Skocz do zawartości

Zdjęcie

zdrowe odrzywianie to klucz do sukcesu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1
blonniczek

blonniczek

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 24 postów
witam. założyłam ten watek ponieważ uważam, ze ani kapuściana ani kopenhaska ani inna dieta cud tak naprawdę nie jest sposobem na "mądre" pozbycie sie kilogramów. na własnej skórze przekonałam sie ze najlepsza dieta jest brak diety. należy porostu zmienić przyzwyczajenia żywieniowe. odżywiać sie zdrowo i zgodnie z natura. ja dzięki takim zmianom schudłam w ciągu 1,5 roku ok 10 kg i wierzcie mi ze wcale nie musiałam sie głodzić. moje motto to zdrowe odżywianie. mam nadzieje, ze wśród forumowiczy znajda sie osoby które tez tak myślą.
Dołączona grafika



...



...



#2
Agnieszka71

Agnieszka71

    Dietowa szycha

  • Members
  • 9 287 postów
Kazda z nas poszukuje recepty na chudniecie i rozwazne jedzenie.Na kazdego co innego dziala,musimy znalezc wlasna recepte.W dzisiejszych czasach gdzie jedzenie nie jest juz zdrowe(konserwanty,pryskacze,dopalacze smaku) musimy z tym zyc.Zdrowe odzywianie juz nie istnieje,rozwazne jedzenie bardziej mi pasuje.

#3
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów

ani kapuściana ani kopenhaska ani inna dieta cud tak naprawdę nie jest sposobem na "mądre" pozbycie sie kilogramów.


popieram cię , byłam na kapuściance ale zdaję sobie sprawę,że najważniejsza jest zmiana sposobu odzywiania, przestawienie sie na zdrowsze jedzenia , nawet czasem jak gdzies czegoś odmówię to słyszę a co na diecie jesteś? - ja odpowiadam,że nie ,że zmieniam dotychczasowe nawyki zywieniowe na bardziej zdrowe :-D

blonniczek, proponuje abyś cos więcej napisała na ten temat :-D

#4
blonniczek

blonniczek

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 24 postów
rozważne jedzenie to też określenie ok, aczkolwiek ja pozostanę przy "zdrowym" :mrgreen:
jakoś bardziej mnie motywuje :clap:
becia ja też tak mam, że jak idę gdzieś to odrazu słyszę czy jestem na diecie? a jak mówię, że poprostu zdrowo się odrzywiam to patrzą na mnie jak na dziwaka.
odstawiłam kompletnie alkohol i ciągle słyszę, że pewnie jestem w ciąży albo...zmieniłam wiarę. hi hi czasem mnie to bawi a czasem wkurza :crazy:
Dołączona grafika

#5
blonniczek

blonniczek

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 24 postów
wczoraj już nie zdążyłam napisać więcej o moim stylu odżywiania wiec dzisiaj napisze parę słów. może porostu wymienię kilka podstawowych zasad które stosuje:
-nie jem słodyczy, białego pieczywa (ciemnego tez prawie wogoóe), makaronów, białego ryżu
-nie używam cukru prawie wogóle
-rzuciłam palenie (tu mam na myśli oczyszczenie organizmu)
-nie pije alkoholu
-nie smarze potraw (dusze, gotuje na parze)
-sosy do mięsa robie z warzyw, bez podbijania maka
-nie używam śmietany
-ziemniaki jadam bez tłuszczu
-spożywam ogromne ilości owoców i warzyw
-jem dużo orzechów i nasion
-nie pijam czarnej herbaty, tylko wodę i herbaty ziołowe

to tak w skrócie :roll:
Dołączona grafika

#6
Agnieszka71

Agnieszka71

    Dietowa szycha

  • Members
  • 9 287 postów
To rzeczywiscie wzielas sie porzadnie za swoje odzywianie.Gratuluje,tak trzymaj. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

#7
Loriette

Loriette

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 68 postów
blonniczek, gratuluje samozaparcia. Ale jak dla mnie nawet czasami drobne grzeszki są wskazane. A 10 kg w 1,5 roku to nie tak dużo. ;))
Dołączona grafika
loriette.photoblog

#8
Kluseczka

Kluseczka

    Pogromca fa?dek

  • Members
  • 358 postów

A 10 kg w 1,5 roku to nie tak dużo. ;))

To zależy jak patrzeć. Jak tyle przytyjesz, to dużo, a jak schudniesz, to zawsze mało. Ale myślę, że to jest taki w miarę naturalny proces chudnięcia. Jeżeli bez wiekszych wyrzeczeń, bez uczucia pustki w żołądku, liczenia kalorii, ogromnych ilości ruchu to mi to się podoba. Mozna powiedzieć, że blonniczek tylko zmieniła styl odżywiania, a przy okazji schudła te 10kg. Gratuluję

#9
Agnieszka71

Agnieszka71

    Dietowa szycha

  • Members
  • 9 287 postów
A dla mnie to duzo,bo nie ma potem takiego duzego przytycia,jak organizm powoli przyzwyczajamy do innego jedzenia.tylko trzeba juz tak zawsze jesc,bo jojo murowane i tego sie najbardziej boje-jojo. :blink:

#10
blonniczek

blonniczek

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 24 postów
dla mnie 10 kg w 1,5 roku to tez nie jest dużo. kiedyś schudłam 8 kg w 2 tygodnie, to było dużo, tylko, ze ja nie chce tak chudnąc (z efektem jojo i problemami ze zdrowiem). tak jak napisała kluseczka dzięki temu, ze zmieniłam dietę po prostu chudnę bez wyrzeczeń i głodowania. pisze, ze bez wyzeczeń bo czasem miewam "drobne grzeszki". gdyby nie one na pewno schudłabym więcej. ale jestem zadowolona :thumbsup: to taki mój mały sukces :mrgreen:
Dołączona grafika

#11
szczypta_cukru

szczypta_cukru

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 081 postów
ja schudlam 16 kg w niecale trzy miesiace.. oczywiscie na dietce 1300-1500 kcal ale za to teraz jem wszycho i mam ponad meisiac przerwy (cudem bez przytycia)

mysle ze 10 kg to bardzo ładny wynik.. a połtorej roku daje organizmowi sporo czasu na regeneracje i przyzwyczajenie sie... no i oczywiscie efekt jojo jest znacznie mniej prawdopodobny ( a to nasz najwiekszy wróg) :blink:
Dołączona grafika

#12
Loriette

Loriette

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 68 postów

pisze, ze bez wyzeczeń bo czasem miewam "drobne grzeszki".

Najgorsze są właśnie te drobne grzeszki. Na samą myśl ile ich popełniłam krew mnie zalewa!
Dołączona grafika
loriette.photoblog

#13
blonniczek

blonniczek

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 24 postów
właśnie wróciłam z urlopu i przyznam sie ,że "drobnych grzeszków" było sporo, ale kiedy rano stanęłam na wadze byłam milo zaskoczona ponieważ nic sie nie zmieniło mimo grillowania, podjadania słodyczy itd. myślę, ze dieta którą stosuje usprawniła moja przemianę materii i jest ok nawet jak czasem zgrzeszę. :mrgreen:
Dołączona grafika

#14
gufinka

gufinka

    Dietowa szycha

  • Members
  • 2 734 postów
blonniczek, no to witamy po urlopiku!!! Ja myślę, że jak się gdzieś jedzie to człowiek się więcej rusza i na świeżym powietrzu głównie, poprawia się przemiana materii i może stąd takie efekty :clap:
Dołączona grafika

Viva Italia!!!

#15
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
blonniczek, fajowsko że już jesteś i że urlopik się udał :clap: :clap: :clap:

#16
Agnieszka71

Agnieszka71

    Dietowa szycha

  • Members
  • 9 287 postów
blonniczek witamy po urlopie,czytalam ze bylo super.Wita z powrotem :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

#17
blonniczek

blonniczek

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 24 postów
rzeczywiście urlop sie udał. byłam w Bieszczadach, w miejscu gdzie nawet zasięgu nie ma, całkowity relaks :thumbsup: . jeszcze mam wolny cały przyszły tydzień :clap:
Dołączona grafika

#18
Anusiak

Anusiak

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 12 306 postów
blonniczek, fajnie, żej jesteś już z nami. Wyjazd gdzieś gdzie nie ma zasięgu jest bomba i tak jak mowisz pełen relaks. Jak ja chcę odciąć się trochę od świata to jadę na działeczkę do mojej babiczki po Łódź i tam też nie ma zasęgu a jak chce się zadzwonić to najpierw sprintem prez całą działkę w poszukiwaniu miejsca gdzie złapie choć jedną kresunię.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#19
blonniczek

blonniczek

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 24 postów
i to jest to, ja to musiałabym iść 2 km żeby zasięg złapać hi hi ;-) a teraz wracam do rzeczywistości a co za tym idzie do konsekwencji w diecie, przedemną jeszcze cale 8 kg :yikes:
Dołączona grafika

#20
blonniczek

blonniczek

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 24 postów
może podam kilka zasad zdrowego odżywiania, które staram sie stosować:
1.Odrzucenie (ograniczenie) mleka krowiego
2. Odrzucenie (ograniczenie) białej mąki.
3.Odrzucenie (ograniczenie) cukru i aspartamu.
4.Odrzucenie (ograniczenie) soli i glutaminianu sodu. - i tu klapa, bo nie jestem w stanie nie solic
5.Picie płynów przed posiłkiem albo 2 godziny po posiłku.
6.Dokładne gryzienie i przeżuwanie spożywanego pokarmu.
7.Unikanie nadmiernej ilości cholesterolu.
8.Spożywanie produktów nieprzetworzonych zawierających naturalne witaminy, sole mineralne, błonnik, Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe.
9.Unikanie roślin zbieranych poza okresem wegetacyjnym (nowalijek).
10.Spożywanie 4-5 posiłków dziennie, bez "podjadania" między posiłkami.
11.Ograniczenie ilości spożywanej kawy i zwykłej herbaty.
12.Ograniczenie spożywania żywności z dodatkami sztucznych barwników, konserwantów i innych syntetycznych dodatków.
13.Unikanie palenia papierosów i wdychania dymu papierosowego oraz unikanie nadmiernej ilości alkoholu.

pewnie znalazłby tych zasad więcej ale myślę, ze to są te podstawowe. dzięki nim udalo mi sie schudnąć.
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych