Skocz do zawartości

Zdjęcie

Domowe sposoby na przeziębienia i inne dolegliwości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#1
sabina

sabina

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 9 837 postów
Piszcie o swoich sposobach :-)



...



...



#2
bunia

bunia

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 1 postów
Herbatka z miodem i cytryną- na temperaturę
Syrop z cebuli- na kaszel
Inhalacje z solą- na anginę

#3
sabina

sabina

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 9 837 postów
mleko z miodem na gardło

#4
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
Na kaszel syrop z cebuli
3 cebule
3 łyżki miodu
2 ząbki czosnku rozgniecionego
Jak puści sok to dodaję sok z ½ cytryny

Cieszę się ,że coś się tu dzieje :-D

#5
jaszczurka

jaszczurka

    Pogromca fa?dek

  • Members
  • 358 postów
Na wrzody żółąka :

kuracja trwa 3 tygodnie , trzeba pic napar codziennie rano na czczo
szykujemy wieczorem poprzedniego dnia :

1 duza łyżka siemienia lnianego ( w całosci)
1 łyzeczka rumianku
1 łyzeczka jałowca ( zmiażdzyć ziarenka)

zalewamy troche wiecej jak szklanka wody w ganuszku , doprowadzamy do wrzenia , wyłaczamy gaz( prąd czy coś tam innego) przykrywamy i juz
rano trzeba to lekko ogrzac , zamieszać i przecedzic , wypić

moj ojciec wyleczył sobie wrzody - nawet lekarze byli w szoku

jesli nie pomogło , trzeba powtórzyc po 1-2 tygodni ( znów 3 tygodnie)

polecam ziółka
Dołączona grafika
[/url]

#6
sabina

sabina

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 9 837 postów
kurde musze sobie zrobić u mnie już podejrzewali wrzody

#7
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
Na biegunke należy pić tylko coca cole i jeść słone paluszki . W zeszłym roku miałam taką jelitówke że całą noc spędziłam w łazience , rano zadzwoniła koleżanka i poleciła mi właśnie cole , wydało mi się to śmieszne ale z bezradności wysłalam męża do sklepu i po 2 godz, czułam się dużo lepiej , i od tej pory uważam to za najlepsze lekarstwo przy biegunce , dzieciom podobno trzeba cole podać bez gazu .

#8
bazylinka

bazylinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 postów
ta cola też działa na wymioty szczególnie u dzieci.Kiedyś myślałąm że to bujda ale wyprubowałam i naprawde działa

#9
sabina

sabina

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 9 837 postów
a ja słyszałam ze cola działa na ból żołądka

#10
jasmine

jasmine

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 069 postów

Na biegunke należy pić tylko coca cole i jeść słone paluszki . W zeszłym roku miałam taką jelitówke że całą noc spędziłam w łazience , rano zadzwoniła koleżanka i poleciła mi właśnie cole , wydało mi się to śmieszne ale z bezradności wysłalam męża do sklepu i po 2 godz, czułam się dużo lepiej , i od tej pory uważam to za najlepsze lekarstwo przy biegunce , dzieciom podobno trzeba cole podać bez gazu .


:shock: :shock: :shock:

Powaznie? Cos nieprawdopodobnego! Jestem w lekkim szoku, ale jak mnie nie daj boze dopadnie, to wyprobuje :mrgreen:

#11
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
bazylinko ja u dziecka nie próbowałam ma 5 lat bo sie bałam , a czy trzeba odgazować ją bo tak słyszałam ?

jaśmine co do dorosłych leczenie colą to naprawdę rewelacja, oczywiście nie zyczę ci tej przypadłości ale jeśli cię kiedyś dopadnie to wypróbuj , naprawde działa :->

#12
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
na ból głowy pomocna może być herbata z imbirem

#13
Lexy

Lexy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 postów
Na przeziębienie:
- gorące mleko z czosnkiem i miodem na noc;
- inhalacja z kropelkami miętowymi na katar;
- herbatka malinowa;
- sok z cebuli z cukrem;
- na spore problemy z gardłem - zjeść ząbek czosnku ;-)

#14
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
od trzech dni pęka mi głowa , niestety mój sposób z herbatką z imbirem mnie zawiódł :-| , może znacie jakieś sposoby? Błagam bo chyba zwariuje :yikes:

#15
jasmine

jasmine

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 069 postów
Hm, no na mnie dziala sen, ale jesli Ciebie boli od 3 dni to nie wiem.. To juz chyba jest migrena :-(

#16
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
tak , tak to migrena więc leki praktycznie na mnie nie działają :cry:

#17
Lexy

Lexy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 postów
A jakie masz dokładnie objawy? Zwykły ból głowy, nawet kilkudniowy, to nie migrena. Migrena objawia się inaczej u każdego, ale zwykle do bólu głowy dołączają się m.in.: wrażliwość na światło i dźwięk, zaburzenia koncentracji a przez to także mowy (raz tak miałam i nie mogłam w ogóle mówić, bo głowa mnie tak bolała, że nie mogłam się skupić nawet nad połową zdania), zaburzenia wzroku, czyli tzw. mroczki - objawy są takie, jakbyś spojrzała przypadkowo w słońce i potem nie widziała części tego, na co patrzysz.

Na migrenę używałam różnych leków, ale ja mam najczęściej takie krótkie bóle pochodzenia migrenowego, które przechodzą po godzinie, a jeśli jakiś lek zaczyna działać to też właśnie po takim czasie, więc nie ma sensu niczego brać. Tylko kilka razy migrena trwała u mnie dłużej, np. zaczęła się jednego wieczora, więc poszłam spać (na szczęście mimo bólu mogłam zasnąć) i rano nadal miałam. To właśnie wtedy z rana miałam zaburzenia mowy i przeszło mi dopiero popołudniu. Koszmar. A co najgorsze, jak już raz ma się migrenę, to nawet jeśli są 2 lata przerwy to nie oznacza, że ona minęła :-( Ja podczas wakacji miałam kilka migren w ciągu jednego tygodnia. Potem nagle nic przez ponad pół roku i znowu jedna itd.

#18
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
objawy-ból pulsujący jednej strony , światłowstręt , mdłości , czasami wymioty i łzawienie oka po stronie bólu , dzisiaj np, boli mnie strona lewa, wczoraj prawa, lekarze twierdzą że to migrena , chyba już wszystkie tabletki bez recepty stosowałam i kilka na recepte ale efekt rzaden , chwytam się domowych sposobów , czasem przynoszą ulgę ale nie zawsze , dlatego może znacie jakieś sposoby o których ja nie słyszałam? dziękuję za zainteresowanie :->

#19
Lexy

Lexy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 postów
A robisz sobie okłady z mokrego ręcznika? To trochę pomaga na ból głowy. Zasłoń okna, wyłącz światło i komputer, i odpoczywaj. Na mdłości, z tego co wiem, dobra jest herbata miętowa bez cukru. Niestety migrena tak samo nagle się zaczyna, jak i kończy, więc daj znać jak już się będziesz dobrze czuła. Dobrze jest zapisywać sobie gdzieś, co jadłaś, co robiłaś w dniu, w którym złapała Cię migrena. Dzięki temu przeanalizujesz, od czego mogła się zacząć. Czytałam, że czasem może zaszkodzić czekolada, zmęczenie i często też migrena pojawia się wraz z bólem zęba.

ps. Odżywiasz się dobrze?

#20
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
tak Lexy okłady robię zawsze , jednak dzisiaj za twoją namowa położyłam sie trochę z takim mokrym okładem , wcześniej wypiłam melisę , i dzięki bogu po 3 dniach męczarnia sie skończyła :->
pozdrawiam :->




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych