Skocz do zawartości

Opis diety "zupnej" odchudzającej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1
Guest_Silva_*

Guest_Silva_*
  • Guests
Dieta "zupna" odchudzająca

Dieta-pokuta po świątecznym obżarstwie, która nie tylko pozwala na stracenie zbędnych kilogramów w krótkim czasie ale i na oczyszczenie i odciążenie zmęczonego trawieniem tłustych potraw organizmu.
Podstawą naszej diety tygodnia jest zupa, którą możecie jeść w dowolnych ilościach.

Aby ją przyrządzić potrzebujecie:

1 główkę kapusty,
6 dużych cebul,
2 zielone papryki,
2 puszki pomidorów, lub 1 puszkę przecieru pomidorowego
gałązkę selera naciowego.
Warzywa należy dokładnie umyć, pokroić i ugotować. Dodać kostkę rosołową z kurczaka oraz sól i pieprz do smaku. Zupę można jeść na ciepło i na zimno albo zmiksowaną - jak kto woli i to w nieograniczonych ilościach, za to dokładnie trzeba przestrzegać ilości innych pokarmów przedstawionych w naszym jadłospisie. Ponadto w czasie stosowania tej diety należy zapomnieć o chlebie i napojach gazowanych (nawet typu light).

Dieta ta jest wskazana tylko dla ludzi dorosłych i zdrowych i nie powinno się jej stosować dłużej niż tydzień bez porozumienia z lekarzem.

Przynosi ona szybkie efekty, ale często wywołuje efekt jo-jo, dlatego po jej zakończeniu warto przejść na dietę 1000 kalorii.

W czasie jej stosowania należy koniecznie pamiętać o wypijaniu co najmniej 2 litrów płynów dziennie.

1 Dzień

I Śniadanie 305 kcal
Kanapka z dwóch kromek chleba pełnoziarnistego, posmarowanego dwiema łyżeczkami niskokalorycznej margaryny, 50 g powideł śliwkowych, bawarka na mleku 0% (100 ml), bez cukru.

II Śniadanie 115 kcal
Jogurt morelowy 1,5% (150 ml) i jeden biszkopcik.

Obiad 440 kcal
Talerz zupy pomidorowej (z własnego przecieru pomidorowego) z makaronem (250 ml), schab gotowany w warzywach (150 g), ziemniaki gotowane (150 g), grzybki marynowane (100 g), szklanka zielonej herbaty bez cukru.

Podwieczorek 121 kcal
Galaretka wiśniowa (150 g).

Kolacja 250 kcal
Dwa naleśniki z przecierem jabłkowym, szklanka herbaty bez cukru.

2 Dzień

I Śniadanie 299 kcal
Koktajl z jogurtu naturalnego bez cukru (150 ml) z jagodami mrożonymi lub ze słoiczka (150 g), kromka chleba żytniego, posmarowana łyżeczką margaryny niskokalorycznej, z plasterkiem szynki z indyka (30 g), liściem sałaty, papryka zielona (100 g).

II Śniadanie 113 kcal
Jabłko pieczone (200 g), szklanka kawy zbożowej bez cukru.

Obiad 443 kcal
Pierogi z truskawkami mrożonymi, polane jogurtem naturalnym bez cukru (50 ml), szklanka herbaty z róży, bez cukru.

Podwieczorek 110 kcal
Kisiel porzeczkowy (150 ml) i jeden sucharek bez cukru.

Kolacja 234 kcal
Ryba gotowana w warzywach, kromka chleba sitkowego, posmarowana 1/2 łyżeczki margaryny niskokalorycznej, szklanka herbaty bez cukru z sokiem malinowym.

3 Dzień

I Śniadanie 291 kcal
Omlet z jednego jajka, posmarowany dwiema łyżkami powideł truskawkowych, szklanka kawy zbożowej bez cukru, z mlekiem 0% (100 ml).

II Śniadanie 108 kcal
Kawałek ciasta drożdżowego (30 g) i szklanka herbaty bez cukru z sokiem z czarnego bzu.

Obiad 420 kcal
Talerz zupy jarzynowej z ziemniakami (250 ml), pierś indyka gotowana w warzywach, ryż pełnoziarnisty (50 g - waga przed ugotowaniem), dynia konserwowana (100 g), szklanka herbaty zielonej bez cukru.

Podwieczorek 117 kcal
Budyń z sokiem malinowym (180 ml).

Kolacja 230 kcal
Warzywa duszone, szklanka herbaty bez cukru z sokiem z czarnych porzeczek.


Źródło: zdrowie.onet.pl



...



...



#2
edit-es

edit-es

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 2 postów
chciałam napisać sprostowanie
W tej diecie nie można używać soli ani kostek rosołowych!!! jest to kategorycznie zabronione!!

Przyprawami jakimi można doprawiać zupę czy też inne potrawy to:
-pieprz
-curry
-pietruszka
-koper
-czosnek
-bazylia
-estragon
-cząber
-oregano

#3
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
a ja doprawiałam kostkami rosołowymi :-D i efekt też był :-D

#4
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
chyba wypróbuje tą zupke:) i zobaczymy jak podziala

#5
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
my z jasmine zaczynamy od lipca , możesz się przyłączyć :lol:

#6
sabina

sabina

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 9 837 postów
dziewczynki ja też sie do was dołącze bo jakoś sama nie moge sie zmobilizowac a tez w tej chwili nie mam głowy o tego

#7
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
no to super sabinko , czekamy tylko na hasło od jasmine :-D i zaczniemy :chef:

#8
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
no w sumie razem bedzie nam fajniej:) na pewno sie nam uda:) juz nie moge sie doczekac

#9
sabina

sabina

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 9 837 postów
tylko ja gotuje z kostką i bez papryki bo nie lubie gotowanej :tongue:

#10
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
sabinko ja też bez papryki i koniecznie z kostką i przyprawami :-D

#11
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
dziewczyny ja tez ta zupke przyprawie kostka,zeby byla smaczniejsza

#12
sabina

sabina

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 9 837 postów
ja dietke zupkowa robie od poniedziałku

#13
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
sabina no mam nadzieje ze sie pochwalisz efektami:) i trzymam kciuki za ciebie:)

#14
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
Sabinko poczekaj na nas my zaczynamy od środy bo tak pasuje jasmine a pozatym jak ja cos zaczynam od poniedziałku to kiepsko sie to kończy :-D

#15
sabina

sabina

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 9 837 postów
dobra czekam na was dziewczyny ;-) ;-)

#16
jasmine

jasmine

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 069 postów
Widze, ze robi sie nas calkiem spora ekipa. Zaraz przekonam shashue zeby tez z nami zaczela we wtorek/sroda :mrgreen: Bo chyba tez planuje od poniedzialku.

Fajnie, bedzie razniej :-)

#17
Maati

Maati

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 postów
Mam pytanie czy jest jakaś róznica między papryką zieloną a czerwoną?Jak jest to znacząca?Jeżeli będe dodawał papryke czerwoną to myśle że i tak zupa będzie działać ? :->

#18
jasmine

jasmine

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 069 postów

Mam pytanie czy jest jakaś róznica między papryką zieloną a czerwoną?Jak jest to znacząca?Jeżeli będe dodawał papryke czerwoną to myśle że i tak zupa będzie działać ?


Jest roznica smakowa. No i czytalam kiedys, ze zielona jest o niebo zdrowsza.. Ale ile w tym prawdy? Nie wiem.. 8-)

#19
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
ja dawałam jką miałam raz czerwona raz zielona z żółtą , ale tym razem nie dam żadnej :-P

#20
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
nie,tylko nie kapuśniak, litości ,katowałam go od poniedziałku do dziś włącznie,nie mam siły więcej :-P
ale będę wam kibicowć wiernie -bo to świństwo jedyne w swoim rodzaju!
jutro już wreszcie normalnie -doczekam się gyroska w wersji innej troszeczkę-majonez light zmieszam z jogurtem i keczupem ,zawsze to mniej tych kalorii ;-)
nie mogę się doczekać :mrgreen: mniam
Dołączona grafika Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych