Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mami bierze sie za siebie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
16 odpowiedzi w tym temacie

#1
mami

mami

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 8 postów
Witajcie,

jak wiekszosc tutaj zgromadzonych, mam nadzieje, ze ten blog pomoze mi w kontrolowaniu siebie i pelnej mobilizacji. Mam rowniez nadzieje, ze i innym pomoze :-)

Prawie cale zycie mam nadwage wieksza lub mniejsza i nie stosuje zadnych diet, bo brak mi mobilizacji. Tym razem chce zmienic swoje nawyki zywieniowe.
Planuje odstawic slodycze, smazone potrawy i jedzenie po godz 17:00.
Raczej nie lubie uprawiac sportow, wiec nie mam zamiaru sie zmuszac. Spaceruje dosyc sporo, czasami chodze na basen, a w sezonie jezdze na rowerze. Postaram sie zwiekszyc czestotliwosc tego ruchu.

Mam roczna coreczke, wiec za soba dlugi okres siedzenia w domu. Wlasnie przestalam karmic piersia, po czym mialam wilczy apetyt.
Do tego jestem bardzo szczesliwa ze swoim mezem, ktory jest bardzo atrakcyjny. Dla odmiany on codziennie cwiczy i kocha wszelkiego rodzaju sporty.
Do tej pory mialam wytlumaczenie na swoje przybieranie wagi - ciaza, karmienie, siedzenie w domu, brak zmiany otoczenia... CZAS WZIAC SIE ZA SIEBIE :-)

Zaczelam od niedzieli 6 marca z waga 90 kg przy wzroscie 167 cm. Moje BMI wskazuje otylosc.


Pozdrawiam Wszystkich :-)

P.S. Z gory przepraszam za brak polskich znakow, ale nie zawsze mam mozliwosc pisania na klawiaturze z polskimi znakami, zatem zeby nie wprowadzac zamieszania, nie bede ich uzywac.



...



...



#2
mami

mami

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 8 postów
Waga: 87,3 kg

Waga spada dosyc szybko, zatem to mi daje wieksza mobilizacje. Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze zawsze sa takie poczatki, a pozniej trzeba sie wykazac cierpliwoscia :-)

Na sniadanie jem grahamke przekrojona na trzy czesci, posmarowana malsem z salata, drobiowa wedlina i pomidorem, badz z serkiem naturalnym i rowniez pomidorem lub papryka czerwona. Do tego klade listek natki lub troche swiezego koperku i wyglada jak krolewskie sniadanie ;-)

Na drugie sniadanie jogurt naturalny z suszonymi morelami/sliwkami i pestkami slonecznika. To swietnie zaspokaja moja potrzebe na slodycze.

Kawa z mlekiem 1,5%

Na obiad pieczone piersi kurczaka/ryba + salatka grecka albo kasza jeczmienna z groszkiem konserwowym z dodatkiem masla.
Wierze, ze w momencie jak nie bede laczyc weglowodanow z bialkami, to szybszy bedzie proces trawienia :-) Z drugiej strony nie zamierzam sie tego scisle trzymac, bo w przypadku wspolnego obiadu ze znajomymi bede jesc normalnie, tylko znacznie mniejsza porcje.

O 17:00 dowolny owoc.

W miedzyczasie pije tylko wode. Cale szczescie za sokami i napojami gazowanymi raczej nie przepadam, wiec z tym nie ma problemu. Do herbaty tez mnie jakos nie ciagnie.

Udalo mi sie raz wyskoczyc na basen. Codziennie spaceruje szybszym krokiem, przez ok 2h.


Zaczelam przegladac ubrania sprzed ciazy. Jest ich bardzo duzo, do tego sporo prawie nowych. Za bardzo mi na nich zalezy, zeby sie poddac :-) Wczoraj kupilam sliczne buty, ktore pasuja do kilku zestawow moich ubran.
Mimo swojej wagi, nie czuje sie nieatrakcyjna. Mam figure jablka, zatem wszystko sie odklada w brzuchu i boczkach. Nogi i rece dosyc szczuple. Ale idzie wiosna, wiec trzeba odkryc troche ciala, a nie sie zaslaniac :-)

Aaa, zapomnialam dodac, ze maz wyjechal i zobaczymy sie za 3 tygodnie. Z jednej strony mi smutno bez niego, z drugiej mam nadzieje, ze po powrocie zauwazy roznice. Nie ma nic lepszego jak maz zachwycajacy sie swoja zona :-)


Pozdrawiam i wszystkim zycze takiej motywacji jaka ja mam w obecnej chwili :-)

#3
sabina

sabina

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 9 837 postów
mami, witaj :wave:
Na początku waga ładnie spada później jest przestój i tak w kółko :grin:

Zachecam do ćwiczeń mimo wsztsko ja też kiedys nei mogłam sie zmusić ale jak weszło mi to w "nawyk" to nie było problemu :dumbells: :dumbells:

powodzenia
ps. ja zaczynałam z takim samym suwakiem

#4
mami

mami

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 8 postów
Sabina, od razu mi lepiej jak patrze na Twoj suwak :-) Serdecznie gratuluje, bo jestes prawie u celu. Dzisiaj przysiadlam i ciurkiem przeczytalam 10 stron Twojego blogu, zeby sprawdzic jak szly Twoje poczatki. Teraz mi razniej :-)

Doczytalam, ze jezdzilas na rowerku stacjonarnym. Chyba tez sie przeprosze ze swoim, bo stoi w kacie jak za kare ;-) Zobaczymy jak z tym pojdzie, bo akurat to niesamowicie mnie nudzi i odliczam kazda minute.

#5
Agnieszka25

Agnieszka25

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 090 postów
Melduję się na Twoim blogu:D
Zycze wytrwalosci! Mam nadzieję, że zostaniesz z nami dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo :mrgreen:

#6
mami

mami

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 8 postów
Dzieki, dzieki :-) Ja rowniez mam taka nadzieje, bo zeby osiagnac moj cel, trzeba poswiecic na to duuuzo czasu ;-)

Jak narazie sie trzymam bez zadnych kryzysow. Kompletnie mi nie przeszkadza, ze ostatni posilek jem o 17:00. Ale to zapewne kwestia przyzwyczajenia, bo kiedys zylam z taka zasada i wazylam 20 kg mniej.

#7
mami

mami

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 8 postów
waga: 86,8 kg

Wczoraj zgrzeszylam, bo zjadlam pol litra lodow tiramisu. Od dzisiaj postanawiam nie odmawiac sobie lodow pod warunkiem, ze beda bez dodatkow typu czekolada, polewy czy ciasteczka.

Jakies dwa dni temu zjadlam batonika. Teraz wiem, zeby nie wychodzic na glodniaka z domu, bo zlapie cokolwiek w sklepie.

No i wreszcie dobra wiadomosc, bo dzisiaj bedzie szosty dzien a6w. Nie jest latwo, ale jakos idzie do przodu :-)

#8
Anusiak

Anusiak

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 12 306 postów
mami, witaj u nas. No wiem, wiem jakiś czas jesteś a ja się witam dopiero no wstyd jak nic.

Ładnie zaczęłaś a za te A6W to należą Ci się :win: bo ja podchodziłam do tego kilka razy ale zawsze się poddawałam
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#9
mami

mami

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 8 postów
dziekuje za mile powitanie :-)

#10
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
mami, witaj na formku-ja tak trochę opóźniona się witam ale to wina mojego małego synka-na kogoś muszę zwalić :mrgreen:
Ja raz zrobiłam całą serię 6w i kurcze wiesz tak mi o tym przypomniałaś i chyba na nowo się za nią wezmę :clap:

#11
mami

mami

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 8 postów
Anja, witaj :) doskonale Cie rozumiem, bo samej ciezko mi znalezc czas na cokolwiek. zbieram sie i zbieram, zeby wreszcie poczytac forum :) a jak juz znajde chwile to sama cos tutaj pisze.

co do a6w, to przyznaje bez bicia, ze ostatnio cwicze co drugi dzien. pocieszam sie, ze w ogole cos robie ;)
poza tym popuscilam sobie w ten weekend i zjadlam kawalek szarlotki, kajzerke i podjadalam miedzy posilkami. waga oczywiscie nie spadla, ale tez i nie skoczyla w gore. jedyne czego sie twardo trzymam, to nie jem po godz 17:00.

pozdrawiam wszystkich czytajacych :)))

#12
Kama36

Kama36

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 4 327 postów
Witaj no własnie weekendy zmora odchudzających bo zaburzają cały rytm.
Tak sobie myslę 17 to trochę nie za wcześnie no ostatni posiłek tym bardziej ,że lato za pasem długie siedzenie na dworze możesz potem być głodna.No i to jabłko to chyba lepiej żeby wpadło gdzieś w ciągu dnia a nie na kolację.Nie wiem takie moje odczucie ale może się mylę.
Powodzenia życzę a maz wieże się odchudzasz?Czy to ma być niespodzianka jak wróci?
Dołączona grafika

#13
zdrowymarcin

zdrowymarcin

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 121 postów
Hej mami, za lody, batoniki i podjadanie to masz u mnie przechlapane :bicz:
Lody 0,5 l to około 800 kalorii. Heloł liczysz kalorie? + baton + podjadanie

:myśli1:


Co Cię motywuje do zrzucania kilogramów, bo w drugim wpisie piszesz:

Pozdrawiam i wszystkim zycze takiej motywacji jaka ja mam w obecnej chwili


Mąż wróci niedługo :grin:

Ale za A6W podziw :mrgreen:

Wodę mineralną polecam przed posiłkiem około 1 szklana, i między posiłkami.

Jabłka są dobre na podjadanie jesli lubisz jabłka. Najlepiej soczyste :mrgreen:
U mnie przynajmniej powoduja szybkie wypełnienie żołądka albo tylko mi sie tak wydaje bo wystarczy ze zjem 2 sztuki i kolacji już nie muszę konsumować :tongue:

Gdybyś chciała liczyć kalorie polecam stronke

Melduję się na Twym blogasie i będę śledził rozwój sytuacji.

Pozdro

#14
zofia

zofia

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 6 postów
Witam powiedzcie proszę co to jest A6W. pozdrawiam

#15
zdrowymarcin

zdrowymarcin

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 121 postów
A6W - Aerobiczna 6 Weidera - zestaw ćwiczeń kulturystycznych który pozwoli ci osišgnšć płaski brzuch, kaloryfer na brzuchu

Pozdro

#16
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
mami, to ja na Ciebie krzyczeć już nie będę tylko wracaj i do nas i do dietki :-)

#17
JAZOO

JAZOO

    Dietowa szycha

  • Members
  • 4 565 postów
mami, jak wyczytałem masz motywację :mrgreen: , więc drobne wykroczenia w efekcie nie bedą szkodziły specjalnie, no moze wydłużą czas oczekiwania, ale dasz sobie radę - zobaczysz. Kciuki trzymam - jak by się kto pytał... :->
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych