Skocz do zawartości

Zdjęcie

Domowe sposoby na przeziębienia i inne dolegliwości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#41
Agnieszka71

Agnieszka71

    Dietowa szycha

  • Members
  • 9 287 postów
NALEWKI ZE SLONECZNIKA
1
najlepiej przygotowac je latema zima beda dobre do zbicia zbyt wysokiej temperatury,ktora jest objawem grypy lub innego podobnego schorzenia

Bierzemy w rownych ilosciach swieze liscie i paczki slonecznika oraz spirytus 70%.Liscie drobno kroimy i zalewamy je z paczkami na 8-10 dni spirytusem.Po tym okresie wyciskamy na plotnie i filtrujemy.Gotowa nalewke przelewamy do butelek

2
Bierzemy suche liscie albo promienie kwiatowe(moze ktos wie co to jest?????????)slonecznika(1 czesc),wodka czysta 40 %(5 czesci)Kruszymy liscie albo kwiaty ,zalewamy wodka i po 8-10 dniach filtrujemy przez wate

Stosowanie obu nalewek:dorosli pol kieliszka 50g,dzieci 20-30 kropli 3-4 razy dziennie



...



...



#42
Agnieszka71

Agnieszka71

    Dietowa szycha

  • Members
  • 9 287 postów
A tu cos specjalnie dla Beci
Beciu na zdrowko

WINO Z JEMIOLA


stosowac przy nadcisnieniu

40g swiezych lisci jemioly zalewamy 1litrem bialego wina slodkiego i pozostawiamy na 10 dni,mieszajac co jakis czas.Nastepnie przecedzamy i mamy wino.

Stosowanie:pijemy 2x dziennie po 1\4 szklanki przed jedzeniem.Kuracje stosowac przez 2
tygodnie





NALEWKA KLASZTORNA Z BZU CZARNEGO


stosowac przy goraczce.



5 dorodnych kielichow dojrzalych owocow bzu czarnego zalewamy w szczelnym sloiku 1 litrem dobrego bialego wina gronowego.Co pewien czas potrzasamy sloikiem dla lepszego wymieszania sie skladnikow.Po 2-3 tygodniach nalewke odcedzamy przez gesta gaze,wyciskamy resztki ziol i zlewamy ja do butelek,najlepiej z ciemnego szkla.

Stosowanie:nalewke najlepiej jest stosowac profilaktycznie,zazywajac po 20-30 kropli np.z herbata ziolowa czy kompotem.Nalewka wplywa napotnie i uodparnia organizm na infekcje.Najlepiej stosowac wieczorem przed snem.

#43
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
a ja własnie dzisiaj skroiłam dużą cebulę, dwa ząbki czosnku, zasypałam cukrem i juz puszcza sok, jeszce trochę i dodam soku z ytryny i bedę sobie to piła, może na coś pomoże :hmmm:

#44
Anusiak

Anusiak

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 12 306 postów

może na coś pomoże :hmmm:

Taki specyfik - paskudny z resztą jak sto diabłów, piłam zawsze na kaszel. Nawet skuteczny był.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#45
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
fakt-córce dawałam ,ale zawsze starałam sie nie pokazać swojej miny na ten zapaszek - :sick: ona piła ,ale dla mnie-pfuj :-P
Becia podziwiam :win:
Dołączona grafika Dołączona grafika

#46
Asiula

Asiula

    Dietowa szycha

  • Members
  • 2 100 postów
A mnie ten specyfik nawet smakował tylko ja piłam z samej cebuli i cukru bez czosnku i cytryny.
Dołączona grafika

#47
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
a wiecie,że z ta cytryną jest nawet dobry, nie czuc tak czosnku i cebuli , dopiero po chwili w buzi jest smak czosnku, ale co tam gorsze sie piło byle dla zdrówka bo juz sama nie wiem czego się łapać :lol:

#48
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
post pod postem ale to było kiedyś :lol:


SYROP CEBULOWY (znalazłam przed chwila w gazetce)

cebulę zmiksować, połaczyć z taką samą ilością miodu n.
zagotować . Pić 3-5 razy dziennie po 1 łyżce stołowej.
Wzmacnia, leczy i chroni drogi oddechowe.

#49
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
ale zagotować? miód niby pod wpływem wyższej tem .traci swoje własciwości-to jak to jest? :hmmm:
Dołączona grafika Dołączona grafika

#50
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów

miód niby pod wpływem wyższej tem .traci swoje własciwości-to jak to jest?


też o tym słyszałam, ale tak jest napisane w tej gazetce :hmmm:

#51
sabina

sabina

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 9 837 postów
ja kroje cebule i zasypuje cukrem

#52
Kluseczka

Kluseczka

    Pogromca fa?dek

  • Members
  • 358 postów

ja kroje cebule i zasypuje cukrem

Pychota. Dołączona grafika Moje ulubione lekarstwo z dzieciństwa.
A co do miodu to prawda, nawet herbatę jak sie słodzi miodem, to taką o temperaturze około 60 stopni.

#53
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów

nawet herbatę jak sie słodzi miodem, to taką o temperaturze około 60 stopni.


macie rację , bo też tak słysząłam ale niestety przepis ten nie jest mój a z gazety, więc nie wiem ;-)

tak jak pisałam ja do cebuli przesypanej cukrem dodaję jeszce czosnek przeciśnięty i sok z cytryny :-P

#54
nadzwyczajna

nadzwyczajna

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 979 postów

ja kroje cebule i zasypuje cukrem


U mnie tak samo się robi :chef:

#55
perissa

perissa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 postów
ja na gardło stosuję wodę z solą jako płukankę, zabija wszelkie bakterie, o ile stęzenie soli jest odpowiednie...

#56
miyollia

miyollia

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 22 postów
Ja staram się pić zimą duze ilości herbaty z cytryną i z miodem. Oczywiście jak mnie już coś złapie to wtedy syrop z cebuli jako środek z dzieciństwa.. tylko że ja nienawidziłam tego syropu :/ A teraz jakoś daję radę pić.. bo wiem że pomaga.

#57
tasiem

tasiem

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 postów
Dla mnie cytryna i miód. Czasem skusze się na kanapkę z czosnkiem - tost z rozsmarowanym na gorącym maśle ząbkiem:)

#58
calineczka

calineczka

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 51 postów
czosnek zjesc i syrop z cebuli

#59
Mamcia1

Mamcia1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 postów
Ja robię tak:
Sok z jednej cytryny, 2 łyżki miodu, 2 ząbki czosnku przeciskam przez praskę dodaję szklanke przegotowanej wody, mieszam i zostawiam na noc w lodówce.
I wtedy na drugi dzień można podawać :)
A na kaszelek zaparzam majeranek z tymiankiem później troszkę naparu, wody i pić jak herbatkę

#60
Lucjan

Lucjan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 postów
Majeranek z tymiankiem? Smaczne toto?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych