Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem mój i mojego dziecka - nadwaga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#21
awe74

awe74

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 2 postów
Paula ja rowniez mam nadwage ,z ktora walcze i dziecko tez z nadwaga .Oprocz tego ze ma obciazenie genetyczne ( w obu rodzinach sa grubaski) zaczelam sie zastanawiac czy fakt ze bedac z nim w ciazy dostawalam hormony nie wplynal na jego tusze. Mysle ze zanim zaczniesz ja katowac dieta powinnas zrobic jej badania na tarczyce . A jesli okaze sie ze to nie to ,tylko nadmiar jedzenia -polecam taniec zarowno dla Ciebie jak i dla corki . Ja w ciagu 3 miesiacy chodzac 2-3 razy w tygodniu na taniec stosujac diete MŻ( MNIEJ ŻREC)schudlam 9 kilo, a samopoczucie po tancu jest niesamowite i wydaje mi sie ze dla corki bedzie to niezla zabawa, a napewno lepsze niz cwiczenie brzuszkow na przymus. Pozdrawiam.



...



...



#22
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
awe74, no z tym tańcem to świetny pomysł-normalnie :win: dla Ciebie :tongue:

#23
nina

nina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 postów
Moja mała też ma nadwagę ma 5 lat i waży 22 kg, w sumie 5 lat bedzie miała za dwa tygodnie. Nie jest bardzo gruba ale wśród rówieśników jest pulchniejsza. Staram się jej zapewnić wiele ruchu, ostatnio kupiłam jej rolki i razem szalejemy, jest bardzo uparta po mamie :lol: więc ciągle jeździ czasem z mamą :grin: Myślę ze jej otyłość w dużej mierze spowodowana jest tym iż po przedszkolu szła do babci ( ja jeszcze jestem w w tym czasie w pracy) gdzie jadła dwugi obiad i zawsze coś jeszcze) teraz mam nadzieje że się to zmieni bo chcę przepisać jeą do innego przedszkola z którego będę mogła ją sama odbierać. Nie chcę aby moje dziecko było grubasem, ale nie mam zamiaru jej głodzić ani faszerować jakimiś specyfikami na odchudzanie.
Dołączona grafika

#24
szczypta_cukru

szczypta_cukru

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 081 postów
ktoś mi mowił ze komórki tłuszczowe buduja sie własnie u małych dzieci.. tj powstają.. później juz nie.. i np dorosłe osoby moga tylko spłaszczyć te które powstały za czasów maleńkości..

dlatego bardzo liczy sie profilaktyka... super robisz ze zapewniasz małej ruch :clap2:
Dołączona grafika

#25
Deesis

Deesis

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 19 postów
ja bylam grubym dzieckiem :-/ przy wzroscie 146cm wazylam 52kg :shock: kiedys bylam chora i poszlam z mama do lekarza i pani doktor polecila mojej mamie zebym jadla np kurczaka ale bez tej skorki, pila mleko 0,5% (swoja droga wydaje mi sie ze lepsze jest 1,5% :-P ), dawala mi jak najwiecej warzyw, owocow, jezdzila ze mna na rozne wycieczki rowerowe.. szczerez nie wiem czy to wlasnie to mi troche pomoglo czy po prostu ja sama nie zebralam sie w sobie (jako male juz dziecko :lol: ), ze sama pani doktor mi tak powiedzialam (a to juz musialo byc dla mnie 'cos' zlego ze ona to mowi :-? ) a bardzo biore do siebie czyjes slowa.. :-)
Dołączona grafika

#26
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów

a bardzo biore do siebie czyjes slowa..

echhhhhhh to Ci tegozazdroszczę bo ja zazwyczaj jednym uchem wpuszcze a drugim wypuszcze :mrgreen:

#27
Deesis

Deesis

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 19 postów

echhhhhhh to Ci tegozazdroszczę bo ja zazwyczaj jednym uchem wpuszcze a drugim wypuszcze :mrgreen:

spokojnie :tongue: ucze sie tez tak robic od mojego chlopaka :grin: ale ciagle jeszcze jak uslysze jakis komentarz na moj temat to sie troche wsciekam :evilmad: (i tak juz jest lepiej bo kiedys od razu plakalam :grin: )
Dołączona grafika

#28
Lucas_21

Lucas_21

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 postów
Wiatm. Mam pytanie. Waże ok 95 kg niestety i chciłabym schudnąć te 10 kg chociaż. Pytanie. Co jest, ile razy dziennie ( oczywiście jakieś normalne rozsądne jedzenie, nic wymyślanego jak na innych forach piszą, śniadanie z jakiś owoców za 100 zł czy coś :/ ). Co robić żeby zżucić kg-y ( chodzi mi jakieś zwykłe czynności np bieganie, rower itd. i ile bym musiał np. przejchać rowerem żeby coś schudnąć ile dni tak robić itd.) ??? Pytałem i czytałem na innych stronach, ale nic ciekawgo... :/

#29
Enivr0

Enivr0

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 79 postów
w sumie to zapewnić mu jak najwięcej ruchu :) a przy tym robić mu pożywne jedzenie NIE Fast food ;-)
Dołączona grafika

#30
Enivr0

Enivr0

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 79 postów

Ja mam 11letnią kuzynkę też z nadwagą ile nie wiem.Wczoraj ją widziałam miałam na sobie fajną spódniczkę jej się bardzo podobała a mi wydaje się trochę za krótka więc chciałam jej ją dać i ona się w nią nie zmieścił :shock: Strasznie mi jej żal jest młoda i nie zdaje sobie z tego jej mama(150kilo)ciągle powtarza jak ty wyglądasz od dziś się odchudzasz nikt cię nie będzie chciał i podaje na kolację np.trzy śląskie.Przerażające to dziecko ma małe szanse na to żeby być szczupłym zła dieta złe nawyki żywieniowe zero wsparcia.Jej to narazie nie przeszkadza ale jak długo ?I nic nie da się zrobić bo jak im powiem że powinna coś zrobić to jeszcze mi sięoberwie że to dziecko dobrze wygląda że ma grubsze koleżanki normalnie błędne koło


biedna :cry:

a może postarasz się jej pomóc? najgorszy jest pierwszy krok nie które osoby potrzebują pomocy od osób np. z rodzinny żeby zacząć ;)
Dołączona grafika

#31
Enivr0

Enivr0

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 79 postów

Wiatm. Mam pytanie. Waże ok 95 kg niestety i chciłabym schudnąć te 10 kg chociaż. Pytanie. Co jest, ile razy dziennie ( oczywiście jakieś normalne rozsądne jedzenie, nic wymyślanego jak na innych forach piszą, śniadanie z jakiś owoców za 100 zł czy coś :/ ). Co robić żeby zżucić kg-y ( chodzi mi jakieś zwykłe czynności np bieganie, rower itd. i ile bym musiał np. przejchać rowerem żeby coś schudnąć ile dni tak robić itd.) ??? Pytałem i czytałem na innych stronach, ale nic ciekawgo... :/

ja jestem za bieganiem i brzuszkami to robi swoje :) wejdz na ( <- Tam gdzie są puste miejsca wpisz kropki). i tam masz wszystko na temat nie go... BTW każdy rodzaj aktywności fizycznej jest najlepszy chyba :)
i musisz mieć duża mobilizacje nie licz ile dni potrzebuje żeby widzieć efekty.... potrzeba 2 tygodni nie kiedy żeby zobaczyć pierwsze efekty nie kiedy efekty są widziane po miesiącu :)
P.S dasz rade :) oooo jeszcze następny mi pomysł wpadł skakanie na skakance ;P chyba jutro zacznę na niej skakać :)

#32
kkasiaa123

kkasiaa123

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 135 postów
Moja kuzynka ma 14 lat.. od zawsze praktycznie ma nadwage.. i to sporą.. teraz wykryto u niej pierwsze objamy cukrzycy.. ciotka wkoncu sie opamietała i nie daje jej juz na obiac cukierków czy 5 zł na chipsy lub fast foody;/ zaczeła jezdzic na rowerze .. je zdrowo i jest coraz lepiej ;] ehh nie rozumiem jak mozna karmic dziecko tylko takimi smiecmi... juz lepiej nie dawac nic jesc.. po 5 godzinach zgłodnieje i samo wpadnie do lodówki zeby zjesc normalny posiłek.. czase trzeba drastycznie . bo łagodnie nie pomaga..

#33
Angelinka

Angelinka

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 2 postów
ja moją corkę odchudzam, choc sama jestem szczupla. Moja corka za bardzo lubila fast foody, chipsy, kanapa , mama w pracy, nie mial kto przypilnowac.. i tak przytyla... teraz wspólnie z córką się odchudzam, daje jej mniej jeść, i dodatkowo witaminy- floradix kindervital, ktore poprawiają przemianę materii i w dodatku są bezpieczne- do tego zero fast foodow, duzo zielonej herbaty (nieslodzonej) i codzienna ginastyka- cwiczymy ok 30 min. to moj sposob na pomoc mojemu dziecku

#34
zimna Zośka

zimna Zośka

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 6 postów
Przede wszystkim prewencja od najmłodszych lat ! Starać się karmić dziecko własnym mlekiem conajmniej do 12 miesiąca życia. Do drugiego roku życia nie podawać dziecko żadnych słodyczy ! Małemu dziecku jeśli nie będzie podawać się słodyczy to nie będzie się ono ich domagać, bo skąd ma znać smak słodyczy. Edukować babcie, ciocie, znajome, że lepiej kupić dziecko jakiś owoc czy jogurt. Do ok. 4 roku życia kształtują się komórki tłuszczowe u dzieci, jeśli do tego czasu dziecko będzie otyłe, to niestety raczej na pewno w swoim życiu będzie zmagać z nadwagą. Regularność posiłków to też jest istotna sprawa. Jeśli kupujemy gotowe posiłki dziecku to sprawdzać na opakowaniu co jest w składzie. Zazwyczaj takie gotowe posiłki są wysoko przetworzone i niestety też źle wpływają na wagę. No i oczywiście zdala od chipsów, frytek, fast-foodów, słodyczy. Dużo ruchu (zdala od telewizorów, komputerów !), rodzice w miarę swoich możliwości powinni dzieci zachęcać do ruchu i spacerów.

#35
wiki77

wiki77

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 597 postów
moja przyjaciólka ma otyłą córkę-kazda nagroda to wizyta na pizzy.....a w pokoju zawsze stoi talerzyk ze slodyczami....ręce opadają

#36
Asia25

Asia25

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 2 postów
otyłe dziecko trzeba odchudzac ale z rozwagą, ja odchudzam sie u dietetyka moja kolezanka była tam z 6 miesiecznym dzieckiem wiec ze starszym tym bardziej specjalista doradzi nie ma co kombinować na dzieciach i oszczędzać Pani Aneta z halsy ma podejscie do dzieci:)

#37
zdrowymarcin

zdrowymarcin

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 121 postów
Przeczytałem powyższe wpisy i nasuwa mi się refleksja.
Dlaczego rodzice chcą odchudzać swoje dzieci zamiast wprowadzić zdrowy styl odżywiania. Jeżeli naprawde chcesz zdrowia dziecka i swojego w optymalnej sylwetce zainwestuj czas w wiedzę.
Dlaczego ktoś pyta ile musze dziennie jeździć na rowerze, czy biegać aby schudnąć. Zrób to poprostu. Zacznij jeździć, spacerować, pływać lub biegać.
Wprowadź zdrowy styl życia w diecie i ruchu a efekty przyjdą.
Co prawda trudno się niektórym odnaleść w potoku informacji jaki mamy w sieci i poza nią.
Jeżeli kochasz swoje dziecko, zadbaj o jedzenie jak najmniej przetworzone lub surowe (owoce, soki wyciskane w sokowirówce, kiełki zbóż to też rewelacyjne pożywienie)

Wiem że trzeba sie nieco w to zaangażować.
Wiem też, że matka zdolna jest do niesamowitych poświęceń dla swojego dziecka.
Dlatego jeszcze raz polecam zapoznawać sie z tematem zdrowego odżywiania napewno szeroko omawianego na tym forum.

Pozdrawiam :-)

#38
Fatman

Fatman

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 4 postów

Dlaczego rodzice chcą odchudzać swoje dzieci zamiast wprowadzić zdrowy styl odżywiania.


Zgadzam się z tobą. Należy wyrobić zdrowy styl życia i jedzenia.
Tylko coś takiego musi odbywać się pod nadzorem jakiegoś specjalisty od dietetyki.
Trochę dietetyków znalazłem np. na Favore. pl (nie podaję linka bo i tak nie można)

Konsultacje trochę kosztują, ale to zostaje na lata - wiedza jak dobrze się odżywiać, bo czasem bywa tak, że nadwaga jest wywołana jednym szkodliwym czynnikiem. A taki dietetyk potrafi to zdiagnozować.

#39
youkali

youkali

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 8 postów
Najtrudniej walczy się z tłuszczem zahodowanym w dzieciństwie... wiem coś o tym...

#40
niemloda

niemloda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 postów
Świetnie, że chodzicie razem na basen. Bardzo ważne, że mała ma wsparcie. Może zapisz małą na jakiś kurs tańca - teraz to bardzo modne. Będzie się dobrze bawić, a przy okazji schudnie. Poza tym taniec może się np. okazać jej pasją, bo przecież każda mała dziewczynka marzy, żeby zostać aktorką, piosenkarką albo tancerką.
[wymoderowano]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych