Skocz do zawartości

Zdjęcie

Batony energetyczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
Mały77

Mały77

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 2 postów
Na rynku istnieje bardzo wiele batonów sportowych, które pozwalają nam uzupełniać składniki odżywcze, które nasz organizm traci podczas każdego treningu. O tym że takie batony istnieją nie trzeba nikogo przekonywać. Smak takiego batona nie powinien być jedynym kryterium wyboru, ważniejsze są tutaj odpowiednie składniki w nim zawarte.Cena jest również ważnym parametrem, którym się kierujemy przy wyborze takiego batona jednak jeśli nam naprawdę zależy na jakości to również nie powinno być to jedyne kryterium. Warto na stałę włączyć je do swojej diety żeby organizm cały czas funkcjonował na najwyższym poziomie przez co my sami stajemy się lepszymi sportowcami. Na początek najlepiej jest całkowicie wyeliminować z naszej diety typowe sklepowe przekąski i zacząć stosować w zamian batony energetyczne. Taki baton jest równie pyszny jak taki ze sklepu spożywczego a co najważniejsze zapewni nam odpowiedni poziom cukru we krwi, będzie źródłem odpowiednich węglowodanów oraz dostarczy organizmowi odpowiednich witamin i minerałów.



...



...



#2
calineczka

calineczka

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 51 postów
batony to zreguly najwiekszy szajs, mimo ze maja jakies witaminy to nadrobia to duzo iloscia zbednych produktow, chwyt reklamowy i tyle

#3
Guest_eiger_*

Guest_eiger_*
  • Guests
polecam lu go.

#4
Mamcia1

Mamcia1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 postów
Ja jakoś jestem antybatonowa... i żadne do mnie nie przemawiają.

#5
kenji

kenji

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 55 postów
Nigdy nie miałam okazji jeść takiego batona energetycznego, ale jakoś cieżko mi uwierzyć, że jest dużo lepszy niż zwykłe batony sklepowe...

#6
Guest_eiger_*

Guest_eiger_*
  • Guests
a może po prostu musli własnej roboty: 2 łyżki płatków owsianych i kukurydzianych, kilka rodzynek, pokrojonych moreli z dodatkiem miodu. Niezły zastrzyk energii.
Doskonałe na sucho bądź do zalania mlekiem.

#7
Lucjan

Lucjan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 postów
eiger - ale w plecak tego nie wrzucisz ;)

#8
Przemko

Przemko

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 83 postów
Nie polecam batonów ani napojów energetycznych. Ponieważ one są najczęściej przyczyną nadciśnienia, a według statystyk najwięcej osób właśnie na to umiera.
Darmowy MiniKurs. POZNAJ 10 BŁĘDÓW PRZEZ KTÓRE CHORUJESZ.http://humanhealth.com.pl/

#9
kenji

kenji

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 55 postów

eiger - ale w plecak tego nie wrzucisz ;)


Jak się dobrze zapakuje to się wrzuci ;) Ale są też przepisy na domowej roboty batoniki musli - może to byłoby lepsze rozwiązanie?

#10
Amy87

Amy87

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 16 postów
Dla mnie takie batony maja prawo bytu jedynie na nartach jak jestem. Zimno, wysilek, niespecjalnie jest opcja zeby wszamac to to trzeba... A energii brak. Wtedy baton... Czy to energetyczny czy zwykly mars, a najlepszy snickers!

#11
deq102

deq102

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 5 postów
Wiele czasu minęło od kiedy mąż po raz pierwszy poprosił mnie o przygotowane batonów, które dawałyby Mu energię podczas treningów. Wstyd się przyznać, że jakoś zawsze bardziej po drodze było mi do sklepu, gdzie kupowałam Mu je w ilościach wręcz hurtowych, ponieważ jeden mały batonik przed ciężkim treningiem siłowym to stanowczo za mało.

Ni stąd ni zowąd siedząc w domu pewnego niedzielnego popołudnia udałam się do kuchni i wyjęłam z szafek wszystko, co mogłoby się w takich batonach znaleźć. Wyselekcjonowałam składniki które mąż lubi i odrzuciłam to, co mogłoby Mu nie smakować.

Teraz jest mi jeszcze bardziej wstyd, że kazałam czekać Mu tak długo, podczas gdy przygotowanie i pieczenie ich zajmuje nie więcej niż 30 minut... Poza tym, to zupełnie inna jakość z kontrolowaną ilością cukru i bogatymi w składniki odżywcze składnikami.

No i mogę sama dycydować o ich wielkości i teraz jeden baton w zupełności Mu wystarcza :)



Składniki (na ok 12 dużych batonów):



* 300 g płatków owsianych

* 50 g wiórków kokosa

* 80 g ziaren dyni

* 40 g ziaren słonecznika

* 3 łyżki sezamu

* 150 g suszonej żurawiny

* 60 g słupków migdałów

* 1 szklanka poppingu z amarantusa

* 30 g brązowego cukru

* 110 g masła

* 200 ml miodu



Płatki łączymy z kokosem, ziarnami dyni i słonecznika. Wysypujemy na dużą blaszkę i wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni. Podpiekamy 10 minut, średnio co 3 minuty szybko mieszamy płatki łyżką, aby nie spiekły się tylko z wierzchu. Po podpieczeniu wyjmujemy je z piekarnika i przesypujemy do miski a następnie łączymy z migdałami, żurawiną i amarantusem. Mieszamy.

W garnku z grubym dnem łączymy miód, masło i cukier. Doprowadzamy je do wrzenia i na małym ogniu gotujemy około 2 minuty (uwaga - masa mocno się pieni). Gorącą masą zalewamy płatki z dodatkami i dokładnie mieszamy.

Blaszkę o wymiarach 35x25 cm wykładamy papierem do pieczenia i przekładamy na nią masę owsianą, którą mocno dociskamy (zwłaszcza po bokach). Najlepiej dociskać dłońmi, ale trzeba je wcześniej zamoczyć w zimnej wodzie - w przeciwnym razie płatki będą się przyklejać do rąk.

Formę wstawiamy do nagrzanego do 170 stopni piekarnika i pieczemy około 15-18 minut. Po wyjęciu z piekarnika masę odstawiamy na około 1,5 godziny do ostygnięcia, a następnie wyjmujemy z blachy i bardzo ostrym nożem kroimy na batony.

#12
Joachim Kolar

Joachim Kolar

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 237 postów
  • LocationRzeszów

spotkał się ktoś ze skutkami ubocznymi takich batonów?


Podjadasz w nocy? Ładka na brzuchu nie daje Ci spokoju? Sprawdź jak może pomóc Ci afrykańskie mango!Natura daje Ci siłę do walki z kilogramami. Metabolizm szybko przyśpieszy i rezultaty będą widoczne lada dzień!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych