Skocz do zawartości

Zdjęcie

Piersi z kurczaka na różne sposoby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21
Agnieszka71

Agnieszka71

    Dietowa szycha

  • Members
  • 9 287 postów

Można jeszcze owinąć roladkę plastrem bekonu czy coś....

no wiesz co??????bekon :evilmad: to ma byc dietkowe zarcie :smiech3: :smiech3: :smiech3:



...



...



#22
syla19799

syla19799

    Dietowa szycha

  • Members
  • 4 635 postów
ja sprobuje zrobic sposobem beci czyli duszone na lyzce oliwy roladki drobiowe z zoltym serem i koperkiem tylko przy diecie zolty ser chyba nie wskazany jak myslicie?

#23
nadzwyczajna

nadzwyczajna

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 979 postów

przy diecie zolty ser chyba nie wskazany jak myslicie?

w rozsądnych ilościach wszystko jest wskazane :tongue:
ja tam sera sobie nie odmówię :icecream:

#24
Anusiak

Anusiak

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 12 306 postów

tylko przy diecie zolty ser chyba nie wskazany jak myslicie?

dwa czy trzy plasterki tonie całe kilo. Myslę że od czasu do czasu żółty serek można sobie zjeść.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#25
syla19799

syla19799

    Dietowa szycha

  • Members
  • 4 635 postów
czyli kolejne roladki beda z serkiem bo takie tradycyjne pieczone zwijane z serem uwielbiam a te napewno tez beda pyszne a o ile kalori mniej :!: :icecream:

#26
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
:slinka: :slinka: :slinka: :slinka: :slinka: :slinka: jenyyyyyyyyyyyyyyyy a ja taka głodna jestem :slinka: :slinka: :slinka:

#27
syla19799

syla19799

    Dietowa szycha

  • Members
  • 4 635 postów
ja zrobilam taki obiadek piers podsmazylam na lyzce oliwy dodalam 5 pieczarek kawalek papryki przecier pomidorowy i to prozylam oczywiscie doprawilam przyprawami do tego kasza i wyszlo cos ala leczo

#28
Za-Duza-Aga

Za-Duza-Aga

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 892 postów
To ja zaproponuję kilka przepisów - sprawdzone i smaczne

:chef: Zielono-Złota Zapiekanka z Kurczaka :chef:

- ugotowane piersi lub nóżki kurczaka - w małych i większych kawałkach - jak wam się podzieli
- lekko podgotowane różyczki brokułów - tak z 4-5minut w lekko osolonej wodzie
- groszek - mrożony ale rozmrożony (z puszki nie działa)
- kukurydza - może być z puszki - ale dobrej jakości - inaczej może się rozpaść
- bulion drobiowy - został z gotowania
- 3-4 łyżki mąki (lub 2-3białka - żółtka mają kcal - więc dać psu/kotu lub zrobić komuś kogielmogiel, 1 zółtko ewentualnie zachować)
- przyprawy - sól, pieprz, pietruszka zielona
- pomidor pokrojony w plasterki (jak ktoś chce - położyć na wierzchu po wstępnym podpieczeniu)
- 2 łyżki bulki tartej


Jak zrobić - bierzemy naczynko - najlepiej teflonowe by nie przywierało i nadawało się do piekarnika
Układamy kurczaka, brokuły, posypujemy kukurydzą, groszkiem. Do półlitrowego naczynka wlewamy owy rosół i dodajemy mąkę i przyprawy (wersja alternatywna ubijamy białka na sztywną pianę i dodajemy mąkę i przyprawy i ewentualnie 1 białko) Wylewamy to na naszego kurczaczka z warzywami i posypujemy lekko bułką tartą. Zapiekamy w piekarniku przez jakieś 25-35minut w temperaturze 180



Zapiekanki kurczakowe inne - przygotowanie analogiczne zmienione składniki

1. Grzybowa
dodajemy przesmażone grzyby i cebulkę (mozna zrobić nawet bez kurczaka jak się ma kilka gatunków grzybów. Grzyby proponuję smażyć na teflonie - nie potrzeba tłuszczyku

2. Warzywna
różne warzywa podgotowane(g)/podsmażone(s) przez 8-10minut (marchewka (g), groszek (g), cebulka (s) grzyby drobno posiekane (s), pietruszka (g) brokuły (g) kalafior (g)
surowe - zielona pietruszka
Warzywa jeśli drobno pokrojone polecam wymieszać z białkami i wylać takie na kurczaka a jak macie duzo warzyw to i z kurczaka można zrezygnować i zalać warzywa - w puchatej na 4cm masie z białek - mniam

:chef: Aga

#29
gufinka

gufinka

    Dietowa szycha

  • Members
  • 2 734 postów
:slinka: :slinka: :slinka: :slinka: :slinka: :slinka: :slinka: :slinka: :slinka: :slinka: :slinka: :slinka: :slinka: :slinka: :slinka: :slinka: :slinka: :slinka:

żółtka mają kcal - więc dać psu/kotu lub zrobić komuś kogielmogiel

Mnie... :zawstydzony:

1 zółtko ewentualnie zachować)

Po co :evilmad: Nie trzeba :whistle:
A zamiast bułki tartej ja chcę serek :blink: i Anja też :blush:
Dołączona grafika

Viva Italia!!!

#30
Za-Duza-Aga

Za-Duza-Aga

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 892 postów
Ale serek ma dużo kcal - z bułka tarta (odrobina) jak się podpiecze to ładnie chrupie :chef:

#31
gufinka

gufinka

    Dietowa szycha

  • Members
  • 2 734 postów
A nie może być żeby tak i chrupało i serek? :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony:
Dołączona grafika

Viva Italia!!!

#32
Za-Duza-Aga

Za-Duza-Aga

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 892 postów
Jak dla mnie może - bo jest pewnie smaczniejsze (tzn jest - ja jedną część 2/3-3/4 formy robię nie dla siebie więc jest z serem- i smakuje jak nie wiem co)

#33
Agnieszka71

Agnieszka71

    Dietowa szycha

  • Members
  • 9 287 postów

A zamiast bułki tartej ja chcę serek :blink: i Anja też :blush:

pewno wedzony,co? :myśli1:
:smiech3: :smiech3: :smiech3: :smiech3: :smiech3:

#34
gufinka

gufinka

    Dietowa szycha

  • Members
  • 2 734 postów
nooo a co nie może być? :zawstydzony: tak ze 3 kg ino..... :blink:
Dołączona grafika

Viva Italia!!!

#35
Za-Duza-Aga

Za-Duza-Aga

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 892 postów
Gotowana pierś indyka w sosie czosnkowo-pietruszkowym

W nawiasie podaję zamienniki jakich użyłam

Pierś indyka - kawałek bo to duże - tyle ile zjecie - jak się robi półtorej porcji zauważyłam, że się to półtorej zjada ;-)
Gotujemy z przyprawami - jarzynka, pieprz +zielona pietruszka
Po ugotowaniu to suche coś kroimy na kawałki i odkładamy na bok.
Rondelek i do niego
Szklanka mleka, łyżka majonezu (jogurtu) i 2 łyżki białego serka typu ostrowia zwykła - podgrzewamy mieszając by jednolite było, dodajemy łyżeczkę mąki i sól czosnkową lub dwa zmiażdżone ząbki czosnku i dużo zielonej pietruszki. Wrzucamy w to indyka gotowanego i dusimy jakieś 10minut - mniam - zestaw sosu podałam dla jednej osoby - mój wyjechał późnym popołudniem i sobie eksperymentowałam - ale jutro wraca więc będą bezpieczne eksperymenty ;-)

#36
buziaki444

buziaki444

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 828 postów

Gotowana pierś indyka w sosie czosnkowo-pietruszkowym

no to brzmi ciekawie :slinka: bede musiala wyprobowac przepisik :chef:

#37
Za-Duza-Aga

Za-Duza-Aga

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 892 postów
Kurczak z warzywami na czerwono

2-3piersi kurczaka - trzeba pokroić na płaskie cieniutkie plasterki - jak ktoś umie to po skosie - są wtedy wieksze a o to chodzi

Pomidory - najlepiej słodkie i smaczne i soczyste (nie szklarniowe) - dobre są "bycze serca" lub polne

Cebulka młoda - biała część

Zioła - pietruszka, bazylia, czosnek

Przesmażyć cebulkę - pokrojona nie za drobno - najlepiej w półplasterki bo sie rozwali na nitki. Odłozyć na bok. Pierś pokrojoną doprawić solą i pieprzem - przesmażyć szybko na oliwce z oliwek. Dodać posiekane w kostkę 2x2cm mniej-więcej obrane pomidory ( i tak się rozpadną więc nie przemęczać się - posiekać jak leci). Dodać cebulkę, zioła i dusić przez czas jeszcze jakiś - aż pomidory się rozpadną. Jeśli ktoś woli łagodny smak dodać jogurt naturalny (lub śmietanę)

Podawać z ryżem lub (opcja mniej dietetyczna) z bagietką

Przed podaniem posypać sos świeżą pietruszką

Zajadać ze smakiem

#38
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
Za-Duza-Aga, ale pychotka :slinka: :slinka: :slinka:

#39
kkasiaa123

kkasiaa123

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 135 postów
aż sie głodna zrobiłam :D

#40
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
nie bardzo wiedziałam,gdzie wrzucic ten porzepis bo tematu PASZTETY nie znalazłam :-/
przepis jest z jakiejś gazety, nie robiłam ale wydaje mi sie mądry i za pewne smaczny :-P

pasztet miesno warzywny

35dag.piersi z kurczaka
35dag.brokuł
35dag.kalafiora
1/2 l. wywaru z drobiu
2 jajka
2 łyzki maki
200ml.smietany
marchewka
sól, pieprz,masło do formy

rózyczki kalafiora i brokuł, zalewamy gorącym wywarem z drobiu,gotujemy7 min.
oddzielknie gorujemy obrana i pokrojona marchewkę.
Filety miksujemy z marchewką ,wbijamy jajka,dodajemy make ,skórkę startą z cytryny i śmietanę.
Doprawiamy sola ,pieprzem,wyrabiamy na jednolita mase .
Forme smarujemy masłem,dno wykładamy częścią masy, następnie na przemian brokuła , kalafiora kwiatami do dołu,i przykrywamy masa i wyrównujemy.
przykrywamy natłuszczona folią alminiową i wkładamy do kąpieli wodnej.
Pieczemy w piekarniku 1,5 godz.
studzimuy i wkładamy do lodówki.


przepis mi sie podoba, ale nie rozumiem o co chodzi z ta kapielą wodną , czy 6w ten sposób ma się piec :hmmm: chyba za głupia na to jestem :diabel:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych