Skocz do zawartości

Zdjęcie

Iwonka i jej marzenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3096 odpowiedzi w tym temacie

#21
gufinka

gufinka

    Dietowa szycha

  • Members
  • 2 734 postów

sałatka z pomidorów i ogórków małosolnych z fetą light


Zdumiewająca kombinacja :hmmm:
chyba spróbuję :grin:
Dołączona grafika

Viva Italia!!!



...



...



#22
iwonka69

iwonka69

    Dietowa szycha

  • Members
  • 2 586 postów
ale ze mnie "blondynka", wiedziałam że to pewnie tak dla porzadku bo nie tylko mnie Anja zamknęła, ale jak ktos jest tu nowy to musi troche poklikać, żeby wiedzieć o co chodzi.
Sama sie przeciez juz gubiłam w tych tematach, więc dzieki za porzadek.
Do Was wszystkich tez napewno zajrze za niedługo. I tak za dużo czasu spedzam na necie. Mężuś mój narazie nic nie mówi, ale ......

gufinka co do sałatki to spróbuj, bo i bardzo łatwe, i szybkie do przyrządzenia.

Kroisz w kostkę ze 2 pomidorki, ze 2 ogóreczki (nie tylko małosolne ale moga być też kiszone), mieszasz razem i już.
Ja przed odchudzaniem to robiłam tę sałatke ze smietaną, solą i pieprzem, ale dzisiaj zamiast przypraw i smietany wkroiłam fete. Tez dobra była.
Jak ktoś lubi mozna dodac troche cebulki lub szczypiorku.
Dołączona grafika

#23
anulka_

anulka_

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 88 postów
Powodzenia w odchudzaniu! :-o
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#24
gufinka

gufinka

    Dietowa szycha

  • Members
  • 2 734 postów
iwonka69, dzięki zawsze to jakiś nowy smak i faktycznie błyskawiczne danie :clap:
Dołączona grafika

Viva Italia!!!

#25
Anusiak

Anusiak

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 12 306 postów
iwonka69, Twoja sałateczka brzmi absolutnie smakowicie i jak tylko mje małosolne dojdą to zaraz będę robić.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#26
iwonka69

iwonka69

    Dietowa szycha

  • Members
  • 2 586 postów
anusiak - :mrgreen: smacznego

Oj dzisiaj to ja dopiero do domciu zlądowałam. Myślałam, że juz tutaj nie zajrzę ale to chyba już uzależnienie jakieś z tym necikiem, bo zrobiłam sobie meliskę na dobre spanko (dopadła mnie dzisiaj jakaś chandra) i co i odpaliłam laptopa.
Ech chociaż się wyspowiadam Wam kochane co dzisiaj zjadłam.

I tak
sniadanko kawa bez cukru i 1/2 małego kalafiorka
II śniadanko 1 pomidorek i serek wiejski light
obiad jadłam dzis u mojej kochanej mamusi - kasza gryczana, gulasz (niestety wieprzowy)kawałek brokułka
podwieczorek cherbatka i 2 kawałeczki jabłecznika
kolacja: sałatka z piersi z indyka (wędzona), gotowanego ryżu, papryka, por, ananasa, kukurydzy zaprawione leciutko majonezem (pychotka).

Od obiadu byłam u mamy, więc znowu tyle smakołyków do zjedzenia. Ja nawet się postarałam, bo naprawdę zjadłam po trochu wszystkiego ale na malutkim talerzu.
Czuje sie głodna, wiec napewno dla mojego brzucha zjadłam za mało bo burczy strasznie.
Jutro też będę u mamy, więc nie wiem co zjem, ale będę napewno jadła "z głową"
Teraz tak będę do niej latała często, bo dzisiaj przyjechał mój kochany braciszek (nie widzieliśmy sie ponad 8 miesięcy), a jutro przyjeżdza na urlop moja kuzynka z dziećmi, z którą się nie widziałam prawie 20 lat. Oj będzie sie działo :mrgreen:
Mam nadzieje, zę cg :mrgreen: chandra mnie opuści na dłużej.
Dołączona grafika

#27
anetaz3

anetaz3

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 658 postów
iwonka69,no to życze dobrej zabawy.Fajnie tak spotkać kogoś po tylu latach. :wave: :wave: :wave:

#28
Agnieszka71

Agnieszka71

    Dietowa szycha

  • Members
  • 9 287 postów
Baw sie dobrze,przyjemnego dnia jutro zycze

#29
iwonka69

iwonka69

    Dietowa szycha

  • Members
  • 2 586 postów
tak macie rację fajny dzień wczoraj miałam, ale ten weekend zapowiada sie również fantastycznie, tylko jak ja go przetrwam dietkowo.
Dzisiaj jestem w pracy, jutro tez wiec dietka będzie, a popołudniowa sobota i poniedziałek (rodzinka śpi u mnie). znowu będzie biesiadnie, grilowo i alkoholowo. Poprzedni weekend jakoś dałam radę, a ten, napewno sie postaram.

Wczoraj zjadłam

śniadanie kawa bez cukru
II sniadanie Herbata bez cukru, jogurt
obiad jadłam na mieście z bratem: tortilla z kurczakiem i warzywami, 1 lampka szampana, kawa z mlekiem
podwieczorek: 3 morele, 5 dużych śliwekbez pestki :)
kolacja (po 21.00) 2 plasterki polędwicy wędzonej,
Dołączona grafika

#30
anetaz3

anetaz3

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 658 postów
iwonka69-chyba na śniadanko za mało zjadłaś.Rozumiem Cię doskonale,na takich spotkaniach trudno się ograniczyć .Sama wczoraj trochę przegięłam-no i mam kaca moralnego.Miłego dnia kochaniutka ci życzę :wave: :wave: :wave:

#31
Anusiak

Anusiak

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 12 306 postów
Iwonka to Twoje wczorajsze śniadanie trochę dietą kopenhaską zaleciało. I uważam, że kawka to stanowczo za mało jeśli idzie o śniadanie.

Chorobcia sma wypiłam dzisiaj kawę a się tu wymądrzam. Od jutra jednak zabieramy się ostro za jedzenie śniadanek. Będę zaglądać
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#32
Agnieszka71

Agnieszka71

    Dietowa szycha

  • Members
  • 9 287 postów

Od jutra jednak zabieramy się ostro za jedzenie śniadanek. Będę zaglądać

lepiej jedzcie sniadanie bo jak Gufinka do was wpadnie i przeczyta ze nie jadlyscie to... .hoho............hoho...kopaski beda lecialy.............. :tongue: :tongue:

#33
gufinka

gufinka

    Dietowa szycha

  • Members
  • 2 734 postów
:hmmm: ktoś tu o mnie coś pisze :hmmm: to gdzie mam kopać i kogo??? :evil: :evil: :evil: Anusiak sam się zreflektował to go oszczędzę :grin:
Dołączona grafika

Viva Italia!!!

#34
Anusiak

Anusiak

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 12 306 postów

Anusiak sam się zreflektował to go oszczędzę

Dziękuję Gufinko za oszczędzenie bo już się bałamże będzie groźnie
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#35
iwonka69

iwonka69

    Dietowa szycha

  • Members
  • 2 586 postów
hm, no z tymi moimi sniadaniami to tak jest najczęsciej bo z rana to i jeść sie zbytnio po kawie nie chce i czasu nie ma. a wieczorem ....... w lodówce ciągle światło się pali hihi.

Pewnie to nie tylko mój grzeszek z tym rannym jedzeniem, ale dzisiaj sie troche poprawiłam i tak:

śniadanie: najpierw kromka chleba z serkiem plesniowym volbon (nie wiem czy dobrze napisałam) kawa bez curku
II śniadanie: 3 małe jabłka, zupka pomidorowa w paczce, kawa rozpuszczalna z mlekiem light
Obiad: kaszaneczka z cebulką (2 łyżki), kromka chleba,
kolacja: meliska, 3 brzoskwinie

Pewnie znowu burę od Was dostanę, bo te moje menu jakies takie nijakie, ale zalatana jestem okrutnie i ta kaszaneczka to mój slubny zrobił, więc nie mogłam grymasić zbytnio.
Tak ogólnie to nie mam żadnej takiej typowej diety, ale staram się liczyć kalorie, tak aby nie przekroczyć tego tysiączka.

Ponieważ jutro ide do pracy (do 14), a po pracy jadę po swoich gości, już dzisiaj przygotowałam co nieco na jutro i tak:
na kolację zrobiłam juz dzisiaj lasagne i upiekłam sernik (właściwie to ugotowałam). Jak jesteście zainteresowane to moge podac przepis bo zawsze sie udaje i nigdy nie opada. Piecze sie biszkopt, a ser gotuje w garnku. Poźniej na przekrojony biszkopt wylewam te goraca masę serową, przyciskam druga częścia biszkoptu i już. Jak ostygnie to wstawiam do lodówki i na wierzchu, albo jakis lukier, albo polewa czekoladowa z wiórkami, albo nic bo bardziej dietetycznie.
Jutro zrobie jeszcze jakąs sałateczke grecką i sosik czosnkowy. Lasagne jest tak syte, że jak zjedza to będą mieli dość. do tego piwko, drink, jak kto woli.
Jeszcze wczoraj miał byc grill, ale moi goście dzis sa na grilu, więc będzie lasagne.
Urobiłam sie okrutnie i dopiero teraz usiadłam, bo jeszcze zrobiłam ogóraski na jutro małosolne i włożyłam kilka słoików, tak żeby było na zimę.
Te ogóraski na jutro, żeby było ciekawie włożyłam w taki swój ulubiony, wysoki wazon (grube szkło, krosno), i jutro postawie go na środku, tak żeby każdy mógł tam sobie mieszać. Ten patent stosuje od ubiegłego roku, bo te ogórki w tym wazonie wygladają rewelacyjnie. Są również dekoracją stołu w ogrodzie i sa pyszne.
oj, pisze wam tu o dyrdymałach i pewnie nikt tych moich celebratów nie czyta.

Ech, do jutra dziewczynki, martwie sie strasznie, że tę lasagne jutro to nie odpuszczę, bo jest przepyszna, ale napewno sie wam wyspowiadam.
Dołączona grafika

#36
anetaz3

anetaz3

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 658 postów

upiekłam sernik (właściwie to ugotowałam)

jestem bardzo ciekawa tego sernika,mogłabyś podać dokładniejszy przepis.
A ogórki małosolne uwielbiam-narobiłaś mi kobitko apetytu :-P

#37
Agnieszka71

Agnieszka71

    Dietowa szycha

  • Members
  • 9 287 postów

zupka pomidorowa w paczce

wiesz ile chemii jest w tych zupkach :yikes: :yikes: :yikes:

kolacja: meliska, 3 brzoskwinie

sprobuj na kolacje jesc warzywa,a nie owoce.Cukry w owocach sa zle trawione w nocy i odklada sie za duzo na potem...GUFINKO czy dobrze pamietalam?

Wyzerka sie na jutro niezla zapowiada,a tym wazonem mnie zabilas.Zajefajny pomysl,musi byc bardziej okragly,zeby mozna cos wyjac bylo?bo jak z waska szyjka to reke wcisniesz,ale nie wyjmiesz :blink:

martwie sie strasznie, że tę lasagne jutro to nie odpuszczę, bo jest przepyszna, ale napewno sie wam wyspowiadam

no przeciez jej sama nie zjesz,wez sobie malo,tak zeby sie nie zapchac.
Najwyzej kopaski poleca,a spowiedz ma byc szczera............. :tongue:

#38
iwonka69

iwonka69

    Dietowa szycha

  • Members
  • 2 586 postów

Wyzerka sie na jutro niezla zapowiada,a tym wazonem mnie zabilas.Zajefajny pomysl,musi byc bardziej okragly,zeby mozna cos wyjac bylo?bo jak z waska szyjka to reke wcisniesz,ale nie wyjmiesz


Agniesiu, to jest duży wazon, przezroczysty, bardzo grube szkło, wysoki na około 35 -40 cm u góry ma średnicę około 15 cm, a na dole leciutko zwężany. Do niego wchodzi ogromny bukiet np z 20 róż. Chyba zrobie zdjęcie, tylko nie wiem gdzie wrzucić, żebyście obejrzały sobie na żywo. Do tego wazonuu wchodzi mi około 2-do 2,5 kg ogórasków.

Co do diety, to mam nadzieję, że pomalutku zacznę się przestawiać i jeść tak jak sie powinno jeść przy diecie. Ja to tak pewnie eksperymentuje troche ale wszystko przede mną.
Idę zrobic fotke tego wazonu z ogóraskami, a Wy mi powiedzcie jak ja tu wrzucić.

A, bym zapomniała, przepis na sernik juz napisałam i znajduje sie w przepisach light.
Dołączona grafika

#39
anetaz3

anetaz3

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 658 postów
Dzięki za przepis!!!

#40
Agnieszka71

Agnieszka71

    Dietowa szycha

  • Members
  • 9 287 postów
Pisz jak najwiecej postow,to od 300 mozesz wejsc na galerie i swoje zdjecia wkleic.

Co do diety, to mam nadzieję, że pomalutku zacznę się przestawiać i jeść tak jak sie powinno jeść przy diecie.

jest ciezko ,ale jak zobaczysz spadek wagi i ubrania ktore robia sie za luzne to bedziesz wiedziala za warto.
Musisz tylko naprawde zaczac




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych