Skocz do zawartości

Zdjęcie

[dieta] Co jeść ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1
D-Mateo

D-Mateo

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 3 postów
Witam. Mam problem z ustaleniem diety, mianowicie co, kiedy i ile. Pracuje 3 dni w tygodniu: czwartek 19:00-1:00, piątek 21:00-4-5:00 i sobota 21:00-5:00. Od poniedziałku do piątku ok. 12:00-15:00 chodzę na siłownie i saunę, staram się też biegać po treningu chociaż 2km i pływać ale różnie to bywa z czasem i dostępem do urządzeń czy basenu. Przed treningiem biorę suplement diety "Fitness Authority - Thyroburn".

Pytanie moje brzmi co i kiedy jeść ? Prowadzę raczej nocny tryb życia i chodzę spać kolo 1:00-2:00 jedząc ostatni posiłek o 19 trudno jest mi wytrzymać tak długo. Problem jest też w weekendy bo pracując od 21:00 jem ostatni posiłek o 20:30 i do 5:00 nie mam przerwy ale o 5 dopada mnie znowu głód :/ Mam nadzieje że rozpisałem swój tydzień w miarę możliwie i ktoś mi pomoże :)



...



...



#2
Przemko

Przemko

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 83 postów
D-Mateo, jaki masz Cel stosując dietę?

Prowadzę raczej nocny tryb życia i chodzę spać kolo 1:00-2:00 jedząc ostatni posiłek

Czyli chodzisz spać o 1-2 codziennie oprócz czwartków, piątków i sobot ?
Darmowy MiniKurs. POZNAJ 10 BŁĘDÓW PRZEZ KTÓRE CHORUJESZ.http://humanhealth.com.pl/

#3
D-Mateo

D-Mateo

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 3 postów
Dokładnie tak. W te 3 dni pracuję i wtedy różnie chodzę spać bo zależy do której jestem w pracy. Może dodam tylko że ma to być dieta odchudzająca :) Jestem Dj'em więc nie mam pracy fizycznej a nie da się ukryć że przez kilka lat dorobiłem się brzuszka :)

#4
Przemko

Przemko

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 83 postów
Bez ćwiczeń dużo nie zdziałasz. Polecał bym jakieś cardio i oczywiście prace nad siłą.

Możesz sobie robisz shake z owoców, dzięki temu pod czas gry nie musiał byś odchodzić od DJ'ki. W ten sposób mógł byś zaliczać spokojnie posiłki.

Teraz testuje jedzenie 3 posiłków dziennie. Ale na razie nie mam na temat tego opinii więc, Ci tego nie polecę :D

Jedz co 3h. 1 posiłek - Węglowodanowy, 2- białkowy, 3 - węglowodanowy, 4- białkowy, 5- węglowodanowy, 6- białkowy. Pamiętaj by jeść przed spaniem białko wysokowartościowe. Bo podczas snu właśnie budują się mięśnie.

Pamiętaj też że nie zrzucisz tłuszczu z brzucha jak będziesz robił tylko brzuszki.

Jak wstaniesz i zjesz śniadanie to od tego czasu jedz co 3h. 2h przed spaniem możesz spokojnie zjeść posiłek. Zależy też czy będziesz trenował po powrocie do domu z klubu. Jeżeli tak się zdarzy pamiętaj by nie kłaść się spać głodnym. To nic nie da, a bardziej zgromadzi tłuszcz na brzuchu.
Darmowy MiniKurs. POZNAJ 10 BŁĘDÓW PRZEZ KTÓRE CHORUJESZ.http://humanhealth.com.pl/

#5
D-Mateo

D-Mateo

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 3 postów
Chodze 5 razy w tygodniu na silownie i basen :) Na silowni cwicze poszczegolne partie miesni + bieganie. Czasami tylko bieganie + basen. Zawsze po treningu ide na saune :)

Mixowac z czyms te owoce ? Ktore do siebie pasuja bo szczerze nigdy czegos takiego nie robilem :) Rozumie ze jesli jem co 3h to sie nie opychac :)

Wyczytalem tez o bialku na noc ktore sie wolnie uwalnia, dziala to ?

Raczej po powrocie z klubu ide odrazu spac bo nie mam juz na nic sily :P

#6
Przemko

Przemko

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 83 postów

Chodze 5 razy w tygodniu na silownie i basen :) Na silowni cwicze poszczegolne partie miesni + bieganie. Czasami tylko bieganie + basen. Zawsze po treningu ide na saune :)


Ooo. To świetnie że już zacząłeś działać :-)
"5 razy w tygodniu siłka." - A jaki masz trening tak mniej więcej ?
Jeżeli chodzi o bieganie to podejrzewam że długo czasowe. Zastąpił bym je treningiem interwałowym lub treningiem tabaty. Dają one o wiele lepsze efekty.

Mixowac z czyms te owoce ? Ktore do siebie pasuja bo szczerze nigdy czegos takiego nie robilem :)


To zależy jaki chcesz uzyskać smak :D Ja np. robiłem 1kg banana + 300ml soku z grefruta. Taki Shake daje już 1000 kcal czyli masz porządną dawkę energii. :)

Rozumie ze jesli jem co 3h to sie nie opychac :)

Jedz wliczone jedzenie. Np. śniadanie: 150g płatków owsianych i 10g miodu.
Pamiętaj by zwracać uwagę ile dostarczasz białek, węglowodanów i tłuszczy.

Wyczytalem tez o bialku na noc ktore sie wolnie uwalnia, dziala to ?

Jeżeli to suplement diety to sobie odpuść. Nie stosuj żadnych suplementów.
Możesz 2h przed spaniem sobie wypić szklankę z 3 całych surowych jajek. W ten sposób będziesz miał białka pełnowartościowe przed snem :-)
Darmowy MiniKurs. POZNAJ 10 BŁĘDÓW PRZEZ KTÓRE CHORUJESZ.http://humanhealth.com.pl/

#7
nina55

nina55

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 3 postów
Ja proponuje Ci na pewno rybki :) i dużo marchwi

#8
seifer83

seifer83

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 5 postów
Chciałbym dodać, że często, w wielu dziedzinach życia, zrobienie czegoś całkowicie innego niż myślisz, może dać całkowicie lepsze rezultaty niż to, czym przejmujesz się i o czym myślisz właśnie teraz :)
Warto próbować nowych rzeczy i nie ograniczać się tylko do tych, które już poznaliśmy

#9
mikkiM

mikkiM

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 1 postów
Zastanawia mnie zawsze jak kobiety, które zaczynają się odchudzać schodzą np. na 1000kcal :D i mówią, że mają dietę bo zjedzą rano grejfruta i już. To przecież jest głodówka to tak to można powiedzieć, że dzieci w Afryce są też na diecie a nie głodują :) nie ?

#10
doradca

doradca

    Administrator

  • Moderators
  • 226 postów
Witaj mikkiM !

Mi się też wydaje, że podstawą każdej diety jaką chcemy zastosować powinien być umiar i rozsądek...
Stosowanie tych wszystkich głodówek i cudownych diet to tylko efekt na krótki okres... a jak wiadomo wszelkie znaczne wahania wagi ciała w krótkim okresie nie wpływają dobrze na zdrowie...

Myślę, że zanim ktokolwiek zaczyna przygodę w odchudzanie powinien zadać sobie pytanie "czego oczekuję od siebie" krótkotrwałego efektu? by zmieścić się w suknię którą kupiłam specjalnie na wesele a wesele już za 2 tygodnie... czy też postanowimy prowadzić zdrowy tryb życia (zarażać nim naszych bliskich ) i w ten sposób dojść do upragnionej wagi ciała... ?

Tyle ode mnie :strong:

Pozdrawiam

#11
Kornelia Pruszewska

Kornelia Pruszewska

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 4 postów
Musisz zrobić tak by jeść co 3 góra 4 godziny i przynajmniej 2-3 godziny przed snem ostatni posiłek. Nie musi być o 19nastej skoro chodzisz spać o 1-2 w nocy.

#12
niemloda

niemloda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 postów
A co myślicie o wczasach odchudzających? Takie turnusy, na których mozna nauczyć się zdrowo odżywiać i przy okazji trochę poruszać?
[wymoderowano]

#13
meinecoon

meinecoon

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 69 postów
Miałam kiedyś praktyki na takich wczasach odchudzających w Uzdrowisku. Powiem tak - wszystko zalezy od uzdrowiska. Moje niestety to było jedno wielkie dziadostwo nastawione na zarobek. 10 dni kosztowało 2500 zł wraz z wyżywieniem i zabiegami. Koszt posiłków 15 zł - całodzienne wyżywienie !!! Dietetyczka kombinowała jak koń pod górę, zeby było tanio i w miarę smacznie. Zabiegi były z tych tańszych - nie pamiętam jakie. Ogólnie kobiety były zadowolone, schudły po 2 kilogramy, ale ja widziałam jak to wszystko odbywa się od kuchni i wiem, że zawsze idzie żeby jak najwięcej zarobić. Niestety :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych