Skocz do zawartości

Zdjęcie

małe co nieco


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
247 odpowiedzi w tym temacie

#1
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
Czyżby nikt nie robi czegoś pysznego a zarazem dietetycznego? Proszę pomyślcie i wymieńmy się przepisami, każda coś dorzuci i na pewno będzie nam łatwiej przetrwać na urozmaiconej dietce . Ja polecam przepisie na coś co pozwala mi przetrwać na dietce , nie mam nazwy , jest to po prostu moje jedzonko, dla mnie pyszne i sycące.

A więc ;

150 g, serka wiejskiego-150 kcal.
1 średni pomidor ok. 100 g,-30 kcal
1 ogórek mały zielony lub pół szklarniowego ok., 100g,-15 kcal.
1 ząbek czosnku /nie wiem ile kcal?/
Przyprawy do smaku , zioła wg, uznania, czasami zamiast czosnku dosypuje gotowej przyprawy TZATZYKI z , którą najbardziej mi smakuje. Warzywa kroję w kostke i mieszam z serkiem, doprawiam. Taka oto ala potrawa ma zaledwie ok., 200 kcal,



...



...



#2
Guest_drem_*

Guest_drem_*
  • Guests
przekaska do pracy:
piecyzwo schulstad ze sliwka (razowe)
salatka
pomidor posypane ziolami prowansalskimi
pyszne i nietuczace:)

#3
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
Tym razem na chwile słabości polecam słodki deser.

400 ml, jogurtu naturalnego
2 galaretki brzoskwiniowe rozpuszczone w 2 szkl, wody

Jogurt zmiksować lub dobrze rozmieszać , dodać tężejącą galaretkę, rozlać do 4 pucharków i wstawić do lodówki na ok., 2 godz, 1 pucharek ma ok., 150 kcal,
Smak galaretki oczywiście może być inny.

#4
Guest_Anka 20_*

Guest_Anka 20_*
  • Guests
1) Muesli z mlekiem 0,5% - pyszne, zdrowe sniadanie i szybsza przemiana materii :) Mleka tak 250-300ml + garstka muesli (więcej i tak nie dacie rady zjeść, bo to bardzo pęcznieje i jest bardzo syte). Śniadanko jest pyszne, syte, zdrowe, a ma 250kcal. :) PS Najbardziej z muesli lubię suszone banany - mnaaam ;]

2) Batoniki meusli - w marketach nawet za 60gr - są przepyszne, niskokaloryczne (jak na grzeszne słodyczki) i zdrowe ! Jeden batonik, np o smaku bananowym z ciemną czekoladą od spodu ma 127kcal (30g) - jest rewelacyjny, dobry do pracy i na uczelnię oraz na chwilę słabości. Batonik jagodowy oblany w całości białą czekoladą ma 150kcal, jabłkowy bez czekolady 119kcal, a orzechowy 131kcal (nie pamiętam czy z czekoladą). Polecam w Tesco batoniki tej samej firmy - rewelacja ! Tanio, zdrowo, nieskokalorycznie, przepysznie! PS Oczywiscie Bel Vita są najlepsze w smaku (wręcz niepowtarzalne), ale za drogie jak na Grzeszek ;)

3) Barszcz instant- kocham go pić, jest pyszny, rozgrzewa w chłodne dni, jest obiadowy, a można go pić ile się chce, ma zaledwie 45 kcal w kubku! Ja najbardziej lubię Knorr, moja mama Winiary - ma mniej przypraw.

4) Jogurty naturalne - kalorii w miare mało, zalezy jakiej firmy, a niektóre są przepysznie kremowe (najbardziej w samku lubię Kremowy Zott - 99gr), a jak chodzi o małą liczbę kalorii, to kupujcie moje Panie małe opakowania i najlepiej tanie jogurty, albo Zott Jogovita - ma 75kcal/kubek. TSM 0% tłuszczu ma w kubku 101kcal.Jogurt nat. z Auchan z rączką ma w kubku 108kcal - też mało, bo jest duży.

5) Jabłka, pomarańcze, mandarynki, grapefruity - moje ulubione owoce! Jesz ile chcesz, a witaminy wzmacnaija organizm.

6) Herbata - podstawa mojego życia, aktualnie mam manię na leśną i przez całe życie na zdrowotną miętę :) NIE PIJĘCIE HERBTAEK Z SENESEM, TYCH W 3CH KROKACH ODCHUDZANIE ITD MOŻNA SIĘ NABAWIĆ NADWRAŻLIWOŚCI JELITA I DO KOŃCA ŻYCIA CIERPIEĆ I SIE WSTYDZIĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO JEST BEZ SENSU I NIC NIE DAJE. Nabieracie sie na reklamy, a tam liczy się tylko perswazja dla desperatek i technika komputerowa.

7) Rosół - 20kcal kubek.

POWODZENIA W ODCHUDZANIU I DUŻO SILNEJ WOLI I ZDROWEGO ROZSĄDKU!

PS Wiem, że to przepisy żadne tam nie są, ale sprawdzone pod względem kaloryczności i smaku produkty, które i WY możecie wykorzystać jako posiłki light z dobrym smakiem :))

#5
nadzwyczajna

nadzwyczajna

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 979 postów
Surówka witaminka ( mój pomysł)
banan
jabłko
marchewka
sok z cytryny
mogą jeszcze być rodzynki i pomarańcza

banana pokroić w plasterki, marchew i jabłko utrzeć na tarce,skropić sokiem, można dosłodzić

pycha

#6
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
Moi Drodzy Trudno jest mi napisac Wam jakis konkretny przepis ale ja z kolei jem bardzo duzo surowek,salatek owocowych i samych owocow :roll: Nie wiem jakie slodycze mozna jesc,bo ja nie lubie slodkiego i prakycznie wogole nie jem.Ale owocow i warzyw jem za to bardzo duzo :-D uwielbiam je... A salatke kazdy musi zrobic wedlug wlasnego uznania,bo wiadomo,ze kazdy z nas ma inny gust jezeli chodzi o jedzonko... Ale warzywa i owoce polecam...

#7
nadzwyczajna

nadzwyczajna

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 979 postów
zamiast czegoś słodkiego pieczywo ryżowe w polewie jogurtowej

#8
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
Nadzwyczajna Ty to rzeczywiście jesteś nadzwyczajna :-D , dzięki za pomysł z tymi wafelkami ryżowymi , kupiłam zwykłe bo innych nie było ale poszukam tych jogurtowych są naprawdę smaczne a z jogurtem pewnie jeszcze lepsze , wreszcie coś innego do chrupania niż pieczywo chrupkie ,
pozdrawiam :-)

#9
bazylinka

bazylinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 postów
staram się jeśc bardzo dużo sałatek,surówek.Wszystkie składniki dobieram wedłóg tego co akurat jest w lodówie albo na co mam ochote np:
sórówa z marchewy do obiadu:
duża marchew albo dwie mniejsze, kawałek selera pietruszka kawałek zielonej części pora lub szczypior(można dodać jabłko)
marchew pietruche seler(jabłko) zetrzeć na tarce na grubych oczkach dodać por lub szczypior wymieszać doprawić wegetą i pieprzem. wymieszać łyżeczke majonezu z jogurtem naturalnym polać warzywa wymieszać i gotowe!! Bardzo dobrze smakuje z piersią z kurczaka z grila lub z patelni teflonowej

[ Dodano: Wto 27 Mar, 2007 09:59 ]
sałatka na obiad:
sałata lodowa ser feta jajko papryka czerwona ogórek korniszon (można dodać jakieś mięsko np.chudą szynke,pierś z kurczaka)
sałąte rwe na szczępy ser jajko papryka ogórek w kostke ewentualnie wędlina wszystko razem mieszam doprawiam sosem przygotowanym z jogurtu majonezu(odrobinka majonezu)i przyprawy tzatziki pychota

#10
nadzwyczajna

nadzwyczajna

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 979 postów
pomidor, ogórek albo jakiekolwiek inne warzywko ( rzodkieweczka czy szczypiorek ), no według uznania i opakowanie serka granulowanego light plus łyżeczka albo pół przyprawy kamis fit do twarożków ( ma błonnik )
W ogóle te przyprawy są super. Do ryby, do mięsa, do zup i duszonych warzyw i do sałatek. Zamiast solić to zdrowe dietetyczne zioła. :lol:

#11
bazylinka

bazylinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 postów
a ja się kiedyś już zastanawiałam nad tymi przyprawami musze sprubować

#12
nadzwyczajna

nadzwyczajna

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 979 postów
są super, naprawdę

#13
Guest_Honey_*

Guest_Honey_*
  • Guests
a ja właśnie jem wafle kakaowe 0% dodatku cukru lekkie z Wawela:) mniam, jesz słodkie, a nie jesz :D

#14
Guest_limia_*

Guest_limia_*
  • Guests
Witam wszystkich! Polecam przepis na szybkie pyszne danie warzywne. Jest to kapusta pekińska(szybko się gotuje i jest lekkostrawna) gotowana z warzywami i sosem pomidorowym. Kapustę kroimy i gotujemy(można ugotować na kostce rosołowej) do tego dodajemy warzywka z mrożonek(według uznania, ja polecam fasolkę szparagową, paprykę, marchew, kukurydzę, brokuły, cebulę), trzeba pamiętać, aby warzyw była taka sama ilość, co kapusty. Kiedy warzywka będę już miękkie, ale nie rozgotowane, dodajemy do garnka koncentrat pomidorowy lub pomidory w puszce, przyprawy i zioła(ja najchętniej dodaję bazylię, oregano, chilli, pieprz, tymianek).Danie musi być dosyć gęste, żeby nie zrobiła nam się zupka!!!! :-D. Przed samym podaniem należy posypać danie jakąś zieleninką(pietruszka, koper, szczypior, co kto ma i lubi). Polecam to danie, ponieważ jest bardzo zdrowe, pyszne, można przygotować go większą ilość na kilka dni, w lodówce się nie zepsuje, a poza tym mamy dużą dowolność w jej przygotowywaniu :-) Smacznego. Porcja ma niecałe 200 kcal :-P

#15
IWCIA

IWCIA

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 2 postów
hej witam wszystkim polecam lekko strawna sałatke
gotowana marchewka starta na tarce o grubych oczkach ogorek kiszony pokrojony w kostke i troche pora do smaku troche soli morskiej i pieprzu i łyzka jogurtu nat lub majonezu light całosc wymieszac PTSZOTKA polecam do piersi gotowanej

#16
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
SAŁATKA Z TUŃCZYKIEM ok. 250kal.

3 łyżki ugotowanego makaronu
1/2 papryki
łyzka groszku
1/3 p. tuńczyka w sosie własnym
2 łyżki jogurtu
1 łyżeczka majonezu
pieprz

#17
Taika

Taika

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 2 postów
Lubię zapijać głód sokami warzywnymi. Ostatnio znalazłam cos bardzo fajnego. Jest w Biedronce sok Figurella. W skład wchodzą: pomidor, jabłko, marchew, burak, seler, brokuł, szpinak, por, cebula. Cenowo - rewelacja - za litrowy karton: 1.99 zł. W 100 ml soku 23 kcal. Genialna przekąska (a raczej przepijka) :). Bez zadnych wyrzutów sumienia moża wychłeptać całą szklanicę.

#18
jasmine

jasmine

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 069 postów
Ja niestety nie lubie sokow warzywnych, ale faktycznie pomysl jest niezly jesli ktos lubi ;-)

#19
jasmine

jasmine

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 069 postów
Ja polecam przepis na lekki, ale sycacy obiadek.

Ryz + tunczyk. Wymieszac.

Prawda, ze latwe? :mrgreen:

I to wszystko. Jesli ktos lubi tunczyka to powinno mu zasmakowac. Czasami jadam na cieplo, a latem na zimno prosto z lodowki ;-)

#20
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
może juz znacie ale dla mnie to nowość , odkryłam wczoraj przepyszny kefirek ogórkowo koperkowy , ma super smak ogórków kiszonych z koperkiem , mamało kalorii i po wypiciu czuję się syta , wreszcie jakaś nowość do urozmaicenia mojej dietki , polecam spróbować :-P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych