Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem mój i mojego dziecka - nadwaga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1
Paula

Paula

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 4 postów
Cześc mam na imie Paulina i mam problem z wagą swoją jak i mojego dziecka. Jeśli macie jakieś doswiadczenia w walce z otyłością dzieci to bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam zrospaczona matka.



...



...



#2
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
Witam Cię , jeśli chodzi o twój problem to doświadczenia jako takiego nie mam ,trudno tu co kolwiek powiedzieć , nie napisałaś ile dziecko ma lat, jaka waga itp., często dzieci są przekarmiane, jedzą nieregularnie , podjadają między posiłkami no i oczywiście bezgranicznie zajadają się słodyczami no i modne ostatnio chipsy. Zbyt mała ilość owoców i warzyw, dziecko mało aktywne. Jest wiele powodów otyłości u dzieci, nic nie napisałaś o swoim dziecku, dlatego trudno coś wywnioskować, być może potrzebna będzie porada specjalisty a może wystarczy tylko zmiana zasad żywienia. Napisz coś więcej o dziecku może wtedy będzie łatwiej coś poradzić Acha , jeśli Ty masz też problemy z wagą to może to sprawa genetyczna?

Pozdrawiam

#3
Paula

Paula

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 4 postów
Czesc Becia faktycznie moło napisałam na temat swoich problemów już to naprawiam. Moja córka ma 10 lat i waży 55. Urodziła sie miesiąc wcześniej i ważyla zaledwie 2kg, do 3 roku życia miala ciagle niedowage potem zachorowała ciężko na nerki i w przeciagu roku miała już 10 kilo nadwagi. Nerki wyleczylismy ale niestety nadwaga sie utrzymała i teraz możemy już tylko mówic o cieżkiej otyłości. Cały czas staramy sie cos z tym zrobic na początku było trudno bo małe dziecko nie bardzo rozumie dlaczego nie moze jesc słodyczy i innych niezdrowych rzeczy którymi objadają sie jej rówiesnicy. Teraz sama zaczyna zauważac swój problem i już jest troche łatwiej. Obecnie razem walczymy z tym problemem nie jemy białego pieczywa słodyczy i wielu innych rzeczy, chodzimy na basen. Mam nadzieje że znajde tutaj mamy majace podobny problem. Dziekuje za Twoje zainteresowanie i jeśli miała byś jakieś pomysły na ciekawe dietetyczne dania to z góry dziekuje. Pozdrawiam Paula.

#4
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
Witaj Paulo , rzeczywiście jak na. 10 letnią dziewczynkę to waga jest duża. Na pewno Twoja córka brała dużo leków podczas choroby co też często wpływa na masę ciała .Wiem jak trudno wyeliminować słodycze u dziecka bo sama też zauważyłam , że mój 5 letni syn nie potrafi bez nich żyć i postanowiłam to zmienić tym bardziej , że ja sama mam ten problem /po prostu uwielbiam słodycze/ Wprowadziłam kilka zmian , zamiast typowych słodyczy –jogurty , sałatki owocowe , kisiel z jabłkiem , kefir zmiksowany z owocami / najlepiej bez cukru / ryż czy makaron z owocami , mały polubił to i teraz niedomaga się batonów, ciastek itp., jak już słodkie to tylko w niedziele jakiś drożdżowy, babka czy z owocami , galaretka .
Jeśli chodzi o typowe dietetyczne dania to nie mam ,po prostu dla siebie sama wymyślam , zliczam kalorie , sumuję i wiem ile potrawa ma mniej więcej kcal ,.unikam tłuszczy , węglowodanów.
Paula jeśli chodzi o twoją córkę to może powinnaś zdecydować się na wizytę u dietetyka , bo dziecko ma inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze , witaminy niż osoba dorosła a to jest dziewczynka , która pewnie niebawem wejdzie w okres dojrzewania , więc na własną rękę bym nie ryzykowała . A tak na pocieszenie to miejmy nadzieję , że córka wyrośnie z tego. :->

Może to co pisze nie bardzo Ci się przyda ale chciałabym Ci jakoś pomóc bo sama byłam kiedyś dzieckiem otyłym i wiem jaki to problem nie tylko dla rodziców ale i dla samego dziecka .

pozdrawiam :->

#5
Paula

Paula

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 4 postów
Bardzo dziekuje za Twoje wsparcie. Myśle że to najwyższy czas żeby zacząc coś z tym zrobic bo pózniej jest już coraz gorzej. Znam to ze swojego doświadczenia, sama jako dziecko i nawet troche teraz mam z tym problem. Niechce aby moje dziecko przeżywało to co ja w szkole. Teraz jeszcze jest mała i jakos tego nie zauważa ale pozniej. Bardzo za wszystko dziekuje i mam nadzieje że to nie koniec naszej korespondencji. Pozdrawiam Paulina

#6
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
Cześć Paula to znowu ja :-> , wcześniej pisałaś , że sama też masz problem z wagą ale nigdzie nie zauważyłam żebyś o tym napisała , ile chcesz schudnąć , co zamierzasz zrobić jaką dietę zastosować chcesz?

Pozdrawiam :->

#7
Paula

Paula

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 4 postów
Czesc Becia. No niestety tez borykam sie z tym problemem przy 168cm waże 85 kilo bardzo dużo. Zamierzam zrzucic 15 ale właśnie nie wiem jaką diete zastosowac. Podoba mi sie ta kopenhaska ale jakos nie jestem przekonana. A Ty jaką diete stosujesz?

#8
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
Swego czasu stosowałam przeróżne diety , gdyż z nadwagą borykam się od dzieciństwa, ale doszłam do wniosku , że najlepsza jest dla mnie dieta 1000kcal, dzięki której nie ,czuję aż tak bardzo głodu i nie jest monotonna , a po za tym po tych wszystkich dietach cud waga rosła podwójnie . tylko ważne jest aby po 1000kcal, tzn. po zakończeniu diety stopniowo zwiększać kcal. Stosowałam ją ok. 14 lat temu i z 65kg. zjechałam do 53w ok. 3 mce.i trzymałam się kilka ładnych lat , póżniej było 63 , ciąża – 88 :oops: /rekord/ a w tej chwili przez 3 tygodnie z 73 spadłam na 69 :-> . Dla jasności mam 156 wzrostu. :-|

#9
Guest_justyna_*

Guest_justyna_*
  • Guests
ja też borykam się z moją wagą.ciągle mówie sobie że od jutra będe się odchudzać i tak na okragło


#10
nadzwyczajna

nadzwyczajna

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 979 postów
Ja kopenhaską stosowałam parę razy. udawało się zrzucić 7 kilo na przykład, ale efekt yoyo murowany.przytyłam z nawiązką
nie polecam, ale to tylko moje zdanie

#11
jasmine

jasmine

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 069 postów
Witaj Paula!

Przede wszystkim nie wolno dziecka odchudzac ograniczajac posilki. Corka ma nadwage na pewno spowodowana choroba a nie obzarstwem. Trzeba pamietac, ze 10 letnie dziecko potrzebuje wszystkich skladnikow odzywczych.

Prawda jest taka, ze corka ciagle rosnie. Jesli nie tyje, to po prostu sie "wyciagnie". Niech je duzo warzyw, owocow, kolacje o 18.

Zycze Wam wszystkiego najlepszego!
Pozdrawiam.

#12
Guest_Katya_*

Guest_Katya_*
  • Guests
Dziewczyny napiszcie proszę jak liczyć te kalorie. :roll: :roll:

#13
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
Katya do kalorii masz wszedzie tabele-wiec poszukaj w necie i na pewno cos znajdziesz.Poza tym w miare uplywu czasu sama bedziesz wiedziala mniej wiecej co ile ma kalirii

#14
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
A poza tym na naszym forum tez sa tabele z kaloriami :lol: Paula wspolczuje Twojej coreczce-dzieciaki jej na pewna dogryzaja napisz jak Wam idzie dieta pozdrawiam

#15
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
Paula co się z tobą dzieje ? odezwij się do nas
pozdrawiam :->

#16
Kama36

Kama36

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 4 327 postów
Ja mam 11letnią kuzynkę też z nadwagą ile nie wiem.Wczoraj ją widziałam miałam na sobie fajną spódniczkę jej się bardzo podobała a mi wydaje się trochę za krótka więc chciałam jej ją dać i ona się w nią nie zmieścił :shock: Strasznie mi jej żal jest młoda i nie zdaje sobie z tego jej mama(150kilo)ciągle powtarza jak ty wyglądasz od dziś się odchudzasz nikt cię nie będzie chciał i podaje na kolację np.trzy śląskie.Przerażające to dziecko ma małe szanse na to żeby być szczupłym zła dieta złe nawyki żywieniowe zero wsparcia.Jej to narazie nie przeszkadza ale jak długo ?I nic nie da się zrobić bo jak im powiem że powinna coś zrobić to jeszcze mi sięoberwie że to dziecko dobrze wygląda że ma grubsze koleżanki normalnie błędne koło
Dołączona grafika

#17
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
Kama36, no to faktycznie żal dziecka-a nie wierzę,że jej to nie przeszkadza-dzieciaki w szkole jej na pewno dokuczają...echhhhhhhhhhhhh naprawdę przykro :-/

#18
awe74

awe74

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 2 postów
Witam :) mam ten sam problem co Paula niestety :( moj 10 letni syn przy wzroscie 140 cm wazy 54 kilo. 2 raz w tygodniu przez 1,5 h trenuje pilke reczna, 2razy ma gimnastyke korekcyjna i raz basen tak ze rusza sie . Fakt ze do tej pory nie stosowalm zadnej diety ( nie liczac ograniczen w ilosci podawanego jedzenia) bo wydawalo mi sie ze panuje nad sytuacja ale chyba nie skoro dostalm propozycje od lekarz sierowania do poradni dla otylych . Pozdrawiam

#19
nadzwyczajna

nadzwyczajna

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 979 postów
Dziś w Rozmowach w toku był poruszony problem otyłych dzieci.

#20
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
o kurcze chciałam oglądać bo widziałam reklamę i całkiem zapomniałam :-/

Witaj awe, trudno mi co kolwiek poradzić bo nie mam tego problemu z dzieckiem( chociarz sama byłam otyłym dzieckiem)ale skoro od lekarza dostałaś skierowanie do poradni to powinnaś pójść ,pewnie coś doradzi i znajdzie problem, może wystarczy zmienić nawyki żywieniowe , wyelimin ować bądż ograniczyć słodycze i napoje słodkie i gazowane




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych