Skocz do zawartości

Zdjęcie

ćwiczenia na boczki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1
bernadetta

bernadetta

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 143 postów
Witam. ;)

W sumie nie mam większych problemów z figurą, ale już kilka lat temu zauważyłam, że tłuszcz odkłada mi się po boku brzucha, tworząc tzw. boczki. Może nie są one strasznie widoczne, ale mnie przeszkadzają i chciałabym wiedzieć w jaki sposób mogę się ich pozbyć.

Czy wystarczą tradycyjne brzuszki i hula hop?

Pomóżcie. ; *



...



...



#2
slonko2544

slonko2544

    Pogromca fa?dek

  • Members
  • 468 postów
słyszałam,że taniec brzucha pomaga pozbyć się boczków

#3
bernadetta

bernadetta

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 143 postów
Dziewczyny! Odnalazłam złoty środek na boczki!

Oto mój mały zestaw ćwiczeń, które wykonuję od dwóch miesięcy.
Efekty już są i to nie byle jakie. :))

Codziennie:

- robię co najmniej 100 brzuszków (czasem więcej, ale nigdy mniej)
- kręcę co najmniej 20 min. hula hop. (10 min. w prawo, 10. w lewo)
- kilka minutek gimnastyki, czyli rozciąganie, skłony w bok, ruchy bioder, jakieś podrygiwanie do muzyki.
Dołączona grafika

#4
Asiula

Asiula

    Dietowa szycha

  • Members
  • 2 100 postów
Bernadetta wielkie dzięki :clap2: :lovers:
Dołączona grafika

#5
Gabba

Gabba

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 postów
Do tego jeszcze "brzuszki", kiedy jesteś przekręcona na jeden bok, ręce za głową, łokcie jak najszerzej i skośne brzuszki - uwielbiam je robić, bo nie sprawiają mi trudności. :D
W tej pozycji trzeba podnosić nieco tułów, konkretnie łopatki.

Podpatrzone z mojego aerobiku :P
Dołączona grafika

#6
bernadetta

bernadetta

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 143 postów

Do tego jeszcze "brzuszki", kiedy jesteś przekręcona na jeden bok, ręce za głową, łokcie jak najszerzej i skośne brzuszki - uwielbiam je robić, bo nie sprawiają mi trudności. :D
W tej pozycji trzeba podnosić nieco tułów, konkretnie łopatki.


Wielkie dzięki. :fun: Włączę to do moich ćwiczeń.

Bernadetta wielkie dzięki


Nie ma za co. :P
Dołączona grafika

#7
buziaki444

buziaki444

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 828 postów
jest tez taki przyrzad do cwiczen "twister" czy jakos tak i niby dobrze robi na boczki... kiedys sie przymierzalam do kupna ale jakos tak mi z glowy wylecialo a pozniej to zapomnialam ze to chcialam... ale na alegro juz za 30zl mozna kupic :grin:

#8
bernadetta

bernadetta

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 143 postów
buziaki444, tak, tak... słyszałam. :))
jedyne, co mnie zniechęca to to, że trzeba kręcić czymś tam i wydaje mi się, że takie coś szybko by mi się znudziło. ale na imprezę, w towarzystwie naprawdę dobra zabawa. :strong:
Dołączona grafika

#9
sabina

sabina

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 9 837 postów
bernadetta,
buziaki444, nie chodzi o gre twister tylko taki dysk na którym sie staje i kręci w prawo w lewo

#10
bernadetta

bernadetta

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 143 postów

nie chodzi o gre twister tylko taki dysk na którym sie staje i kręci w prawo w lewo



aaaaaaaa :fun:
jejku, nie wiedziałam. :)

a jak takie coś wygląda?
Dołączona grafika

#11
afrodytaspa.pl

afrodytaspa.pl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 postów
Bardzo nieskomplikowanym a nad wyraz skutecznym przyrządem, który pomaga pozbyć się "boczków" jest hula hop. Kręcenie wymaga trochę wprawy, ale za to zabawa przy ćwiczeniach jest przednia no i wszystko to naprawdę działa :)

#12
wiki77

wiki77

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 597 postów
a ja probuje kręcic hula hop i ciągle mi spada...kurcze a kiedys potrafiłam 30 min bez upadku

#13
gwiazdor

gwiazdor

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 1 postów
Ja chodzę na fitness do klubu , tam mają takie fajne hula-hop z metalowymi kulkami , które podczas kręcenie redukują cellulit (takie 2 w 1 ) a na brzuch fajne są jeszcze ćwiczenia na takich wielkich piłkach , polecam !

#14
tutku

tutku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 postów
Próbowałam zrobić 6Weidera, ale zabrakło mi konsekwencji. Hula hop lubiłam gdy byłam mała. Hmm chyba do niego powrócę :)
w nowym roku osiągnę wszystko co chcę!

#15
agazurek

agazurek

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 6 postów
Witam
Ja też mam problem z boczkami. Ćwiczyć uwielbiam i chodzę regularnie na aerobik. Podpytałam ostatnio moją instruktorkę o najlepsze ćwiczenia na te boczki i zasugerowała mi takie:
Leżysz na boku i dotykasz łokciem biodra podnosząc lekko tułów. To ćwiczenie jest bardzo łatwe i przyjemne a co najważniejsze - skuteczne. Polecam.
A skośne brzuszki też dają efekty, ale organizm zaczyna spalać tłuszcz dopiero po pół godzinnym ruchu. Dlatego najpierw dobrze jest zrobić sobie rozgrzewkę, a dopiero potem skoncentrować się na spalaniu tłuszczyku.
Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

#16
panna_pollyanna

panna_pollyanna

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 5 postów
Hula hop z kulkami - na allegro po 67 zł, ale warto! Ewentualnie zwykłe rozkręcić i dociążyć, np mąką.

#17
calineczka

calineczka

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 51 postów
ja krecilam tym drogim z wypusytkam i 2 mieisace i nic nie dalo. a konkretnie kolo pol godziny

#18
LesnaChata_pl

LesnaChata_pl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 postów
słyszałam że na boczki najlepiej stanąć w niewielkim rozkroku, ręce na biodra i na przemienne skręty tułowiem w lewą i prawą stronę.

#19
Ala_Jan

Ala_Jan

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 17 postów
Dziewczyny, chyba najlepsze są brzuszki skośne! Ja od roku chodzę na fitness (po dwóch ciążach trochę mnie przybyło, choć bez przesady) - 3 razy w tygodniu po 2 godziny. Jedna godzina "Fat burnning" i druga to "Płaski brzuch" - dość spory wysiłek, ale boczki o połowę mniejsze! Na płaskim brzuchu robimy różny kombinacje brzuszków, np. kładziesz się na plecach, nogi podnosisz do pionu, stopy flex (lędźwia oczywiście wcisnięte w matę) i teraz podnosisz barki i prawą ręką ciągniesz do lewego kolana, ale ważne by ciągnąć barkiem - wtedy skręt będzie bardziej efektywny. Generalnie uważam, że najlepszą metodą są ćwiczenia pod okiem instruktora. Chciałabym jeszcze tylko zaznaczyć, że aktywność fizyczną połączyłam z dietą - nie ograniczyłam ilości spożywanych posiłków (bo przy dwójce dzieci to potrzebuję dużej dawki energii), ale postawiłam na jakość i dość często robię zakupy w sklepach ze zdrową żywnością, a owoce i warzywa przywożę ze wsi od rodziców :-) działa!

#20
kaifasz1

kaifasz1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 postów
Idź na zumbę to podobno pomaga :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych