Skocz do zawartości

Zdjęcie

a co z ciałem po odchudzaniu??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#41
ela80

ela80

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 16 postów
Moje trzy grosze w tym temacie:

-codziennie rano woda mineralna z połową cytryny (odkwasza organizm i pomaga pozbyć się obrzęków)
- trening ujędrniający na wszystkie partie ciała z niedużym obciążeniem, pływanie, callanetics (wazne!)
-balsamy ujędrniające (wspomagająco)
-mycie się w chłodnej wodzie naprzemian z ciepłą (unikać gorącej)
- dieta bogata w kolagen, aminokwasy, spora ilość warzyw
- unikaj produktów kwasotwórczych w diecie



...



...



#42
halinka

halinka

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 20 postów
skóra po schudnięciu niestety wygląda jak balon z którego spuścimy powietrze - nie wróci do normalnego stanu.
Oczywiście wszystko zależy od stanu otyłości, od czasu trwania nadwagi i wielu - z wiekiem skóra traci kolagen - to co odpowiada za rozciąganie skóry.
Dlatego uważam że o skórę należy zadbać juz w czasie odchudzania. Mam rację? Lepiej zapobiegać niż leczyć?

#43
meinecoon

meinecoon

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 69 postów
Masz rację Halinko.
Zebrałam listę związków mineralnych i witamin odpowiedzialnych za stan skóry:

- Witaminy z grupy B.Jedz wątróbkę, jaja i rośliny strączkowe (bób, groch, fasola). Obfitują w pantenol (witamina B5), który łagodzi podrażnienia i dobrze nawilża skórę.

- Witamina E. Strzeże skórę przed działaniem wolnych rodników, dzięki czemu zmarszczki na twarzy pojawiają się z opóźnieniem. Znajdziesz ją m.in. w olejach roślinnych i tłustych rybach.

- Witamina C. Podobnie jak witamina E jest doskonałym przeciwutleniaczem, który odmładza skórę. Obecna jest w świeżych warzywach (papryka, brokuły, brukselka) i owocach, zwłaszcza w czarnych porzeczkach, kiwi, pomarańczach, grejpfrutach, cytrynach, mandarynkach. Witamina C współdziała z witaminą E warunkując sprężystość kolagenu w skórze.

- Prowitamina A (beta–karoten). Opóźnia proces starzenia się skóry. W dużej ilości występuje w marchwi, suszonych morelach, czerwonej papryce, dyni, a także w brokułach.

- Selen. Współdziałając z witaminą E, spowalnia procesy starzenia się tkanek. Występuje w produktach zbożowych, rybach morskich, niektórych warzywach – zwłaszcza kukurydzy i orzechach.

- Jod. Jeśli skóra jest szorstka, ma skłonności do łuszczenia się, oznaczać to może niedobór tego pierwiastka. By uzupełnić braki, wzbogać swoją dietę o ryby morskie.

- Żelazo. Odpowiada za prawidłowe dotlenienie skóry. Najlepszym naturalnym źródłem żelaza jest wątróbka

#44
basza

basza

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 postów
Ja używam parafiny.
Moja skóra niestety w pewnym czasie straciła na jędrności i stała się sucha.
Parafina zawiera dużą ilość naturalnych substancji natłuszczających. Rozgrzana, płynna parafina wygładza, rozgrzewa, nawilża i pojędrnia skórę, sprawia, że wszystkie preparaty nałożone na skórę przed zabiegiem działają skuteczniej.
Kiedy czuję, że moja skóra jest wysuszona funduję jej kąpiel parafinową. W drogeriach kosmetycznych i aptekach są płyny z zawartością parafiny - np Oillan

#45
Kasia33

Kasia33

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 postów
Jest dużo sposobów - polecam Ci przejść się do apteki i zapytać farmaceutę - może jakieś suplementy i dobre balsamy... Albo ewentualnie medycyna estetyczna - to jeszcze nie chirurgia plastyczna. Mogę polecić dobre miejsce - jak chcesz to napisz na prv, nie chcę robić reklamy :)

#46
Guest__*

Guest__*
  • Guests
ja zawsze wtrakcie odchudzania używam kremow na roztepy:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych