorkiem i rzodkiewką, plasterek chudej szynki, kromka chleba, kawa zbożowa.

Drugie śniadanie:
Jajko na twardo z łyżeczką niskotłuszczowego majonezu i szczypiorkiem, kromka chleba, pół melona.

Obiad:
200 g pieczonego kurczaka bez skórki z ziołami, dwie łyżki ryżu, pomidor.

Podwieczorek:
Krem z jogurtu z owocami (ubić opakowanie jogurtu naturalnego, dodać dwie łyżki rozmrożonych owoców, schłodzić).

Kolacja:
40 g makaronu zapiekanego ze szklanką zblanszowanych brokułów, herbata; dwie mandarynki przed snem.

źródło: zdrowie.onet.pl



...



...



#2
wiki77

wiki77

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 597 postów
to jest dieta dla aktywnych-bo chyba przy moim siedzącym trybie pracy efekty byłyby marne




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych