Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#101
martek15

martek15

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 4 postów
Ja uwielbiam sushi, które ma dwa minusy - spore koszty przygotowania oraz czas, jaki trzeba poświęcić na przygotowanie.

Płaty alg morskich
ryż do sushi (w internecie można znaleźć mnóstwo informacji jak to dobrze ugotować)
serek philadelphia lub inny śmietankowy
sezam
łosoś surowy/wędzony
zielony ogórek
szczypiorek
awokado

Wszystko kroimy w cienkie plasterki i zwijamy w maki. Bardzo lubię ten zestaw. Jeśli tylko mam czas to robimy sobie z moją kobietą. Polecam.

Smacznego!



...



...



#102
patinsonek

patinsonek

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 6 postów
A ja tak uwielbiam ryby, a Wy mi tu piszecie, że tłuste, chyba popadnę w depresję :P

#103
Aillysin

Aillysin

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 postów
Ryba po mojemu na dziś ;)

Ryba o czerwonym mięsie - łosoś lub pstrąg tęczowy
Pomidorki koktajlowe
Czosnek (potrzebny do pesto)
Czerwona papryka obrana ze skórki (obieraczką do ziemniaków da się to zrobić)
Bazylia lub pesto bazyliowe
Oliwa z oliwek
Sól, pieprz

Bierzemy folię srebrną, smarujemy skórę ryby oliwką i kładziemy potem na folii - inaczej przywrze ryba i się porozwala przy wyjmowaniu na talerz, Rybę posypujemy solą, pieprzem, smarujemy rybą pesto bazyliowym (kupionym lub zrobionym własnoręcznie - polecam własnoręcznie robione bo smaczniejsze i wiemy co tam siedzi), układamy na wierchu pomidorki koktajlowe i cieniutkie plastry papryki. Zamykamy folię zostawiając kilka centymetrów powietrza nad rybą by nie zniszczyć "wzorku" z pesto i warzyw i by para wodna miała się gdzie zbierać... pieczemy około 15-18minut w 190-200 stopniach.

#104
kenji

kenji

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 55 postów

A ja tak uwielbiam ryby, a Wy mi tu piszecie, że tłuste, chyba popadnę w depresję :P


patinsonek nie przejmuj się - rybi tłuszcz to dobry tłuszcz, bo ma dużo omega-3 :) Nie każdy tłuszcz jest złem wcielonym, oleje roślinne, np. rzepakowy też mają w sobie duuużo dobrego (od witamin po antyoksydanty) :)
Jedz rybki na zdrowie!

#105
Kasia33

Kasia33

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 postów
Sushi jest bardzo lekkostrawne - a pyszne mała przyjemność na którą każda dietowiczka może sobie spokojnie pozwolić :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych